5 روش جادویی برای تمیز کردن داشبورد اتومبیل

تمیز کردن داشبورد اتومبیل از مهمترین کارها در هنگام تمیز کردن خودرو می باشد.
زیرا داشبورد یکی از اولین قسمت های داخلی اتومبیل است که هنگامی که سرنشین صندلی جلو درون ماشین قرار می گیرد آن را می بیند ، با این حال تمیز کردن این قسمت از اتومبیل معمولاً نادیده گرفته می‌شود و به نظر می‌رسد این کار خیلی دشوار یا وقت گیر باشد.
اگر می خواهید بدانید که چگونه داشبورد اتومبیل خود را تمیز کنید، روشاک برای کمک به شما آماده است.
تنها با استفاده از چند ماده خانگی ساده داشبورد اتومبیل شما کاملاً تمیز شده و تفاوت زیادی در ظاهر کلی فضای داخلی خودروی شما ایجاد می شود.

نحوه تمیز کردن داشبورد اتومبیل

 

تمیز کردن داشبورد اتومبیل
تمیز کردن داشبورد اتومبیل

۱. استفاده از سرکه بهترین راه برای تمیز کردن داشبورد اتومبیل

تنها چیزی که همه افراد هنگام تمیز کردن خودرو بدنبال آن هستند راهکارهایی برای درخشش و براقیت داشبورد است .
یکی از راهکارها برای اینکه داشبورد اتومبیل کاملا تمیز شود درست کردن یک محلول با ترکیب روغن بچه، مایع ظرفشویی و سرکه می باشد.
سرکه داشبورد ماشین را ضدعفونی می کند و درخشندگی بدون رگه به جا می گذارد ،در حالی که مایع ظرفشویی به پاک کردن چربی و لکه های داخلی ماشین کمک می کند و روغن بچه نیز می تواند درخشش زیبایی به پلاستیک داشبورد بخشیده و به آن جلوه براقی ببخشد.
برای استفاده از این محلول باید تمام مواد را درون یک بطری اسپری کوچک ریخته و خوب تکان دهید، سپس محلول را روی یک پارچه تمیز و بدون پرز بپاشید و با پارچه نمناک شده اتومبیل خود را کاملا پاک کنید .
این محلول در بیشتر سطوح سخت و پلاستیکی اتومبیل مانند کنسول مرکزی و فرمان به طرز موثری عمل می کند ، با استفاده از آن می توانید برچسب های روی سپر اتومبیل یا شیشه های اتومبیل را جدا کنید ، همچنین می توانید بعنوان یک محلول پاک کننده برای تمیز کردن قسمت بیرونی خودرو نیز از آن استفاده کنید .

۲. استفاده از جوش شیرین

جوش شیرین تقریباً برای تمیز کردن تمام سطوح استفاده می شود و یکی از بهترین منابع برای خنثی سازی بو است .
در صورتی که ماشین شما بوی دود سیگار ، مواد غذایی و غیره می دهد می توانید از جوش شیرین برای خنثی کردن این بو ها استفاده کنید .
جوش شیرین همچنین بهترین پاک کننده اساس یا لوازم داخلی خودرو، صندلی جلو و عقب است.

ترکیب یک فنجان جوش شیرین با ۱۰ قطره از یک روغن اساسی، یک روش عالی برای تمیز کردن داشبورد اتومبیل می باشد.
بهترین روش برای ترکیب این دو ماده افزودن آنها به یک بطری اسپری کوچک است. اطمینان حاصل کنید که روغن اساسی به خوبی داخل جوش شیرین نفوذ کرده است و سپس مخلوط را روی داشبورد اتومبیل خود بپاشید .
قبل از آنکه این مخلوط را از روی داشبورد اتومبیل خود پاک کنید، ابتدا اجازه بدهید که یک ساعت بر روی داشبورد بماند و سپس با یک پارچه نرم آن را پاک کنید.

۳. استفاده از آبلیمو و روغن زیتون برای تمیز کردن داشبورد اتومبیل

آبلیمو و روغن زیتون فقط برای استفاده در آشپزخانه نیست ، بلکه یکی از کاربردهای عالی روغن زیتون تهویه مواد مختلف است.
ترکیب این ماده با با آب لیمو یک تمیز کننده خارق العاده برای داشبورد خودرو می باشد . اسید سیتریک موجود در آب لیمو ذرات چربی و گرد و غبار را از بین می برد ، روغن زیتون نیز درخشش زیبایی ایجاد می کند و یک محافظ قوی در برابر خاک و آسیب است.

یک دوم فنجان آب لیمو را با یک فنجان روغن زیتون مخلوط کرده و آنها را درون یک بطری اسپری کوچک بریزید، سپس بطری را به خوبی تکان دهید.
مقداری از محلول را بر روی یک پارچه میکرو فیبر اسپری کنید و بر روی سطح داشبورد اتومبیل خود بمالید.
در حالی که این محلول یک محصول تمیز کننده عالی برای چرم است ، اما می تواند باعث درخشش و جلای داشبورد خودرو نیز شود.

۴. استفاده از خمیر دندان برای از بین بردن لکه های روی داشبورد خودرو

اگر به دنبال یک پاک کننده خانگی هستید که بتواند لکه های روی داشبورد خودرو را نیز تمیز کند می توانید از خمیر دندان استفاده کنید. خمیردندان علاوه بر اینکه می تواند قسمت های داخلی اتومبیل را تمیز کند برای تمیز کردن فلزات، کاشی ها و حتی پارچه ها نیز مفید است.
برای پاک کردن لکه های کوچک روی داشبورد ماشین می توانید مقداری خمیردندان را بر روی آن مالیده و از یک مسواک نرم به عنوان اسکراب استفاده کنید. اما مراقب باشید که خیلی داشبورد را با مسواک سوهان نکشید و به جای آن از پارچه مرطوب بر روی وینیل داشبورد استفاده کنید.
مانند استفاده از تمام روش های دیگر قبل از استفاده از خمیردندان، ابتدا قسمت کوچکی از داشبورد خودروی خود را با این ماده تمیز کنید.

۵. استفاده از الکل

یک محلول عالی ضد لک برای تمیز کردن داشبورد اتومبیل، استفاده از الکل است. اما از آنجایی که رنگ داشبورد را تغییر دهد باید آن را با آب رقیق کنید تا اثرات آن را کاهش دهید .
لازم است قبل از استفاده از الکل بر روی داشبورد آن را ابتدا بر روی منطقه کوچکی از داشبورد بمالید و اثرات آن را بررسی کنید.
برای استفاده از الکل برای تمیز کردن کردن داشبورد خودرو ، آب گرم و الکل را به نسبت مساوی با یکدیگر ترکیب کرده و ابتدا لکه های موجود بر روی داشبورد را با یک پارچه نرم آغشته به محلول تمیز کنید.
برای تمیز کردن کامل داشبورد این محلول را درون یک بطری اسپری ریخته و آن را بر روی یک پارچه اسپری کنید.
شما همچنین می توانید از این محلول به عنوان یک پاک کننده شیشه نیز استفاده کنید که باعث تمیز کردن شیشه جلوی اتومبیل بدون ایجاد خط و خش و رگه می‌شود.
منبع : tipsbulletin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا