roch

5 اپ برای بلاك كردن تماس هاي ناشناس در ايفون

بلاك كردن تماس هاي ناشناس در ايفون از دغدغه های بسیاری از کاربران آن است . اگر شما از میلیون ها نفری هستید که مرتباً توسط روبوکال در آیفون خود در عذاب هستید ، برای مسدود کردن روبوکال در آیفون خواندن این مقاله از روشاک به شما توصیه می شود.

روش بلاك كردن تماس هاي ناشناس در ايفون

بلاك كردن تماس هاي ناشناس در ايفون
بلاك كردن تماس هاي ناشناس در ايفون

روبوکال چیست؟

یکی از ویژگی های مزاحم در آیفون ، تماس های ضبط شده و ناخواسته می باشد. این تماس ها نوعی ارتباطات از منابع ملی و بین المللی می باشند که بصورت از پیش ضبط شده هستند.
از ان جایی که فناوری باعث شده است تا شرکت‌ها بتوانند ضمن مخفی کردن هویت خود از این نوع بازاریابی استفاده کنند. به همین دلیل روبوکال ها محبوبیت زیادی بین آنها پیدا کرده است و این تماس های مزاحم هرگز پایان نمی یابد. اما خوشبختانه برای مسدود کردن این تماس های ناخواسته نرم‌افزارهایی وجود دارند که می توانند تقریبا تمام این تماس ها که توسط ربات  انجام می شوند را پایان دهند. این نرم افزارها شامل موارد زیر می باشند.
در صورتی که در معرض تماس‌های روبوکال قرار گرفتید اولین کاری که همیشه باید انجام دهید این است که تماس ها را پاسخ نداده و فوراً قطع کنید، حتی اگر تماس های بیشتری با شما گرفته شود ، زیرا کلاهبرداران اکنون می‌دانند که شما شخص واقعی هستید و بالاخره پاسخ خواهید داد.

1. Truecaller

یکی از محبوب ترین برنامه ها در فروشگاه آپ استور Truecaller می باشد که در مسدود کردن تماس های ناخواسته یا پیام های کوتاه سابقه ی زیادی دارد.
طریقه کارکرد این برنامه به این صورت است که سیستم پس زمینه در Truecaller به طور خودکار قبل از جواب دادن، تماس های اسپم و کلاهبرداری را شناسایی می کند . این برنامه رایگان بوده و حتی به شما این امکان را می دهد تا متوجه شوید چه کسی در پشت شماره های ناشناخته قرار دارد . این برنامه ممکن است بتواند منابع مزاحمت این روبات‌ها را شناسایی کند . برای روشن تر شدن امور هنگامی که یک telemarketer مخوف تماس می گیرد صفحه برنامه قرمز می‌شود و هشدار می دهد. (لینک دانلود)

2. Hiya

یکی دیگر از محبوب ترین برنامه های ضد روبوکال در فروشگاه آپ استور نرم‌افزار Hiya می باشد که تقریباً در همه کشورها در سراسر جهان پشتیبانی می‌شود . این برنامه رایگان ادعا می کند که تقریبا ۱۳ میلیارد آنالوگ تماس گرفته شده در ماه را برای کمک به تعیین روبوکال ها انجام می دهد. همه تماس های دریافتی به آیفون شما از طریق پایگاه داده این برنامه اجرا شده و در صورت انجام تطابق، این شماره ها به طور خودکار مسدود می شوند. در نسخه رایگان این نرم‌افزار تبلیغات وجود ندارد و تنها تمرکز آن بر روی کمک به شما در یافتن روبوکال ها می باشد. (لینک دانلود)

3. YouMail

این برنامه در حالی که مشابه با بقیه برنامه های مسدود کننده روبوکال می باشد ، اما بهتر از بقیه عمل می کند.
نرم افزار Youmail با جایگزین کردن سرویس پست صوتی موجود در تلفن همراه پیام های صوتی را شناسایی می کند و دیتاهایی بزرگی برای شناسایی و مسدود کردن روبوکال ها ایجاد می کند .

Youmail یکی از معدود برنامه های موجود در این لیست است برای خود بازاریابی رده و خود را به صاحبان مشاغل معرفی می کند (لینک دانلود)

4. Nomorobo

این نرم افزار ادعا می کند که در زمان خود بیش از1.2 میلیارد روبوکال را مسدود کرده است. در بالای برنامه لیستی بیش از 1.8 میلیارد شماره تلفن لیست سیاه را در اختیار دارد.
همکاری مستقیم با کمیسیون تجارت فدرال در ایالت متحده لایه های دیگری از دقت را اضافه می‌کند .
یکی دیگر از مزایای نرم افزار Nomorobo توانایی آن در جدا کردن تماس های ناخواسته از طریق تماس‌های تلفنی قانونی است . هنگام  تماس ورودی پرچم‌دار (flagged) این برنامه به کار افتاده و تلفن شما فقط یک بار زنگ می زند ، سپس به کاربران امکان ایجاد لیست سفید از اعداد داده می شود.  این یک افزودنی  برای برنامه اصلی را تضمین می‌کند که تماس های مهم را از دست ندهید.
این نرم‌افزار برای ۱۴ روز اول رایگان است و پس از آن هر ماه به هزینه اشتراک ناچیز نیاز دارد.
(لینک دانلود)

RoboKiller . 5

یکی دیگر از نرم افزارهای  محبوب در این لیست برای مسدود کردن روبوکال ها RoboKiller است که شهرت فوق‌العاده خود را برای محافظت از کاربران خود به دست آورده است. این برنامه به مدت ۷ روز به عنوان یک برنامه رایگان در دسترس است و پس از آن دارای هزینه اشتراک ماهانه می باشد.
شما با پرداخت این هزینه امکان دسترسی به مجموعه کامل ویژگی های آن را دارید . با تماس با Robokiller ، ربات های برنامه مراقب پاسخگویی به تماس ها هستند و اذیت و آزار را پایان می دهند . این ربات ها به عنوان یک فرد عمل می‌کنند بنابراین روبوکالرها فکر می کنند که با شخص زنده صحبت می کنند و تماس مسدود شده برای بررسی نقطه بعدی نگه داری می شود.  با این روش می توانید مطمئن شوید که هیچ تماس پرچم‌دار (flagged) از بین نمی رود.
(لینک دانلود)

نتیجه گیری

در حالی که در این لیست برخی از محبوب ترین برنامه های اپ استور برای مسدود کردن روبوکال ها در آیفون دیده می شود ، اما باید بدانید که iOS 13 خود دارای یک محافظ داخلی می باشد.
در زیر تنظیمات -> تلفن-> سایلنت کردن تماس گیرندگان ناشناخته ، iOS13 دارای چندین ابزار برای کمک به کاربران خود است . این قابلیت به سرعت باعث شده است تا شرکت‌های روبوکالینگ به حالت دفاعی قرار گیرند.
امیدواریم که این نرم افزار ها و ابزارهای شخصی اپل بتوانند تماس های اسپم را به خوبی خاتمه دهند.
منبع 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.