roch

10 ترفند نکته کاربردی و لازم واتساپ

دانستن نکات و ترفندهای واتساپ لذت استفاده از این برنامه پیام رسان را افزایش می دهد ، بنابراین همه کاربران باید ترفندها و نکات پنهانی این برنامه را بدانند .
در حال حاضر تعداد زیادی سرویس پیام رسانی وجود دارد ، اما واتساپ به علت دارا بودن ویژگی و کاربرد های بسیار گسترده از محبوبیت بیشتری برخوردار بوده و به همین دلیل دارای بیش از یک میلیارد کاربر در سراسر جهان است .

معرفی نکات و ترفندهای واتساپ

 

نکات و ترفندهای واتساپ
نکات و ترفندهای واتساپ

۱. ارسال لوکیشن به مخاطب خود

واتساپ این امکان را برای شما ایجاد می کند تا علاوه بر ارسال عکس ها و فیلم ها به مخاطبین خود یا به اشتراک گذاشتن یک سند با آنها بتوانید مکان و لوکیشن خود را نیز برای آنها ارسال کنید .
انجام این کار در گوشی های iOS و اندروید عبارت است از :

– iOS

در iOS پس از رفتن به چت و سپس انتخاب صفحه چت فرد مورد نظر روی “+” در سمت چپ کادر پیام کلیک نموده ، سپس مکان و انتخاب اشتراک گذاری موقعیت زنده و کادر زمانی را بفرستید .

– اندروید

برای به اشتراک گذاشتن موقعیت مکانی خود در واتساپ توسط گوشی های اندروید به چت رفته و پس از انتخاب صفحه چت فرد مورد نظر روی کادر کاغذی در سمت راست کادر پیام ضربه زده سپس گزینه موقعیت مکانی را انتخاب و موقعیت مکانی زنده و کادر زمانی را بفرستید .

ارسال لوکیشن به مخاطب خود
ارسال لوکیشن به مخاطب خود

2. پین کردن چت های مهم

تایپ نام افراد مورد نظر در نوار جستجو یا پیمایش به پایین برای رسیدن به صفحه چت آنها ممکن است هر بار که بخواهید با آنها مکالمه کنید وقت گیر و یکنواخت باشد .
اما واتساپ به شما این امکان را می دهد تا چت های سه مخاطبی که مد نظر خودتان است را در بالا پین کنید.
برای این کار کافیست صفحه چت مخاطب مورد نظر را به سمت چپ کشیده و روی نماد پین ضربه بزنید .

پین کردن چت های مهم
پین کردن چت های مهم

3. خواندن پیام ها بدون اطلاع فرستنده

یکی از نکات و ترفندهای واتساپ این است که می توانید از نشان داده شدن تیک آبی در پیام هایی که خوانده اید، جلوگیری کنید .
برای انجام این کار تلفن خود را در حالت پرواز قرار داده و واتساپ را برای خواندن پیام ها باز کنید ، سپس برنامه را بعد از خواندن ببندید و آن را از پنجره هایی که در پیش زمینه باز می‌شود، نیز ببندید .
حالت هواپیما را غیر فعال کنید ، در این حالت تیک آبی برای فرستنده زده نمی‌شود.

خواندن پیام ها بدون اطلاع فرستنده
خواندن پیام ها بدون اطلاع فرستنده

4. چت ها را به عنوان خوانده نشده علامت گذاری کنید .

در گوشی های iOS چت مورد نظر را به سمت راست بکشید و روی نماد خوانده نشده ضربه بزنید . اما در تلفن های اندروید باید مکالمه مورد نظر را باز کرده ، سپس از سه نقطه بالا سمت چپ گزینه خوانده نشده را انتخاب کنید.

چت ها را به عنوان خوانده نشده علامت گذاری کنید
چت ها را به عنوان خوانده نشده علامت گذاری کنید

5. غیر فعال کردن آخرین زمان آنلاین بودن

یکی دیگر از نکات و ترفندهای واتساپ این است که به شما این امکان را می دهد تا آخرین فعالیت مخاطبین خود را بر روی برنامه و عکس ها مشاهده کنید .
اما شما می توانید از حریم شخصی خود محافظت نموده و گزینه ای که نشان از آخرین زمان آنلاین بودن شما می دهد را غیرفعال کنید .

برای انجام این کار به تنظیمات رفته و حساب کاربری را انتخاب کنید و روی گزینه حریم‌خصوصی ضربه بزنید ، سپس گزینه دلخواه خود را انتخاب کنید.

غیر فعال کردن آخرین زمان آنلاین بودن
غیر فعال کردن آخرین زمان آنلاین بودن

6. ارسال و خواندن پیام بدون دست زدن و تایپ

دستیاران مجازی مانند Siri و Google Assistant به شما کمک می کنند تا پیام ها را بدون تایپ کردن یا لمس صفحه تلفن، بخوانید یا ارسال کنید .
تمام کاری که باید انجام دهید این است که به آنها دستور کلامی بدهید تا آنها بقیه اعمال را انجام دهند.

ارسال و خواندن پیام بدون دست زدن و تایپ
ارسال و خواندن پیام بدون دست زدن و تایپ

7. برقراری تماس ویدئویی یا صوتی توسط واتساپ

واتساپ فقط برای فرستادن پیام‌های متنی نیست و شما می توانید از آن برای برقراری تماس ویدیویی و مکالمه صوتی نیز استفاده کنید .
مکالمه در واتساپ به جای کم کردن از شارژ شما برای مکالمه یا بالا بردن قبض تلفن ، از اینترنت برای اتصال استفاده می کند .

برای استفاده از این گزینه ها در تلفن های iOS و اندروید کافیست چت فرد نظر که خواهان تماس با او هستید را باز نموده و تماس صوتی یا نماد ویدئو را در گوشه بالا سمت چپ فشار دهید.

 

برقراری تماس ویدئویی یا صوتی توسط واتساپ
برقراری تماس ویدئویی یا صوتی توسط واتساپ

 

8 . استفاده از واتساپ در وب و دسکتاپ

استفاده از واتساپ محدود به تلفن همراه نمی باشد . یک برنامه وب وجود دارد که همه چیز را از تلفن شما همگام سازی می کند ، همچنین یک برنامه دسکتاپ نیز وجود دارد .
کافیست به https:\\web.whatsapp.com بروید یا برنامه دسکتاپ را از قسمت دانلود یعنی whatsapp.com/download دانلود کنید .
سپس باید واتساپ را بر روی تلفن همراه خود باز نموده و از قسمت تنظیمات گزینه وب/ دسکتاپ ، کد QR را در مرورگر یا برنامه دسکتاپ اسکن کنید و  دستورالعمل ها را دنبال کنید .
برنامه وب و دسکتاپ هر دو چت و هشدارهایی را در رایانه شما ارائه می دهند و به شما این امکان را می دهند تا سریع و به راحتی به پیام ها پاسخ دهید.
تلفن شما برای کار کردن به آن متصل است ، بنابراین اگر اتصال خود را از دست بدهید برنامه وب تا زمانی که اتصال تلفن را مجدداً برقرار نکنید، همگام‌سازی را متوقف می کند .

استفاده از واتساپ در وب و دسکتاپ
استفاده از واتساپ در وب و دسکتاپ

9. مخفی کردن عکس پروفایل

ممکن است شما دوست نداشته باشید که همه افراد عکس پروفایل شما را ببینند T به خصوص اگر جزئی از چند گروه مختلف هستید که در آن همه افراد را نمی شناسید .
در این صورت می توانید از یکی دیگر از نکات و ترفندهای واتساپ استفاده نموده و انتخاب کنید که همه ، هیچ کس یا فقط مخاطبین، تصویر شما را ببینند .

برای تنظیم این قابلیت در گوشی های اندروید و iOS به قسمت تنظیمات -> حساب کاربری-> حریم خصوصی-> عکس پروفایل بروید.

مخفی کردن عکس پروفایل در واتساپ
مخفی کردن عکس پروفایل در واتساپ

10. بلاک کردن مخاطب

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است شما بخواهید یک مخاطب خاصی را مسدود کنید . اما باید بدانید در صورت بلاک کردن امکان ارسال و دریافت پیام و برقراری تماس از آن مخاطب را نخواهید داشت .
برای انجام این کار در تلفن های اندروید و iOS صفحه چت مخاطب مورد نظر را باز نموده و بر روی سه نقطه در بالا سمت چپ کلیک کنید ، سپس گزینه ی بیشتر و از آنجا انسداد مخاطب را انتخاب کنید .

بلاک کردن مخاطب
بلاک کردن مخاطب

منبع : روشاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *