نکات مفید و کاربردی برای خرید اتومبیل کار کرده

اگر قصد خرید یک اتومبیل کار کرده را دارید پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها بخوانید.
خرید خودرویی که قبلا متعلق به شخص دیگری بوده و به صورت صفر از کارخانه خریداری نمی‌شود ، می تواند یک چالش  بزرگ باشد و افراد به هنگام خرید اتومبیل کار کرده باید نهایت دقت را به کار ببرند تا متحمل هزینه های اضافی نشود .
درست است که خرید یک اتومبیل استفاده شده یک راه عالی برای پس انداز و صرفه جویی بیشتر نسبت به خرید اتومبیل صفر است ، اما اتومبیل های استفاده شده دارای اشکالاتی هستند و حتی اگر دقت کافی نیز داشته باشید ، باز هم هیچ تضمینی برای بدون مشکل بودن وسیله نقلیه وجود ندارد و از آنجا که اکثر آنها با گارانتی همراه نیستند می‌توانند هزینه تعمیرات زیادی داشته باشند 

راهنمای خرید اتومبیل کار کرده

قبل از خرید یک اتومبیل کار کرده لازم است به نکاتی توجه کنید که شامل موارد زیر می باشند .

خرید اتومبیل کار کرده
خرید اتومبیل کار کرده

1. تعیین میزان بودجه برای خرید خودرو 

تصمیم گیری در مورد اینکه چه مقدار بودجه و هزینه برای اتومبیل خود در نظر بگیرید ، پیچیده تر از پیدا کردن و خرید ماشین مناسب است. زیرا باید کل قیمت خودرو که شامل هزینه های آن نیز  است را در نظر بگیرید .
علاوه بر این ، باید به مواردی که ممکن است در آینده، خودرو به خاطر آن ها به تعمیرات گران نیاز داشته باشد هم دقت کنید. هزینه مربوط به بیمه اتومبیل نیز از مواردی است که باید مد نظر قرار دهید.
بهتر است یک ماشین که نه خیلی جدید و نه خیلی قدیمی است را انتخاب کنید ، یک اتومبیل سه تا پنج ساله بهترین انتخاب برای خرید اتومبیل کار کرده است .
زیرا نه به اندازه کافی قدیمی و دارای استهلاک زیاد است و نه خیلی جدید است که قیمت آن با ماشین صفر برابر باشد .

منابع آنلاین زیادی برای یادگیری درباره قابلیت اطمینان خودرو ، هزینه تعمیر و مشکلات زیادی که ممکن است برای خودرو پیش بیاید ، وجود دارد که با مراجعه و مطالعه آنها می توانید اطلاعات مورد نظر خود را به دست آورید .

2. پیدا کردن ماشین مناسب

علاوه بر پیدا کردن خودرویی متناسب با نیاز و بودجه خود ، باید مراحل اضافه دیگری را برای پیدا کردن یک ماشین که کارکرد کمی داشته و آسیب دیدگی زیادی ندارد، طی کنید .
مهم است که با خود صادق باشید و ارزیابی کنید که قرار است در کجا رانندگی کنید و رانندگی شما چگونه است تا بتوانید وسیله نقلیه مناسب را پیدا کنید .
همچنین باید میزان سوخت مصرفی و تجهیزات ایمنی موجود در اتومبیل کارکرده مورد نظر خود را بررسی کنید و از صاحب قبلی اتومبیل سوابق سرویس و نگهداری خودرو را گرفته ، آنها را بررسی کنید و در مورد مدل و سال تولید آن تحقیقاتی انجام دهید .

3. بازرسی اتومبیل کار کرده

خودرو را از نظر ضربه و تو رفتگی بدنه ، زنگ زدگی و وضعیت تایرها بررسی کنید تا برای تعمیر یا تعویض قطعات آسیب دیده متحمل هزینه های زیادی نشوید . به خصوص باید بررسی کنید که آیا ماشین دارای رنگ است یا خیر .
کاپوت اتومبیل کار کرده را بلند کرده و بررسی کنید که موتور اصلی ماشین بر روی آن باشد .
همچنین مراقب نشت های احتمالی نیز باید باشید . برای انجام این کارها می‌توانید از یک مکانیک معتبر کمک بگیرید تا از سالم بودن وسیله نقلیه مطمئن شوید ، توصیه می شود به حرف صاحب ماشین که ماشین قبلاً بازرسی شده و سالم است ، اکتفا نکنید .

زیرا اتومبیل هایی که پس از تصادف تعمیر شده اند و یا به صافکاری رفته اند ، ممکن است برای افراد عادی قابل تشخیص نباشد .
بنابراین وجود یک تکنسین یا مکانیک برای بازرسی ماشین ضروری است . یک مکانیک یا تکنسین خوب با توجه کردن به جزئیات می‌تواند هر گونه نقاشی ، رنگ و انجام صافکاری را در اتومبیل تشخیص دهد.

4. پشت فرمان اتومبیل انتخابی نشسته و با آن رانندگی کنید‌ .

برای بررسی و راحت بودن رانندگی با اتومبیل ، باید سوار ماشین شده و مسافتی را با آن رانندگی کنید .
هنگام رانندگی با اتومبیل کار کرده انتخابی باید اطمینان حاصل کنید که چراغ های جلوی ماشین ، فرمان ، چرخ دنده ها و ترمزها به درستی کار می کنند . بررسی کنید که آیا درها به راحتی باز و بسته می شوند و پشت فرمان راحت هستید یا خیر .
هنگام رانندگی تمام حواس خود را جمع کنید و به نویزهای موتور به خصوص در چرخش های تیز و هنگام رد شدن از دست اندازها و حفره ها توجه کنید .
در صورت امکان سعی کنید با ماشین در شرایط مختلف و با سرعت های متفاوت رانندگی کنید .
سیستم صوتی ، سیستم تهویه هوا ، قفل خودکار و غیره را بررسی کنید .
برای بررسی اینکه آیا وسیله نقلیه انتخابی شما از قدرت موتور کافی برای تردد هنگام ترافیک در بزرگراه ها برخوردار است یا خیر وارد بزرگراه ها شده و در آنجا نیز با آن رانندگی کنید .
تست رانندگی با اتومبیل انتخابی شما باید حداقل ۳۰ تا ۴۰ دقیقه طول بکشد ، تا بتوانید در حین حرکت ماشین را به درستی ارزیابی کنید .

5. بررسی موتور اتومبیل 

در صورتی که بودجه شما برای تامین هزینه های اتومبیل کم است و تصمیم به خرید یک ماشین کم مصرف دارید ، باید بدانید که انتخاب ماشینی با موتور کوچک‌تر می تواند مصرف کمتری داشته و هزینه نگهداری آن نیز کمتر باشد . زیرا موتور بزرگ تر معمولا سوخت بیشتری می سوزاند .
اگر مصرف سوخت عامل مهمی در تصمیم شما هنگام خرید اتومبیل کار کرده است ، بنابراین اندازه موتور بسیار مهم می باشد . این مسئله بستگی به نحوه استفاده شما از اتومبیل نیز دارد ، به عنوان مثال اگر از یک ماشین با موتور کوچک استفاد نموده و در اطراف شهر و با سرعت زیاد رانندگی کنید ، از آنجایی که برای ادامه حرکت ، ماشین باید کار بیشتری انجام دهد ، سوخت بیشتری نیز مصرف می کند .

6. خرید آنلاین اتومبیل کار کرده

امروزه وب سایت های زیادی وجود دارند که شما می توانید از طریق آنها خرید و فروش اتومبیل کار کرده را به صورت آنلاین انجام دهید .
شما می توانید با مراجعه به این وب سایت ها و حتی محدود کردن خرید در شهر مورد نظر خود ، اتومبیل دلخواه خود را پیدا کنید و سپس با فروشنده قرار گذاشته و ماشین را از نزدیک ببینید و آن را بررسی کنید .
اما توصیه می شود مراقب کلاهبرداری های احتمالی در این خریدهای آنلاین نیز باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا