دیجیتال مارکتینگ چیست و چطور انجام می شود؟

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال اصولاً به بازاریابی به صورت آنلاین اشاره دارد.
امروزه خرید کردن نسبت به دهه گذشته بسیار تغییر کرده است و بیشتر خریداران ترجیح می دهند به صورت آنلاین خرید کنند .
این مسئله عملاً نشان دهنده اثربخشی نحوه دیجیتال مارکتینگ است و این تغییر در نحوه تصمیم گیری برای  خرید محصولات و خدمات توسط مصرف کنندگان بازاریابی دیجیتال را برای هر کسب و کاری که سعی در رقابت در بازار مدرن دارد ، ضروری کرده است.
بازاریابی از طریق ایمیل، تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک ، بازاریابی در شبکه های اجتماعی و حتی وبلاگ نویسی نمونه های بسیار خوبی از بازاریابی دیجیتال هستند . این گونه بازاریابی، شرکت و کسب و کار شما را به افراد دیگر معرفی نموده و آنها را متقاعد به خرید از شما می کند.
برای صاحبان مشاغل بسیار مهم است که نحوه عملکرد بازاریابی دیجیتال را درک کنند تا بتوانند از طریق ابزارهای دیجیتال مناسب و تاکتیک های تبلیغاتی برای جلب و جذب مخاطبان خود استفاده کنند.
به همین دلیل ما در این مقاله یک راهنمای مفید برای بازاریابی دیجیتال و تمام عناصر دخیل در جذب، تبدیل و لذت بردن از اینترنت به صورت آنلاین تهیه کرده‌ایم و تمام مواردی که باید درباره نحوه عملکرد بازاریابی دیجیتال بدانید را پوشش داده‌ایم.

همه چیز در مورد دیجیتال مارکتینگ

 

دیجیتال مارکتینگ
دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

نوعی تبلیغات است که امکان تبلیغ مارک ها و محصولات را از طریق کانال های دیجیتال مانند رسانه های اجتماعی، موتورهای جستجو ، وب سایت ها و غیره فراهم می‌کند.
از آنجایی که بیشتر مشاغل مخاطبان خاصی دارند که سعی در جلب آنها دارند، بنابراین بازاریابی دیجیتال از طریق اینترنت و سایر راه های دیجیتال به مشاغل کمک می‌کند تا به مشتریان هدف برسند.
تعداد زیادی از فناوری های دیجیتال وجود دارند که بازاریابان و شرکت‌ها با استفاده از آنها پیام بازاریابی خود را به مخاطبان خود می رسانند.
علاوه بر وب سایت خود، یک شرکت ممکن است از تبلیغات PPC و نمایش ، بازاریابی از طریق ایمیل، فناوری های تلفن همراه مانند تلفن های هوشمند، رسانه های اجتماعی و سایر رسانه‌ها برای جلب و جذب مشتری هدف خود استفاده کند.
بازاریابی دیجیتال برای مشاغل مدرن بسیار حیاتی است، زیرا اینترنت نقش بسزایی در چگونگی تصمیم گیری خریدار دارد. اینترنت همچنین بر چگونگی خرید واقعی محصولات و خدمات توسط مصرف کنندگان تاثیر می گذارد . این امر موجب می شود که کسب و کارها نه تنها در فضای آنلاین حضور داشته باشند ، بلکه باعث افزایش دید حتی الامکان نیز می شود.

انواع دیجیتال مارکتینگ

شش نوع بازاریابی دیجیتال وجود دارد. برای صاحبان مشاغل مهم است که نحوه عملکرد بازاریابی دیجیتال را بفهمند تا بتوانند در مورد کمپین های بازاریابی دیجیتال هوشمندانه تصمیم بگیرند.
نکته کلیدی در درک چگونگی عملکرد آن شناختن هر یک از عناصر بازاریابی دیجیتال و شناختن این موضوع است که چگونه هر یک می‌تواند در رسیدن به اهداف بازاریابی کمک کند.

در ادامه هر روش بازاریابی دیجیتال را بررسی خواهیم نمود و توضیح خواهیم داد که چگونه می توانید از هر یک برای تجارت خود استفاده کنید .

۱. بازاریابی از طریق وب سایت

از بسیاری جهات وبسایت شرکت شما سنگ بنای استراتژی بازاریابی دیجیتال است. بسیاری از مشتریان هدف شما ابتدا از برند شما تاثیر گرفته و بیشتر اوقات باعث هدایت مشتریان به سمت شما و افزایش درآمد شما می شوند .
بنابراین بیایید بیشتر در مورد چگونگی نقش وب سایت در نحوه عملکرد دیجیتال مارکتینگ صحبت کنیم.

هدف از بازاریابی دیجیتال جذب مشتری به سمت کسب و کار شما می باشد. بسیاری از تاکتیک هایی که برای انجام این کار استفاده خواهید کرد در نهایت مشتریان هدف شما را برای کسب اطلاعات بیشتر یا خرید، به وبسایت شما سوق می دهد .
وب سایت بعضا تنها شانس برند شما برای ایجاد اولین تاثیر خوب در مصرف کنندگان در بازار هدف است .به همین دلیل باید به چیدمان سایت خود و همچنین رنگ ها و گرافیکی که در طراحی سایت خود استفاده می کنید، توجه کنید.
در واقع 38 درصد از افراد در صورت ناخوشایند بودن مطالب یا طرح بندی ، ارتباط خود با وب سایت را قطع می کنند.

با این حال ظاهرسایت تنها چیزی نیست که مهم است، از آنجایی که وب سایت شما مرکز بسیاری از کمپین های بازاریابی دیجیتال است مهم است که برای تبدیل طراحی و بهینه شود.
این به معنای ایجاد سایتی است که جهت پیمایش و خواندن آن با راهنمایی روشن برای اقدامات بعدی که مصرف کنندگان برای حرکت به سمت پایین تر باید انجام دهند، آسان است.
این همچنین به معنای ایجاد سایتی است که برای دستگاه های تلفن همراه نیز بهینه شده اند تا تجربه مرور سایت توسط کاربر به وسیله موبایل را آسان می سازد.

آیا می دانید ۶۹ درصد از مرور اینترنت با استفاده از تلفن همراه انجام می شود؟ میزان استفاده از دسکتاپ کامپیوتر تنها کمتر از ۵۰ درصد کل فعالیت آنلاین کاربران است و دقیقاً به همین دلیل است که برای یک صاحب مشاغل  مهم است که محتوای دیجیتال به ویژه وب سایت خود را برای استفاده در تلفن همراه بهینه کند.

بازاریابی وب سایت
بازاریابی وب سایت

۲. بهینه سازی برای موتور جستجو ( سئو )

بهینه سازی موتور جستجو همچنین نقش زیادی در عملکرد دیجیتال مارکتینگ دارد . اگر می خواهید در عصر دیجیتال به مصرف‌کنندگان خود برسید و آنها را به مشتری های ثابت خود تبدیل کنید باید با موتورهای جستجو شروع کنید .
یک مطالعه تحقیقاتی اخیر نشان داده است که ۷۱ درصد از مصرف کنندگان، خرید خود را با موتورهای جستجو مانند گوگل شروع می کنند .
اگر اقدامات درستی برای بهبود سئوی سایت خود انجام نمی دهید ممکن است یک فرصت قدرتمند دستیابی به تعداد قابل توجهی از مشتری ها را از دست بدهید.

بهینه سازی موتور جستجو فرآیند بهینه سازی محتوای سایت شما است به طوری که برای موتورهای جستجو جذاب است و هدف نهایی کسب رتبه بالاتر در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) برای افزایش دید در بازار هدف شما است.
هرچه در SERP رتبه بالاتری داشته باشید می‌توانید ترافیک بیشتری را به وب سایت خود برگردانید.

هدف از بازاریابی دیجیتال جذب کسانی است که برای محصولات یا خدمات شما مناسب هستند و سئو در این کار نقش مهمیدارد.
با تاکید بر برخی از کلمات کلیدی و موضوعات موجود در محتوای خود می توانید تلاش کنید تا به آن دسته از افراد آنلاین که بیشتر علاقمند به محصولات یا خدمات شما هستند، دسترسی پیدا کنید.

بهینه سازی موتور جستجو
بهینه سازی موتور جستجو

۳. بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا یکی دیگر از روش های مهمی است که در نحوه عملکرد دیجیتال مارکتینگ نقش بسزایی دارد.
بازاریابی محتوا اساساً زمانی است که کسب و کار شما دارایی های محتوای خاصی را ایجاد و ترویج کند که هدف آن جذب و جلب مشتریان هدف می باشد.
این دارایی های محتوا می توانند برای اهداف مختلفی از جمله تولید آگاهی از برند، رشد بازدید سایت، افزایش تبلیغات یا حفظ مشتری ایجاد شوند.
مهم نیست که از کدام تاکتیک به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی دیجیتال خود استفاده می کنید، برای حمایت از این تاکتیک ها باید محتوایی ایجاد کنید و این می تواند چیزی به اندازه ایمیل تشکر از شخصی که در لیست ایمیل شما مشترک شده کوتاه و ساده باشد یا می تواند یک قطعه طولانی تر و دقیق تر مانند یک کتاب الکترونیکی باشد که در مورد یکی از بزرگترین چالش هایی که مشتریان هدف شما با آن روبرو هستند، اطلاعاتی را توصیف و ارائه می کند.
چند نوع بازاریابی محتوا وجود دارد که می توانید برای حمایت از اهداف کمپین دیجیتال مارکتینگ خود ایجاد کنید:
– صفحات وب سایت
– پست های وبلاگ
– پست های شبکه های اجتماعی
– کتاب های الکترونیکی
– فیلم
– تصاویر
– اینفوگرافیک ها
– پادکست ها
– محتوای تبلیغات

بازاریابی محتوا
بازاریابی محتوا

۴. بازاریابی شبکه های اجتماعی

امروزه بیشتر مارک ها از بازاریابی در شبکه های اجتماعی برای پشتیبانی از کمپین های بازاریابی دیجیتال خود و جلب بازدید بیشتر وب سایت خود استفاده می کنند.
بازاریابی شبکه های اجتماعی شامل تبلیغ محتوای شما و تعامل با مصرف‌کنندگان هدف در کانال های رسانه های اجتماعی مانند فیس‌بوک، اینستاگرام ، لینکدین و Pinterest است.
این تاکتیک در بازاریابی دیجیتال برای کمک به مشاغل در افزایش آگاهی از نام تجاری، تولید آگهی های بیشتر و بهبود تعامل مشتری به کار می رود.
یکی از بزرگترین جذابیت های بازاریابی در شبکه های اجتماعی این است که به کسب و کارها این امکان را می دهد تا مخاطبان بیشتری را به صورت آنلاین جذب کنند.
در صورتی که تجارت شما در تلاش برای دستیابی و مشارکت این مشتریان در بستر اجتماعی نیست مطمئنا فرصت مهم دستیابی به اهداف جدید را از دست می‌دهید.
رسانه‌های اجتماعی نه تنها به عنوان تاکتیک خاص خود عمل می‌کنند، بلکه می‌توانند از سایر تلاش‌های دیجیتال‌ مارکتینگ  شما نیز پشتیبانی کنند .به عنوان مثال اگر نام تجاری شما یک کتاب الکترونیکی آموزنده ایجاد کند می‌تواند از رسانه‌های اجتماعی برای ارتقاء کتاب الکترونیکی استفاده نموده و ترافیک را برای بارگیری به صفحه مقصد برسانید.
سپس می‌توانید برای پستهای بعدی رسانه اجتماعی قطعات کتاب الکترونیکی را مجدداً هدف گذاری کنید تا راهی برای ایجاد علاقه بیشتر به این مطلب باشد.

بازاریابی شبکه های اجتماعی
بازاریابی شبکه های اجتماعی

۵. تبلیغات PPC در دیجیتال مارکتینگ

اگرچه ممکن است هدف استراتژی دیجیتال مارکتینگ شما ایجاد هرچه بیشتر ترافیک باشد اما کسب و کار شما نباید از ارزش پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) چشم پوشی کند.
تبلیغات PPC نوعی تبلیغات است که شامل پرداخت هزینه از سمت ناشر با هر بار کلیک بر روی تبلیغ می شود .
گوگل Ads یکی از محبوب ترین و موثرترین انواع تبلیغات PPC است و به تجارت شما کمک می کند تا در صفحه اول نتایج موتور جستجو ظاهر شود.
ممکن است از خود بپرسید چرا وقتی برای بهبود سئو سایت خود کار می کنم باید هزینه تبلیغات را نیز بپردازم؟
اگرچه بهینه سازی موتور جستجو مهم است اما شروع به کار جادویی آن مدت زمان زیادی طول می‌کشد، بنابراین ایجاست که تبلیغات PPC به درد شما می خورد .
این نوع تبلیغات با قرار دادن سایت خود در بالای صفحه نتایج موتور جستجو برای عبارت جستجوی مرتبط می تواند به شما کمک کند نتایج را سریع تر ببینید.
با حضور در صفحه اول SERP ، کسب و کار شما دید جدیدی پیدا نموده و جستجوگران به احتمال زیاد سایت شما را پیدا می‌کنند و روی آن کلیک می کنند. کسانی که روی این نوع تبلیغات کلیک می‌کنند مشتریانی هستند که به دنبال موضوعات مرتبط با محصولات یا خدمات شما می گردند .
این بدان معناست که آنها بیشتر علاقمند به مارک شما و محصولات یا خدماتی هستند که شما ارائه می دهید.

تبلیغات PPC در دیجیتال مارکتینگ
تبلیغات PPC در دیجیتال مارکتینگ

۶. ایمیل مارکتینگ

بازاریابی از طریق ایمیل بخش دیگری از معما است که نحوه کار دیجیتال مارکتینگ می باشد.
شرکت ها می توانند از طریق ایمیل های مارک دار برای برقراری ارتباط با مخاطبان هدف خود استفاده کنند. ایمیل های بازاریابی اغلب به عنوان راهی برای افزایش آگاهی از برند، ایجاد رهبری صنعت، ترویج رویدادها و تبلیغات ویژه مورد استفاده قرار می گیرند.

محتوای ایمیل های بازاریابی شما در نهایت به اهداف کمپین شما بستگی دارد. در این مقاله چند نمونه از انواع محتوای بازاریابی از طریق ایمیل آمده است که ممکن است برای حمایت از کمپین های بازاریابی دیجیتال خود از آن استفاده کنید.
– هنگامی که کاربران جدید در لیست ایمیل بازاریابی شما مشترک می شوند ، ایمیل خوشامدگویی ارسال کنید و به آنها اطلاع دهید که انتظار دارند از ایمیل های برند شما چه چیزی ببینند.
– محتوای تبلیغاتی مربوط به فروش و تخفیف های آینده را مستقیماً به صندوق های ورودی مشتری ارسال کنید.
– برای تحویل آخرین محتوا و به روزرسانی های شرکت ، از کسب و کار خود یک خبرنامه تهیه کنید که به صورت دوره‌ای در اختیار مشترکان قرار بگیرد .
شما می توانید از ایمیل های بازاریابی به عنوان بخشی از کمپین حفظ مشتری استفاده کنید.

ایمیل مارکتینگ
ایمیل مارکتینگ

نکته مهمی که در ایمیل مارکتینگ نباید فراموش شود آنکه افراد باید با رضایت ایمیل خود را برای دریافت پیام های شما در اختیار قرار داده باشند نه آنچنانکه در ایرام مرسوم است با خرید و فروش و یا سرقت ایمیل های کاربران ، اقدام به آزار و ارسال پیام هایی کرد که کاربرد را از برند شما متنفر می کند.
منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا