roch

ترفندهای جستجو در گوگل که احتمالا نمی دانستید!

نکات و ترفندهای جستجو در گوگل متنوع و فراوان است .میلیون ها نفر به دلایل مختلف از جستجوی گوگل استفاده می کنند . به عنوان مثال دانش آموزان و دانشجویان از گوگل برای تحقیقات علمی استفاده نموده و تجار برای تحقیق در مورد کارهای مورد نظر خود و میلیون ها نفر دیگر از آن برای سرگرمی از آن استفاده می کنند .
با توجه به اینکه گوگل قدرتمند ترین موتور جستجوی جهان شیوه یافتن اطلاعات را تغییر داده است، نکات و ترفندهای زیادی برای جستجو در گوگل به وجود آمده است.
اگر دلتان می خواهد با نکات و ترفندهای جستجو در گوگل آشنا شوید، روشاک را تا انتهای مقاله یاری کنید.

معرفی نکات و ترفندهای جستجو در گوگل

نکات و ترفندهای جستجو در گوگل
نکات و ترفندهای جستجو در گوگل

1. از یک عبارت دقیق استفاده کنید.

کلمات کلیدی خود را به صورت نقل قول محصور کنید ، تا گوگل یک جستجوی دقیق برای عبارت مورد نظر شما انجام دهد .
به عنوان مثال برای جستجو کردن یک کلاس به صورت حضوری ، عبارت کلاس”حضوری” را تایپ کنید . این می تواند هر نوع کلاسی باشد، اما باید حتما “حضوری” باشد. زیرا بر روی کلمه حضوری تاکید کرده اید.

2. از کلمه “یا” در جستجو استفاده کنید .

نتیجه جستجوی گوگل کلماتی از معیارهای شما را نشان می دهد، مگر این که کاملاً مشخص کنید چه چیزی می خواهید . با تایپ کلمه “یا” ( or ) گوگل می تواند به دنبال یک مجموعه اصطلاحات یا گروه‌های دیگر باشد .

3. انجام محاسبات سریع

برای به دست آوردن ماشین حساب مورد نیاز، عبارت calculator  (ماشین حساب) مورد نظر را جستجو کنید . گوگل دارای ماشین حساب های پیشرفته ای است که می توانند سخت ترین عملکردهای ریاضی یا مشکلات هندسه ای مانند مساحت دایره با شعاع را حل کند.

ترفند گوگل - ماشین حساب
ترفند گوگل – ماشین حساب

 

4. جستجوی صوتی انجام دهید .

گوگل این امکان را به شما می دهد تا بتوانید جستجوهای صوتی خود را انجام دهید . اگر با استفاده از مرورگر کروم در گوگل در حال جستجو هستید یا از برنامه گوگل در اندروید یا iOS استفاده می‌کنید ، می‌توانید بر روی دکمه میکروفون کلیک کرده و مستقیماً آنچه را که به دنبال آن هستید با جستجوی صوتی جستجو کنید تا گوگل پس از دریافت اطلاعات، نتایج را به شما نشان دهد .

5. جستجو در گوگل بر اساس تصاویر

گوگل می تواند علاوه بر جستجوی کلمات با تصاویر نیز جستجو را انجام دهد. این یکی دیگر از ترفندهای جستجوی گوگل است که بسیار مفید است ، اما کاربران زیادی درباره آن آگاهی ندارند .
شما می توانید از یک تصویر برای جستجوی تصاویر مرتبط استفاده کنید . این واقعیت برای زمانی که شما تصویری دارید که هیچ متنی برای آن ندارید مفید است .
برای این کار شما می توانید بر روی دکمه دوربین در نوار جستجوی تصاویر گوگل کلیک کرده و یک URL از تصویر را paste کنید و یا تصویری از سیستم خود بارگذاری کنید تا جستجوی تصویری گوگل انجام شود .

جستجو در گوگل بر اساس تصاویر
جستجو در گوگل بر اساس تصاویر

6. تنظیمات جستجوی خود را سفارشی کنید .

گوگل به شما این امکان را می دهد تا تنظیمات جستجو را متناسب با نتایج جستجوی خود تنظیم کنید .
برای این کار کافیست به صفحه تنظیمات جستجو مراجعه کنید . از SafeSearch می‌توان برای مسدود کردن نتایج صریح استفاده کرد . شما می‌توانید از گوگل بخواهید که پاسخ های خود را به صورت صوتی انجام دهد.
علاوه براین ، شما می‌توانید پیش ‌بینی‌های فوری تعداد نتایج نشان داده شده در هر صفحه ، زبان و مکان خود را برای دریافت پاسخ و توصیه های شخصی تر نیز تنظیم کنید .

7. تصاویر را بر اساس اندازه ، رنگ ، نوع ، زمان یا کپی رایت اختصاصی کنید .

اگر گزینه جستجو ، بیش از یک نوع اطلاعات را ارائه دهد ، گوگل به شما حق انتخاب یا فیلتر را می دهد تا آنچه را که به دنبال آن هستید انتخاب کنید. ابزارهای جستجو در زیر نوار جستجو گزینه های پالایش بیشتری مانند اندازه ، رنگ ، نوع ، زمان و حق استفاده از آن را برای شما به ارمغان می آورد .
شما می توانید تصاویر را در اندازه های کوچک یا بزرگ ، در مقیاس خاکستری یا رنگ کامل انواع چهره یا عکس یا کلیپ فیلتر کنید .

8. اطلاعات هواشناسی را مستقیماً دریافت کنید.

گوگل این امکان را به شما می دهد تا اطلاعات آب و هوایی را برای هر مکانی در جهان که مد نظرتان است ، به دست آورید.
به عنوان مثال با جستجوی آب و هوا در نیویورک ، گوگل به ‌روزرسانی‌های هواشناسی برای شهر نیویورک را نشان خواهد داد .
اختصاصی روشاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *