roch

6 دلیل خالی شدن سریع باتری گوشی + راه حل

خالی شدن سریع باتری گوشی یکی از مشکلات شایع در تلفن های همراه است. عملکرد گوشی‌های هوشمند مدرن ، از نظر افزایش سرعت و ویژگی های جدید بسیار بهبود یافته است . 
همچنین با بزرگتر شدن باتری های گوشی هوشمند، این دستگاه ها از انرژی بیشتری استفاده می کنند ، اما این بدان معنا نیست که روزانه چندین بار گوشی خود را شارژ کنید ، بلکه باید در صورت تخلیه سریع باتری تلفن هوشمند خیلی زودتر از حد انتظار، علت آن را بررسی و پیدا کنید .
باتری گوشی های هوشمند با گذر زمان و سایر فاکتورهای دیگر معمولاً خراب می شوند . زیرا این باطری ها از یون های لیتیوم ساخته شده‌اند که معمولاً به طور سریع شارژ شده و اگرچه دارای طراحی جمع و جوری هستند اما بسیار ناپایدار و دارای عملکرد کم می باشند
این مقاله روشاک به بررسی دلایل خالی شدن سریع باتری گوشی اختصاص داده شده است.

دلایل خالی شدن سریع باتری گوشی

 

خالی شدن سریع باتری گوشی
خالی شدن سریع باتری گوشی

1. GPS باعث تخلیه سریع باتری تلفن های هوشمند می شود.

ممکن است ندانید اما داشتن برنامه جی پی اس بر روی تلفن همراه ، به انرژی زیادی نیاز دارد . همچنین برنامه هایی که برای استفاده از آن ها باید موقعیت مکانی شما فعال باشد مانند توییتر نیز باتری گوشی را تخلیه می کنند . اگر نمی خواهید که باتری تلفن همراه شما توسط این برنامه ها تخلیه شود ، می‌توانید آنها را غیرفعال کنید و یا برنامه‌هایی را انتخاب کنید که به روشن بودن موقعیت مکانی گوشی نیازی ندارند .
برای غیر فعال کردن این برنامه ها در اندروید به امنیت-> مکان-> مجوزها بروید .
در صورتی که دستگاه iOS دارید برای انتخاب یا لغو انتخاب هر برنامه باید به تنظیمات-> حریم خصوصی-> موقعیت مکانی بروید .

2. پوشش کامل شبکه

اگر در مکانی هستید که اتصال به اینترنت دشوار است ، به خاطر داشته باشید که دستگاه شما برای حفظ ارتباط از تمام انرژی استفاده می کند . این اتفاق در مکان هایی رخ می‌دهد که سیگنال کم است و یا وای فای رایگان وجود دارد . هنگامی که در منطق کم پوشش قرار دارید ، بهتر است حالت هواپیما را در دستگاه خود فعال کنید.

3. نرم افزارها می توانند باعث تخلیه سریع باتری تلفن های هوشمند شوند.

نرم افزارهای موجود در گوشی هوشمند معمولاً باتری دستگاه را مصرف می کنند . حتی مصرف برخی از آنها نسبت به سایرین بیشتر است . بنابراین بهتر است در صورتی که از یک نرم‌افزار استفاده نمی کنید آن را حذف کنید . نرم افزارهای زیادی بدون اطلاع شما  حتی در حالت استند بای در پس زمینه فعالند و انرژی مصرف می کنند.

4. قرار گرفتن گوشی در معرض دمای بالا و پایین

هنگامی که تلفن هوشمند شما در معرض گرمای شدید یا در مکانی بسیار سرد نیز قرار بگیرد، باتری لیتیومی آن شروع به خراب شدن می کند .

5. صدای گوشی

ممکن است صدای تولید شده توسط برنامه های کاربردی یا حتی هنگام پخش موسیقی از خود دستگاه ، باتری گوشی هوشمند  را تخلیه کند .
ثابت شده است که باتری iOS در برابر صداهای ایجاد شده توسط کلیه برنامه ها آسیب پذیر است . برای کاهش مشکل در هنگام پخش موسیقی ازهدفون استفاده نموده و برنامه ها غیر ضروری را بر روی حالت بی صدا قرار دهید.

6. روشنایی و نور صفحه

نور زیاد صفحه نمایش باعث تخلیه سریع تر باتری می شود . خوشبختانه روش‌هایی برای تنظیم مقدار و کاهش آن به میزان حداقل وجود دارد . این کار نه تنها برای بینایی شما، بلکه برای باتری دستگاه نیز مفید است.
به خاطر داشته باشید که یک صفحه نمایش بزرگ به تعداد پیکسل روشنایی بیشتری نیاز دارد ، در نتیجه به انرژی بیشتری نیاز داشته و باتری را سریع ‌تر تخلیه می‌کند .

نکاتی برای افزایش عمر باتری گوشی های هوشمند

1- حالت صرفه جویی در مصرف انرژی را روشن کنید.

اگر فکر می کنید در شرایطی گیر خواهید افتاد که به باتری تلفن خود بیشتر از حد معمول نیاز دارید ، برای صرفه جویی در مصرف و افزایش عمر آن حالت صرفه جویی در مصرف انرژی را روشن کنید تا این گزینه به طور خودکار عملکردهایی که ممکن است باتری را تخلیه کند ، را کاهش دهد

2- استفاده از وای فای

استفاده از داده های شبکه روی تخلیه باتری شما تاثیر زیادی دارد ، بنابراین هر زمان که ممکن باشد بهتر است از وای فای استفاده کنید . با خاموش کردن سرویس داده تلفن همراه از پنل تنظیمات سریع تلفن همراه می‌ توانید استفاده از داده های تلفن همراه خود را متوقف کنید .
همچنین می توانید از حالت هواپیما برای غیرفعال کردن کلیه ویژگی های شبکه داده و روشن کردن وای فای استفاده کنید ، اگرچه این امر باعث اختلال در تماس های دریافتی و دریافت پیام کوتاه می شود

3- برنامه های خود را کنترل کنید

توسعه دهندگان کارهای زیادی را برای اطمینان از اجرای هر چه بیشتر برنامه هایشان انجام می دهند . برای اطمینان از اجرای بهترین نسخه موجود ، برنامه های خود را هر چه سریع تر به روز رسانی کنید . بروز رسانی برنامه ها می تواند بسیار سنگین باشد و داده ها و باتری زیادی را مصرف کند . بنابراین بهتر است به روز رسانی ها را محدود به حضور وای فای کنید. به این منظور، بروزرسانی های خودکار را به طور موقت خاموش کنید .

4- از والپیپرهای تیره استفاده کنید .

بیشتر افراد دوست دارند ازوالپیپر (wallpaper) به خصوص از نوع متحرک آن استفاده کنند . درست است که این یکی از جالب ترین قسمت های داشتن تلفن همراه هوشمند می باشد ، اما باتری گوشی را تخلیه می کند . در دستگاه های اندروید با نمایشگرهای AMOLED تصویر زمینه سیاه یا تیره عمر باتری را افزایش می دهد . زیرا صفحه نمایش تنها برای پیکسل های رنگی از انرژی استفاده می کند و از آنجایی که پیکسل های سیاه، تیره هستند برای حفظ تصویر نیاز به انرژی کمتری می باشد .

5- استفاده از نرم افزار های صرفه جویی در مصرف باتری

نرم‌افزارهای زیادی برای حفظ باتری تلفن هوشمند وجود دارد . این برنامه ها به باتری کمک می‌کنند تا چیزهایی را که باعث تخلیه آن می شود و وضعیت را به خطر می‌اندازند را کنترل کنند . برخی از این برنامه ها دارای ویژگی هایی هستند که به شما در تنظیمات دستگاه برای به حداکثر رساندن عمر باتری کمک می کنند . AccuBattery در اندروید ، این امکان را می‌دهد تا داده‌های مصرف باتری از جمله برنامه هایی که بیشترین میزان مصرف را در طول زمان دارند را مشاهده کنید .
منبع: روشاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *