ترفندهای آسان برای از بین بردن بو بد خودرو !

در صورتی که دارای اتومبیل باشید، حتما می دانید که بعد از مدتی حتی اگر تمام سعی خود را برای تمیز نگه داشتن ماشین کنید ، باز هم بوی بد و اجتناب ناپذیری درون آن می پیچد . برای از بین بردن بو بد خودرو ترفندهای زیادی وجود دارد .
هنگامی که ماشین جدید می خرید یا درون و بیرون آن را کاملا تمیز می کنید ، عطر و بو مشخص و قابل تشخیصی دارد ، اما با گذر زمان انواع بوهای نامطبوع مانند عرق ، دخانیات ، مواد غذایی ، حیوانات و حتی آلودگی محیط زیست می‌تواند درون ماشین جمع شده و بو بدی تولید کند .
اگر می خواهید برای از بین بردن بو بد خودرو چه کاری انجام دهید ، این مقاله از روشاک را تا انتها بخوانبد .

راه ها و ترفندهای از بین بردن بو بد خودرو

 

از بین بردن بو بد خودرو
از بین بردن بو بد خودرو

1. منبع بو را پیدا کنید .

از آنجایی که بو می تواند از منابع مختلف سرچشمه بگیرد ، مهم است که منبع اولیه آن را پیدا کنید ، زیرا اگر منبع بو را بدانید ، بهتر می توانید ماشین خود را به حالت بدون بو برگردانید .
عمده ترین دلایل ایجاد بوی نامطبوع در وسایل نقلیه شامل مواد غذایی ، نوشیدنی ، استعمال دخانیات یا کپک است . نوشیدنی یا غذای ریخته شده در شکاف های خودرو مانده در صورتی که پاک نشوند می توانند با گذشت زمان بوی نامطبوعی ایجاد کنند .
برای پیدا کردن منبع بو  با کشیدن صندلی اتومبیل به عقب و جلو  و بررسی روکش های آن شروع کرده و به دنبال لکه یا بقایای مواد غذایی باشید .
برای این کار می توانید از یک چراغ قوه جهت دیدن زیر صندلی های اتومبیل خود استفاده کنید . بهتر است حتی صندوق عقب خودرو را برای پیدا کردن هر گونه لکه یا دلیل برای بوی بد بازرسی کنید .

2‌. تمیز کردن ماشین برای از بین بردن بو بد خودرو

یکی از ساده ترین نکات برای از بین بردن بو بد خودرو تمیز کردن درون اتومبیل است .
با برداشتن زباله ها از روی صندلی و کف ماشین شروع کنید . تمام قسمت های ماشین حتی صندوق عقب را بررسی کنید و در صورت وجود زباله آنها را تمیز کنید . پس از حذف زباله ها از خودرو لوازم جانبی خودرو را با یک پاک کننده لکه، پاک کنید.
اگر بر روی صندلی های خودرو لکه های قابل مشاهده وجود دارد ، پاک کننده لکه را به مقدار زیاد روی آنها ریخته و بگذارید چند دقیقه روی لکه ها بمانند ، سپس از یک وسیله مانند یک برس تمیز برای پاک کردن مواد پاک کننده استفاده کنید .
در صورتی که جنس روکش های صندلی چرمی است ، از پارچه میکروفیبر برای تمیز کردن آن استفاده کنید . در مرحله آخر صندلی های ماشین و لوازم جانبی آن را کاملاً خشک کنید . زیرا در صورت مرطوب بودن باکتری ها در محیط رشد کرده و باعث بیشتر شدن بوی بد در ماشین می شود .

3.از بین بردن بو بد خودرو توسط جوش شیرین

در صورت مواجه شدن با با بوی خاص و بدی که به نظر می رسد در تمام قسمتهای ماشین پراکنده شده است ، استفاده از جوش شیرین یکی از ارزان ترین و موثرترین راه ها است .
برای استفاده از جوش‌شیرین ابتدا مطمئن شوید که همه چیز در ماشین خشک است، سپس جوش شیرین را در تمام مناطق ماشین بپاشید و بگذارید چند ساعت بماند . در انتها توسط جاروبرقی تمام جوش شیرین ها را از داخل ماشین پاک کنید .

4. استفاده از اسپری های خوشبو کننده هوا

با گذشت زمان باکتری ها و کپک ها می توانند در مجاری سیستم تهویه خودرو جمع شوند و در نتیجه بو واقعاً بدی به وجود می آورند . خوشبختانه با استفاده از اسپری های تهویه هوا می توان این بوها را ازبین برد.
برای استفاده از این اسپری ها ابتدا باید تهویه هوای اتومبیل را خاموش کنید و اسپری را درون ورودی های بیرونی هوا در قسمت پایه شیشه جلو اسپری کنید ، ۱۰ دقیقه صبر کنید و پس از آن تهویه هوا در اتومبیل را روشن کنید و اسپری را به داخل دریچه های داخلی اسپری کنید .

5 . به جای درمان از راه های یپیشگیری استفاده کنید .

به نظر می‌رسد که اولین کاری که باید انجام دهید یک سری اقدامات اساسی است که باید آنها را اتخاذ کنید تا ماشین شما به بو بد آغشته نشود.
به عنوان مثال :
– در ماشین خوراکی نخورید و سیگار نکشید.
– هنگام حمل مواد غذایی و سایر محصولات محتاط باشید تا بر روی صندلی ها و کف ماشین نریزند .
– ناحیه ای را که کثیف می‌شود فورا تمیز کنید .
رعایت این نکات ساده می تواند ماشین شما را از شر بوهای بد حفظ کند .

نحوه از بین بردن بوهای مختلف در خودرو

. دخانیات

برای از بین بردن بوی سیگار از داخل خودرو کارهای زیر را انجام دهید .
خاکستر های سیگار را داخل ماشین خالی کرده و خودرو را کاملا تمیز کنید . کف پوش های کف ماشین از جنس پلاستیک هستند . بنابراین می‌توانید از پاک کننده های مخصوص آن کفپوش ها استفاده کنید .
لوازم موجود در کف ماشین را خالی کنید تا خاکسترهای باقی مانده را از بین ببرید .
محلول بی کربنات یا محلول آب و سرکه آماده کنید و آن را با یک پارچه بر روی قسمت های داخلی خودرو و همچنین داشبورد بکشید .
تا جایی که ممکن است ماشین را تهویه کنید تا بوی محلول از خودرو خارج شود .

. کپک

بو کپک در خودرو می‌تواند بسیار ناخوشایند باشد . برای از بین بردن این بو لازم است تا تهویه کامل خودرو انجام شود .
به خاطر داشته باشید که کفپوش های ماشین می توانند رطوبت زیادی را جمع کنند . بنابراین توصیه می شود آنها را بیرون آورده ، تمیز کنید و بگذارید خشک شوند .

. از بین بردن بو خودروهای قدیمی

در ماشین های قدیمی معمولا به علت تجمع باکتری ها در لوازم داخلی و مجرای تهویه هوا بو بدی ایجاد می شود . بهترین راه برای از بین بردن بو بد در ماشین های قدیمی  ، تمیز کردن تهویه کننده هوا هر شش ماه یک بار است.
برای تمیز کردن تهویه کننده هوا ابتدا باید ماشین را روشن کرده تا موتور خودرو گرم شود ، سپس سیستم گرمایشی ماشین را روشن کنید و بگذارید ۵ دقیقه کار کند .
پس از ۵ دقیقه سیستم گرمایشی را خاموش کرده و سیستم تهویه هوا را در حالت بازیافت هوای داخلی روشن کنید .
هنگامی که از ماده ضدعفونی کننده برای از بین بردن قارچ ها و باکتری ها استفاده می کنید، باید از ماسک محافظ نیز استفاده کنید تا از استنشاق این ترکیب جلوگیری کند .
درب اتومبیل را ۵ دقیقه ببندید تا از طریق محفظه داخلی و مجاری تهویه اتومبیل محصول گسترش یابد. در این شرایط شما باید از ماشین خارج شوید .
تمام مراحل را انجام دهید و تا زمانی که ممکن است ماشین را تهویه کنید .

. بو عرق

یکی از ناخوشایندترین بوها بو عرق در داخل اتومبیل است .برای حل این مشکل علاوه بر تمیز کردن تمام لوازم داخلی خودرو می توانید از خوشبو کننده های هوا استفاده کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا