شبکه اجتماعی لینکدین برای افراد خاص!

شبکه اجتماعی لینکدین بزرگترین شبکه حرفه ای جهان در اینترنت است که شما می توانید از آن برای یافتن شغل مناسب ، کارآموزی ، اتصال و تقویت روابط حرفه‌ای و یادگیری مهارت های لازم برای موفقیت در حرفه خود استفاده کنید.
برای دسترسی به آن می توانید از طریق دسکتاپ، برنامه تلفن همراه لینکدین، تجربه وب تلفن همراه یا برنامه تلفن همراه لینکدین Lite اندروید استفاده کنید.
با وجود اینکه امروزه لینکدین یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی محسوب می‌شود، اما بسیاری از مردم هنوز هیچ تصوری از این شبکه اجتماعی و نحوه استفاده پس از حضور در آن ندارند . به همین دلیل در این مقاله به طور مفصل به معرفی این شبکه جهانی پرداخته ایم.

معرفی و بررسی شبکه اجتماعی لینکدین

شبکه اجتماعی لینکدین
شبکه اجتماعی لینکدین

لینکدین چیست؟

یک شبکه اجتماعی برای ارتباط حرفه ای، اشتراک و یادگیری تخصص های لازم است.
این شبکه اجتماعی مانند MySpace و فیسبوک نیست که نوجوانان بتوانند عکس هایی از خود در صفحه شخصیشان منتشر کنند ، بلکه برای متخصصانی ساخته شده است که می خواهند از طریق شبکه های اجتماعی موجود حرفه‌ای را بسازند ، همچنین برای شرکت هایی که می‌خواهند کارمندان واجد شرایطی پیدا کنند ، نیز مناسب است .

ویژگی های شبکه اجتماعی لینکدین

برخی از ویژگی های اساسی که این شبکه تجاری ارائه می دهد و نحوه طراحی آن، برای استفاده حرفه ای ها شامل موارد زیر می باشد.

– صفحه اصلی

هنگامی که به شبکه اجتماعی لینکدین وارد می شوید، فید خانه منبع خبری شما است و می‌توانید پست های اخیر دنبال کنید .

– پروفایل

پروفایل شما در شبکه اجتماعی لینکدین نام، عکس، مکان شما، شغل و موارد دیگر را نشان می دهد.
در زیر آن می‌توانید موارد مختلفی مانند تجربه کاری و تحصیلات و سایر بخش ها را به طور مشابه با نحوه ایجاد یک رزومه سنتی تنظیم کنید.

– شبکه من

در این بخش لیستی از تمام افرادی که در زمینه حرفه ای خود با آنها ارتباط دارید را پیدا می‌کنید.
در صورتی که ماوس خود را در منوی بالای این گزینه معلق کنید، می توانید تعدادی گزینه دیگر را نیز مشاهده کنید که به شما این امکان را می دهد تا مخاطبین جدید اضافه کنید یا افرادی را پیدا کنید که ممکن است آنها را بشناسید.

– مشاغل

انواع لیست مشاغل هر روز توسط کارفرمایان در لینکدین ارسال می شود و لینکدین بر اساس اطلاعات فعلی خود از جمله موقعیت مکانی شما و ترجیحات شغلی که می توانید آنها را تکمیل کنید ، برای دریافت لیست های شغلی مناسب تر مشاغل خاص را به شما توصیه می کند .

– علایق

علاوه بر ارتباطات خود با متخصصان می‌توانید علایق خاصی را نیز در شبکه اجتماعی لینکدین دنبال کنید. این علایق می‌تواند شامل صفحات شرکت، گروه هایی با توجه به موقعیت مکانی یا علاقه باشد .
بستر Slideshare لینکدین برای انتشار نمایش به صورت اسلاید و پلتفرم Lynda linkdin برای اهداف آموزشی است.

– نوار جستجو

شبکه اجتماعی لینکدین دارای ویژگی جستجوی قدرتمندی است که به شما این امکان را می دهد تا نتایج خود را مطابق با چندین فیلد قابل تنظیم مختلف فیلتر کنید .
در کنار نوار جستجو روی Advanced کلیک کنید تا متخصصان ، شرکت ها ، مشاغل و سایر موارد خاص را پیدا کنید .

– پیام‌ها

هنگامی که می‌خواهید مکالمه‌ای را با متخصص دیگری شروع کنید، می توانید با ارسال پیام خصوصی از طریق لینکدین این کار را انجام دهید . همچنین می توانید ضمیمه ها که شامل عکس و موارد دیگر می باشد را اضافه کنید.

– اعلان ها

مانند سایر شبکه های اجتماعی، لینکدین نیز دارای یک ویژگی اعلان است که به شما این امکان را می دهد تا هنگامی که توسط کسی تایید شدید ، بتوانید به چیزی بپیوندید و یا پست های مورد علاقه خود را لایک کنید.

– در انتظار دعوتنامه ها

هنگامی که سایر متخصصان از شما دعوت می کنند تا با آنها در شبکه اجتماعی لینکدین ارتباط برقرار کنید، دعوتی را دریافت خواهید کرد که باید آن را قبول کنید.
موارد ذکر شده در بالا اصلی ترین ویژگی هایی است که در هنگام ورود و ثبت نام در لینکدین با آن روبرو می شوید، اما می‌توانید با کاوش در سیستم‌عامل خود به برخی از جزئیات و گزینه های تخصصی تر نیز دست پیدا کنید.

لینکدین برای چه مواردی استفاده می شود؟

اکنون می دانید که شبکه اجتماعی لینکدین چه چیزی را ارائه داده و چه استفاده هایی دارد ، اما ممکن است ایده خاصی برای چگونگی شروع استفاده از آن نداشته باشید. در حقیقت بسیاری از کاربران ، یک حساب کاربری ایجاد نموده و سپس آن را رها می‌کنند، زیرا هیچ تصوری از نحوه استفاده از لینکدین ندارند.
در اینجا نکاتی برای مبتدیان آورده شده است که شامل موارد زیر می باشد :

– با همکاران قدیمی خود تماس بگیرید.

شما می توانید از بخش شبکه‌من برای پیدا کردن همکاران ، معلمان ، افرادی که با آنها همکلاسی بوده اید و یا هر کس دیگری که فکر می کنید ارزش ارتباط داشتن در این شبکه را دارد، استفاده کنید.
برای همگام سازی مخاطبین خود با لینکدین کافیست ایمیل خود را یا به آن وصل کنید .

– از پروفایل خود به عنوان رزومه استفاده کنید.

پروفایل شما اساسا می تواند یک رزومه کامل را نشان دهد و در هنگام درخواست شغل می توانید آن را به عنوان پیوندی در ایمیل یا نامه درج کنید.

– پیدا کردن شغل

به یاد داشته باشید که شبکه اجتماعی لینکدین یکی از بهترین مکان ها برای جستجوی پست های شغلی به صورت آنلاین است .
شما همیشه در مورد مشاغل مورد نظرتان از لینکدین توصیه‌هایی دریافت خواهید کرد ، اما می توانید از نوار جستجو برای جستجوی موقعیت های خاص نیز استفاده کنید و با متخصصان جدید ارتباط برقرار کنید.
بسیار خوب است که بتوانید با همکاران قدیمی خود تماس برقرار کنید و یا با همه افرادی که در محل کار فعلی حضور دارند در لینکدین ارتباط داشته باشید اما نکته بهتر این است که شما این فرصت را دارید که متخصصان جدیدی را که به صورت محلی و بین المللی در لینکدین فعالیت دارند را پیدا کنید.

– در گروه های مربوطه شرکت کنید.

یک راه عالی برای دیدار با متخصصان جدید برای برقراری ارتباط ، پیوستن به گروه ها بر اساس علایق یا حرفه فعلی و شروع به مشارکت است.

– وبلاگ درباره آنچه می دانید

بستر انتشار بسیار خاص شبکه اجتماعی لینکدین به کاربران این امکان را می دهد تا پست های وبلاگ را منتشر کنند و فرصتی برای خواندن مطالب خود توسط هزاران نفر کسب کنند .
پست های منتشر شده همچنین در پروفایل شما نمایان می‌شود که باعث افزایش اعتبار در زمینه های مرتبط با حرفه می شود.
منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا