11 استراتژی آسان برای مدیریت زمان

مدیریت زمان یک اصطلاح نادرست است . زیرا شما نمی توانید زمان را مدیریت کنید بلکه فقط می توانید زندگی خود را با زمان مدیریت کنید .
ممکن است اغلب آرزو کنید که کاش زمان بیشتری در اختیار داشتید، اما یک شبانه روز فقط ۲۴ ساعت است و نحوه استفاده شما از زمان بستگی به مهارت هایی دارد که از طریق تجزیه و تحلیل ، برنامه ریزی و ارزیابی آموخته اید . تقریباً مانند پول ، زمان هم ارزشمند و محدود است و باید از آن محافظت نمود.
پیدا کردن یک استراتژی مناسب برای مدیریت زمان ، بستگی به شخصیت ، توانایی ، انگیزه و سطح انضباط شخصی دارد .
در این مقاله از روشاک 11 استراتژی برای سازماندهی کارها جهت مدیریت کردن زمان به طور موثر ، آورده شده است.

استراتژی هایی برای مدیریت زمان

مدیریت زمان
مدیریت زمان

۱. بدانید که چگونه وقت خود را می گذرانید .

تجزیه و تحلیل کنید که بیشتر وقت شما به چه مواردی (شغل ، خانواده ، تفریح و…) اختصاص داده شده است.
دقت و بررسی به زمان های صرف شده یک روش مفید برای تعیین نحوه استفاده از وقت می باشد .
با ضبط و بررسی کارهایی که در طول روز به مدت یک الی دو هفته انجام می دهید ، شروع کنید ، سپس نتایج را ارزیابی کنید و از خود سوال کنید آیا هر کاری را که لازم بوده است انجام داده اید ؟ برای انجام کدام کارها وقت بیشتری را صرف کرده اید؟ 
شناسایی کارهای وقت گیر  و مشخص کردن اینکه آیا وقت خود را در مهمترین فعالیت‌ها سرمایه‌گذاری می کنید یا خیر ، می تواند به شما در تعیین یک مسیر عملی کمک کند . علاوه براین ، داشتن حساب زمان لازم برای انجام کارهای روزمره می تواند در برنامه ریزی و تخمین مقدار زمان برای سایر فعالیت ها کمک کند.

۲. اهداف خود را تعیین کنید .

بدیهی است که شما به معنای واقعی نمی توانید زمان را مدیریت کنید ، اما می توانید نحوه استفاده از وقت خود را مدیریت کنید .برای اینکه بدانید چگونه از زمان خود استفاده کنید، همیشه باید هدف داشته باشید .
یکی از اساسی ترین مهارت های مدیریت زمان این است که بتوانید آن را در جهت رسیدن به اهدافتان مدیریت کنید . بنابراین ، دفعه بعد که از خود سوال می‌کنید که چگونه می توانید وقت خود را  عاقلانه بگذرانید ، روی کارهایی که در دستیابی به اهدافتان کمک می کنند ، متمرکز شوید .

۳. ابتدا مهمترین کار را انجام دهید .

هر روز صبح با مشخص کردن دو یا سه کار  مهم که باید آنها را انجام دهید روز خود را شروع کنید ، سپس قبل از هر کاری آنها را انجام دهید .‌ این گونه شما نه تنها کارهای مهم خود را ندیده نگرفته و انجام داده‌اید بلکه یک روز موفق را پشت سر گذاشته اید . همچنین می توانید برای به پایان رساندن روز بقیه کارهای کم اهمیت تر را انجام دهید .

۴. زمان خود را برنامه ریزی کنید .

برنامه ریزی زمان ، باعث کاهش استرس شده و انرژی شما را نیز آزاد می کند . همین عمل با استفاده از مهارت های سازمانی برای برنامه ریزی روز ، هفته و ماه احساس کنترل بیشتری به شما داده و به افزایش عملکرد شما نیز کمک می کند .
این عمل باعث می‌شود خود را مسئول زندگی  خود دانسته و در واقع قدرت و عزت نفس شما را نیز افزایش می دهد.

۵. برای انجام کارها مهلت تعیین کنید .

وقتی یک کار در دست دارید که باید آن را انجام دهید ، یک مهلت زمانی خاص برای خود  تعیین نموده و سعی کنید در همان مدت کار را انجام دهید . سعی کنید چند روز قبل از انجام کار مهلت تعیین کنید تا بتوانید تمام کارهایی را که ممکن است در راه باشند را  نیز ،انجام دهید .

۶. غلبه کردن بر به تعویق افتادن کارها

تعویق در کارها یکی از مواردی است که به شدت بر بهره وری و مدیریت زمان تاثیر می گذارد . این امر می‌تواند باعث اتلاف وقت و انرژی شود ، همچنین می تواند یک مشکل اساسی در زندگی  شخصی یا شغلی ایجاد کند .
پس ، از به تعویق افتادن کارها به هرقیمت خودداری کنید و سعی کنید جلوی تعویق در کارهای تان را بگیرید.

۷. مدیریت استرس

استرس اغلب زمانی اتفاق می‌افتد که کار بیشتری را نسبت به توانایی خود بپذیرید .  در نتیجه، بدن احساس خستگی نموده و این امر می‌تواند بر عملکرد شما تاثیر بگذارد . مدیریت استرس یکی از مهمترین کارهایی است که برای مدیریت زمان باید انجام داد .

۸. از انجام چند کار خودداری کنید.

بیشتر افراد فکر می کنند که انجام دادن چند کار ، راهی موثر برای انجام کارها می باشد. اما حقیقت این است که وقتی روی یک کار متمرکز می‌شوید ، بهتر عمل می کنید . انجام دادن چند کار مانع از عملکرد مناسب می شود . بنابراین برای بهبود تکنیک های مدیریت زمان از این کار اجتناب کنید.

۹. فرجه دادن و استراحت بین کار

هر وقت احساس کردید که احساس خستگی و استرس دارید ، ۱۰ تا ۱۵ دقیقه استراحت کنید . استرس بیش از حد می‌تواند بر بدن و عملکرد شما تاثیر بگذارد. برای زمان استراحت خود نیز برنامه‌ ریزی کنید ، این کار به شما کمک می کند تا بعد از استراحت دوباره انرژی خود را برای ادامه کار بازیابید . با استراحت در بین کار، تنفس هوای تازه ای را برای مغز فراهم می کنید.

۱۰. نه گفتن را یاد بگیرید .

اگر کارهای سنگینی انجام داده اید ، از پذیرش کارهای اضافه خودداری کنید .
قبل از توافق برای انجام کارهای اضافی به لیست کارهای خود نگاهی بیندازید و در صورتی که خودتان کاری برای انجام دادن دارید ، کارهای اضافه را قبول نکرده و به آنها نه بگویید .

۱۱. صبح زود بیدار شوید .

مردان و زنان موفق در یک چیز اشتراک دارند ، آن ها روز خود را زود شروع می کنند . زیرا صبح زود زمان نشستن ، فکر کردن و برنامه ریزی برای کل روز را به آنها می ‌دهد . به همین دلیل است که افراد مولد همیشه زود از خواب بیدار می شوند .هنگامی که صبح زود از خواب بیدار می شوید آرام تر ، خلاق تر و صریح تر عمل می‌کنید .  با پیشرفت روز سطح انرژی شما پایین می آید که بر بهره‌ وری شما تاثیر می گذارد و ممکن است حتی نتوانید عملکرد مناسبی داشته باشید.
منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا