20 عادت مشترک افراد ثروتمند که از آن بیخرید!

عادت مشترک افراد ثروتمند باعث شده است که آنها به موفقیت دست یابند .ثروتمندان به طور تصادفی یا از روی شانس به ثروت نرسیده‌اند . جمع کردن ثروت نیاز به کار سخت و فداکاری و از همه مهمتر حفظ مجموعه‌ی خاصی از عادات دارد که باعث رونق زندگی می شود .
اگر به دنبال آموزش تمرکز بر روی کسب و کار خود جهت موفقیت و ثروتمند شدن هستید اما نمی دانید از کجا شروع کنید ، این 20 عادت مشترک افراد ثروتمند و موفق را که در این مقاله از روشاک شرح داده ایم مطالعه کنید .

عادت مشترک افراد ثروتمند و موفق

عادت مشترک افراد ثروتمند
عادت مشترک افراد ثروتمند

1. صبح زود بیدار شدن

در مورد فواید صبح زود بیدار شدن بسیاری از بدیهیات وجود دارد . زود بیدار شدن یک مسیر قدرتمند برای موفقیت می باشد. ثروتمندان به راحتی نمی خوابند ، زیرا آنها هر روز اهداف زیادی برای تحقق دارند .
یک نویسنده به نام توماس کورلی پنج سال را صرف مطالعه زندگی و عادات افراد ثروتمند و فقیر قبل از نوشتن کتاب عادت های غنی کرد . کورلی دریافت که  44 درصد افراد ثروتمند ، سه ساعت قبل از شروع کار از خواب بیدار می‌شوند ، در حالی که تنها سه درصد از فقرا این کار را انجام می دهند .

2. خوردن غذاهای سالم

همه افراد ثروتمند یک عادت مشترک دارند و آن ، این است که برای سلامتی خود ارزش قائل هستند و بر این اساس عادات غذایی خود را تنظیم می کنند . کورلی دریافت که 57 درصد از ثروتمندان هر روز کالری مصرفی خود را محاسبه می کنند . در حالی که 5 درصد از افراد فقیر این کار را انجام می دهند .
وی دریافت که 70 درصد از ثروتمندان روزانه کمتر از 300 کالری غذای بدون ارزش مصرف می‌کنند ، اما ۹۷ درصد از فقرا بیشتر از این مقدار کالری، غذای ناسالم می خورند .
دلایل زیادی وجود دارد که افراد ثروتمند به آنچه  که می خورند اهمیت می دهند ، اما مهمترین دلیل آن تضمین یک زندگی طولانی است ، بنابراین یک فرصت طولانی برای کسب درآمد بیشتر برای خود به وجود می آورند .

3 . ورزش کردن به طور منظم

ثروتمندان همراه با غذاهای سالم خوردن معتقدند که باید به طور منظم ورزش کنند. میلیونرها ممکن است افرادی باشند که سرشان حسابی شلوغ است ، اما تقریباً همیشه در روز وقتی را به ورزش کردن اختصاص می‌دهند .
در حقیقت کورلی گزارش می دهد که 76 درصد از افراد ثروتمند حداقل 4 روز در هفته ورزش هوازی را انجام می‌دهند ، در حالی که 23 درصد از فقرا وقتی را به ورزش اختصاص می‌دهند .

4. در زندگی یک هدف اصلی داشته باشید

یکی از عادات مشترک افراد ثروتمندان ، انتخاب یک هدف اصلی برای زندگی است. آنها با دقت مانند لیزر روی هدف خود تمرکز می کنند ، حتی اگر به نظر دست نیافتنی باشد و هر کاری که انجام می دهند و هر تصمیمی که می گیرند متناسب با این هدف اصلی در ذهن انجام می دهند .
تمرکز شدید بر روی اهداف همان چیزی است که ثروتمندان را قادر می‌سازد آنچه را که در ذهن دیگران فقط در حد یک آرزو باقی می ماند ، عملی کنند.
طبق گفته های کورلی در مقایسه با تنها 12 درصد از فقرا، 80 درصد از ثروتمندان بر روی رسیدن به یک هدف واحد  تمرکز می کنند .

5. نوشتن اهداف

تعیین اهداف برای دستیابی به ثروت بسیار مهم است ، اما اگر این تنها شرط باشد تقریباً همه ثروتمند می شوند . برای ثروتمندان تعیین اهداف خاص و نوشتن آنها یک عادت برنده است که موثر می باشد .
البته اهداف گسترده به عنوان مثال صرفاً آرزوی ثروتمند بودن جزء اهداف محسوب نمی شود . تعیین هدف خاص شامل برنامه ریزی  برای چیزی ملموس مانند کسب مقدار X در زمان Y از طریق فعالیت‌های Z باشد.
اهداف موفق عملی هستند و ثروتمندان هدفمند می باشند  . در حقیقت کورلی اظهار داشته است که 62 درصد از افراد ثروتمند هر روز بر اهداف خود  تمرکز هستند .
بر خلاف 6 درصد از فقرا، 67 درصد ثروتمندان این اهداف را به صورت مکتوب ثبت می کنند .

6. حفظ کردن فهرست کارهای روزانه

برای رسیدن به یک هدف کلی مانند دستیابی به ثروت ،ابتدا باید تعدادی از اهداف کوچکتر را که به آن هدف اصلی می‌رسند را تحقق ببخشید. به همین دلیل اکثر افراد ثروتمند لیست روزانه ای را برای انجام اهداف کوچکتر خود ایجاد می‌کنند . کورلی در یافت که 67  درصد از افراد ثروتمند در واقع روزانه 70 درصد یا بیشتر از اهداف کوچک خود را تحقق می بخشند .

7. باور کنید که زمان پول است

به طور کلی ثروتمندان برای بدست آوردن وقت بیشتر جهت تحقق اهداف خود سخت تلاش می کنند . آنها از اتلاف وقت بر روی چیزهای غیر مولد مانند رسانه های اجتماعی اجتناب می کنند .دلیل آن این است که اعتقاد دارند زمان پول است و بیهوده هدر دادن زمان ، باعث می شود پول از دست برود .
ثروتمندان به جای در نظر گرفتن درآمدهای هفتگی ، ماهانه یا سالیانه خود ، بر اینکه چقدر باید هر ساعت درآمد کسب کنند و اینکه چقدر پول را با مشغول شدن به کارهای بیهوده از دست می دهند، تمرکز می کنند .
این امر به آنها این امکان را می دهد تا از تلف شدن زمان که اغلب افراد غیر ثروتمند به طور منظم درگیر آن هستند ، جلوگیری کنند .

8. ناهارهای طولانی مدت بخورید

بسیاری از افراد ثروتمند برای ناهار یک ساعت یا بیشتر وقت گذاشته و استراحت می کنند . به نظر می‌رسد این خلاف ایده‌ای است که می گوید زمان پول است .
ثروتمندان همچنین درک می کنند که چگونه هوشمندانه تر کار کنند نه سخت تر و استراحت کردن بخش مهمی از آن می باشد. صرف ناهار دریک نیمروز آرام بخش به شما این امکان را می دهد تا روحیه خود را تازه نموده و به کار خود بازگردید تا زمان بیشتری را به تولید اختصاص دهید .

10 . مطالعه زیاد، یکی از عادات مشترک افراد ثروتمند است

افراد ثروتمند معمولاً به اهمیت خودسازی و ادامه تحصیل اعتقاد دارند و برای تحقق این نیازها معمولاً به سمت خواندن و مطالعه کردن ، می روند .
کورلی اظهار داشت که 86 درصد از افراد ثروتمند برخلاف 26 درصد از فقرا عاشق مطالعه هستند .
آنها معمولاً مطالبی غیر داستانی   در رابطه با خودسازی می‌خوانند . 88 درصد از افراد ثروتمند حداقل روزانه 30 دقیقه برای خواندن مطالب وقت می گذارند .

11. رابطه با افراد ثروتمند یا موفق برای موفقیت

ثروتمندان درک می کنند که برای رسیدن به موفقیت باید دور خود را با افراد موفق احاطه کنند . شبکه سازی با سایر ثروتمندان برای موفقیت شخصی بسیار مهم است .
کورلی فهمیده است که 79 درصد از افراد ثروتمند حداقل 5 ساعت در ماه را با سایر ثروتمندان و افراد موفق خواه در یک کنفرانس یا سمینار آنلاین صرف می کنند. این امر به ثروتمندان این امکان را می‌دهد تا ذهنیت خود را با دیگر افرادی که به موفقیت دست یافته اند، هماهنگ کنند .

12. دانستن اینکه چه موقع کار را متوقف کنید

کار سخت برای افراد ثروتمند بسیار مهم است ، اما آنها اهمیت زمان شخصی را برای آرامش و بهبود وضعیت خود درک می کنند ، به همین دلیل به ندرت تا نیمه شب بیدار می مانند .
با فکر اینکه باید هر لحظه از بیداری خود را به کار  ادامه دهید ، باعث خسته شدن، ناکارآمدی و ناتوانی در تولید خواهد شد.  تولید نتایج ارزشمند برای موفقیت ضروری است .
افراد موفق و ثروتمندان معمولاً ساعت 5 تا 6 عصر از محل کار خود بیرون  آمده و تا صبح روز بعد به آنجا باز نمی گردند .

13. دوری از تلویزیون

طبق گفته کورلی، 67 درصد از افراد ثروتمند یک ساعت یا کمتر در روز تلویزیون تماشا می کنند . در حالیکه تنها 23 درصد از فقرا میزان تماشای تلویزیون خود را محدود می‌کنند .
یکی از عادات مشترک افراد ثروتمند این است که صرفاً برای گذراندن وقت خود روش های تولیدی تری  را انتخاب می کنند .

14. کنترل احساسات

یک فرض کلی وجود دارد که ثروتمندان آدم های صادق تری هستند ،آنها می دانند که نباید هر فکر یا احساسی را بروز دهند.
داشتن روابط خوب یک پایه اساسی برای موفقیت مالی می باشد و صحبت کردن در مورد آنچه که فکر می‌کنید می‌تواند به آن روابط آسیب برساند . 6 درصد از ثروتمندان در مقایسه با 69 درصد از فقرا مرتباً در مورد آنچه که می اندیشند ، حرف می زنند .

15. بیشتر گوش دهید و کمتر صحبت کنید

ارتباط موثر یکی دیگر از مهارت های مهم برای ثروتمندان است و گوش دادن بخش اساسی آن ارتباط می باشد . به طور کلی افراد ثروتمند در برابر هر دقیقه صحبت کردن خود ، پنج دقیقه گوش می دهند .
این امر باعث می شود تا گفتگوهایی را که روابط را بیشتر و موفقیت را تسهیل می کنند ، پرورش دهند.

16 . هر روز با شخص جدیدی ملاقات کنید

مطالعات اخیر نشان داده است که بیشتر مردم از صحبت کردن در جمع هراس دارند . با این حال ثروتمندان هر روز با ملاقات ، تعامل یا صرفاً صحبت کردن با یک شخص جدید ، بر این ترس غلبه می کنند .
تمرین روزانه این عادت، به ایجاد اعتماد به نفس برای غلبه بر ترس از قرار گرفتن در گروه ها و جمع‌های بزرگ ، کمک خواهد کرد.

17. مثبت اندیشی

افراد موفق و ثروتمند ، جهان را از نظر امکانات و فرصت ها مشاهده می کنند تا ذهن خود را باز نگه دارند و نسبت به ایده‌های جدید انعطاف پذیر هستند. آنها اغلب برای به دست آوردن و رسیدن به اهداف خود مجبور هستند که بدبینی را کنار بگذارند و مثبت اندیش باشند .

18. پس انداز پول

مطالعات نشان داده اند که مدیریت موثر پول می تواند به ثروتمند شدن کمک کند . ثروتمندان با صرفه جویی کردن در هزینه های ناخوشایند و اضافی ، تمام این پول ها را جمع می‌کنند . اگر بتوانید هزینه های خود را کنترل کنید و درصدی از درآمد خود را هر روز پس انداز کنید ، ثروتمند تر از آن خواهید شد که در هیچ زمانی نبوده اید .

19. داشتن منابع چندگانه درآمد

درآمد افراد ثروتمند به یک منبع درآمد واحد بستگی ندارد . آنها تعداد زیادی منبع درآمد دارند. 65 درصد از ثروتمندان هنگامی که اولین درآمد میلیون دلاری خود را به دست آوردند ، سه منبع درآمد داشتند .

20. خود را بازنشسته نکنید

در حالی که ثروتمندان ممکن است دارای پس‌اندازهای فراوان و اوراق بهادار بازنشستگی زیادی باشند، اما آن ها عموماً خیلی زود خود را بازنشسته نمی کنند . در آمریکا بازنشستگی از 61 سال است ، اما اکثریت افراد ثروتمند قصد ندارند حداقل تا 70 سالگی خود را بازنشسته کنند ، به این دلیل که آنها می خواهند زمان بیشتری را به کار خود ادامه دهند ، در نتیجه پول بیشتری نیز می تواند به دست آورند .
انگیزه سالم ماندن به این اهداف متصل است . افراد ثروتمند غالباً تصمیم به بازنشستگی نمی گیرند و از آنجا که اکثریت از آنچه که انجام می‌دهند، لذت می برند، ایده ادامه یک کار برایشان خوشایند و دلگرم کننده می باشد .
منبع . ترجمه اختصاصی روشاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا