7 روش از بین بردن خط و خراش های روی بدنه اتومبیل

مهم نیست که چقدر از اتومبیل خود خوب مراقبت کنید، زیرا در هر صورت خط و خراش ها روی بدنه ماشین شما ظاهر می شوند .
خوشبختانه راه های زیادی برای از بین بردن خط و خراش های روی بدنه اتومبیل وجود دارد که توسط آنها می ‌توانید به طور موقت خراش های موجود بر روی بدنه ماشین را از بین ببرید .

خراش روی بدنه اتومبیل ممکن است بدلیل استفاده از دستمال های کثیف ، سنگریزه های کوچکی که از زیر چرخ ماشین در رفته و با بدنه برخورد می کنند، کشیده شدن بدنه ماشین با درب خانه هنگام رفتن به درون پارکینگ و غیره ایجاد شوند .
برای دانستن راه های از بین بردن خط و خراش های روی بدنه اتومبیل ، ما را تا انتهای این مقاله همراهی کنید. 

7 روش برای از بین بردن خط و خراش های روی بدنه اتومبیل

 

از بین بردن خط و خراش های روی بدنه اتومبیل
از بین بردن خط و خراش های روی بدنه اتومبیل

 

1. استفاده از خمیر دندان

شما می توانید با استفاده از یک دستمال مرطوب و مقداری خمیردندان ،خط های موجود بر روی بدنه اتومبیل را پاک کنید . اما به خاطر داشته باشید که این ترفند در صورتی موثر واقع می‌شود که خراشیدگی ها سطحی بوده و به پوشش رنگ وسیله نقلیه شما نرسیده باشد . خمیر دندان سطح ناهموار را هموار نموده و پر می کند .
برای استفاده از خمیردندان، ابتدا باید قسمتی از بدنه ماشین که دچار خراش شده است را به خوبی با دستمال پاک کنید ، زیرا در صورتی که دارای ذرات خاک و گرد و غبار باشد به خمیر دندان چسبیده و شکل بدی پیدا می کند .
خمیر دندان را به پارچه مرطوب مالیده و آن را با استفاده از حرکات دایره ای کوچک بر روی سطح اتومبیل حرکت دهید . انقدر این عمل را تکرار کنید تا خراش از بین برود .

Use toothpaste
Use toothpaste

2. استفاده از پولیش

این روش بهترین راه برای از بین بردن خط های اتومبیل می باشد . پولیش ماده ای است که ترکیب آن بر اساس مخلوطی از محصولات طبیعی و مصنوعی ساخته شده و برای بهبود ظاهر سطوح استفاده می‌شود .
بسته به نوع اصطکاک برای رسیدن به نتیجه مطلوب شاید مجبور شوید یک یا دو بار سایش سطح را انجام دهید.
هنگام خرید پولیش باید به کیفیت محصولی که می خرید توجه کنید ، زیرا گاهی اوقات اگر کیفیت محصول خوب نباشد می‌تواند گرانول های نامنظمی را که باعث آسیب بیشتر به بدنه اتومبیل می‌ شود ، ایجاد کند .

استفاده از پولیش
استفاده از پولیش

3. رنگ کردن ماشین

گاهی اوقات برای از بین بردن خط و خراش موجود بر روی بدنه اتومبیل لازم است که آن ناحیه را رنگ کنید .
برای انجام این کار ابتدا باید ناحیه را کاملاً شسته و خشک کنید تا هیچ گونه گرد و غبار و ذرات دیگری بر روی آن وجود نداشته باشد ، سپس ناحیه ای که دارای خط و خش است را سمباده بکشید و پس از سمباده کشیدن دوباره ناحیه را شستشو داده و خشک کنید.
پس از انجام این مراحل از یک پرایمر رنگ نزدیک به رنگ ماشین استفاده نموده و آن را بر روی بدنه ماشین اسپری کنید . برای آنکه رنگ کاملاً با رنگ ماشین مطابقت داشته باشد رنگ مورد نظر را با سازنده خودرو هماهنگ کنید.

رنگ کردن ماشین
رنگ کردن ماشین

4. استفاده از کیت های تعمیر خراش با کیفیت بالا

امروزه توسط فناوری های مراقبت از خودرو ، محصولاتی به وجود آمده اند که می توانند به شما کمک کنند تا تقریباً هر کاری از جمله برطرف کردن خراش های عمیق بر روی بدنه اتومبیل را در یک لحظه انجام دهید .
به عنوان مثال دستگاه هایی برای برطرف کردن خراش خودرو موجود می باشند که می‌توانند در بر طرف کردن کردن خراش های عمیق بر روی بدنه خودرو به شما کمک کنند . برای خراش های سطحی نیز کیت های با کیفیتی وجود دارند که در درجه اول فقط خراش‌های سطحی را برطرف می‌کند ، اما از آنجایی که این کیت ها با یک پر کننده خراش همراه هستند، ممکن است برای پر کردن موقت خراش های عمیق نیز موثر واقع شوند .
درست است که این راه حل ها دائمی نیستند اما می توانند به شما تا زمانی که یک راه حل دائمی برای مشکل خود پیدا کنید، کمک کنند .

استفاده از کیت های تعمیر خراش با کیفیت بالا
استفاده از کیت های تعمیر خراش با کیفیت بالا

5. از بین بردن خط و خراش های روی بدنه اتومبیل توسط چسب برزنتی

در صورتی که بر روی بدنه خودرو خراش های عمیقی مشاهده می شود ، می توانید با استفاده از چسب برزنتی آن ها را از بین ببرید . نکته قابل توجه در مورد این روش این است که باید چسب با رنگ بدنه اتومبیل مطابقت داشته باشد .
چسب های برزنتی در رنگ های مختلفی در بازار وجود دارند و شما می توانید رنگ آن را با رنگ خودروی تان مطابقت دهید.

باید دقت داشته باشید که هنگامی که از چسب برزنتی برای پوشاندن خراش های بدنه اتومبیل استفاده می کنید، دستتاندچار لرزش یا انحراف از مسیر نشود .

از بین بردن خط و خراش های روی بدنه اتومبیل توسط چسب برزنتی
از بین بردن خط و خراش های روی بدنه اتومبیل توسط چسب برزنتی

6. پوشش خراش توسط اسپری رنگ اتومبیل یا رنگ های معمولی

گاهی اوقات تنها چیزی که برای پوشاندن خراش های بدنه اتومبیل نیاز دارید کمی اسپری رنگ یا رنگ معمولی می باشد . برای اکثر افراد به دلیل کنترل بیشتر استفاده از رنگ معمولی آسان تر است .
نکته قابل توجه در مورد این روش این است که این گونه رنگ ها روی خراش‌های سطحی و سبک، بهتر کار می کنند و قبل از استفاده از این نوع رنگ ها باید ناحیه خراشیده شده بطور کامل تمیز شده سپس از کاغذ سنباده استفاده شود .
پس از انجام این مراحل، می توانید از اسپری رنگ استفاده کنید .

پوشش خراش توسط اسپری رنگ اتومبیل یا رنگ های معمولی
پوشش خراش توسط اسپری رنگ اتومبیل یا رنگ های معمولی

7. از بین بردن خط و خراش های روی بدنه اتومبیل توسط لاک ناخن

ممکن است برخی افراد لاک ‌ناخن را فقط به عنوان یک وسیله تزیینی که زنان روی ناخن خود استفاده می‌کنند ، بشناسند . اما لاک ناخن کاربردهای دیگری نیز دارد . به عنوان مثال لاک ناخن می تواند به از بین بردن خط و خراش های موجود بر روی بدنه اتومبیل به طور موقت به شما کمک کند . کافیست نزدیک ‌ترین رنگ لاک را به رنگ بدنه خودروی خود انتخاب کرده و آن را طوری روی بدنه خودرو بمالید که دیگر آن خراش دیده نشود .

از بین بردن خط و خراش های روی بدنه اتومبیل توسط لاک ناخن
از بین بردن خط و خراش های روی بدنه اتومبیل توسط لاک ناخن

منبع : روشاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا