roch

نحوه اجرای سیستم عامل کرومیوم OS در ویندوز 10

حتما برایتان این سوال پیش آمده است که اجرای سیستم عامل کرومیوم OS در ویندوز 10 چگونه انجام می گیرد؟
سیستم عامل کرومیوم OS یک سیستم منبع باز است که مرورگر وب گوگل کروم OS را راه اندازی می کند . در صورتی که که قصد اجرای سیستم عامل کرومیوم OS در ویندوز 10 را دارید ، پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها بخوانید .

زیرا در این مقاله ازروشاک به نحوه اجرای سیستم عامل کرومیوم OS بر روی ویندوز 10 پرداخته ایم . اما قبل از بررسی چگونگی اجرای آن در ابتدا توضیحاتی در مورد سیستم عامل کرومیوم OS می دهیم.

نحوه اجرای سیستم عامل کرومیوم OS در ویندوز 10

اجرای سیستم عامل کرومیوم OS در ویندوز 10
اجرای سیستم عامل کرومیوم OS در ویندوز 10

سیستم عامل کرومیوم OS چیست؟

سیستم عامل Chromium OS یک سیستم عامل متمرکز برای وب است که سریع ، ساده و ایمن می باشد .  این سیستم عامل یک واسط برای کاربران است تا بتوانند وب را  سریع تر، ایمن تر و باثبات تر تجربه کنند .
این سیستم عامل مبتنی بر لینوکس است و به گونه ای طراحی شده است که فقط روی سخت افزارهای خاصی مانند chromebooks کار می کند .
سیستم عامل کرومیوم OS یک رابط کاربری مشابه با مرورگر گوگل کروم دارد که به برنامه های مبتنی بر ابر وابسته است .
این سیستم‌عامل همچنین  کد منبع گسترده ای را برای توسعه دهندگان علاقه‌مند به کاوش یا مشارکت در این پروژه ارائه می دهد .
هر برنامه در یک جعبه امنیتی قرار دارد و هر بار که سیستم عامل مجددا راه اندازی شود ، باید صحت کد خود را تایید  کند و این مسئله باعث می شود که آلوده شدن به بدافزارها و ویروس های کامپیوتر سخت تر شود .
مهم تر از همه ، سیستم عامل کرومیوم OS دارای سرعت زیادی است  . این کار هر فرآیند غیرضروری و هر آنچه را که ممکن است به طور جداگانه ای اجرا کنید را انجام می‌دهد و به کاربران امکان می‌دهد تا ثانیه ای پس از فعال کردن رایانه به گشت و گذار در وب بپردازند .
سیستم عامل کروم OS  به سرعت در حال رشد است . این سیستم‌ عامل قبلا به دلیل وابستگی خود به سرویس های ابری و گوگل مورد حمله قرار می‌گرفت ، اما امروزه می توان برنامه های اندرویدی و لینوکس را بر روی آن نصب کرده و حتی به لطف گوگل Stadia جدیدترین بازی های رایانه ای را انجام دهید .
اگر می خواهید سیستم عامل کروم را برای توسعه و اهداف شخصی در ویندوز ۱۰ استفاده کنید ، می توانید به جای آن از سیستم عامل منبع باز کرومیوم OS استفاده کنید .
CloudReady نسخه کامپیوتر از سیستم عامل کرومیوم OS طراحی شده است  که به نوبه خود برای ویندوز نیز در دسترس می باشد . با نصب CloudReady در VMware  ویندوز می توانید تمام ویژگی های سیستم عامل کروم  ویندوز منهای برنامه ها و ویژگی های خاص گوگل را به دست آورید .
نکته مهم در این مورد این است که شما نمی توانید برنامه های پلی استور را در CloudReady اجرا کنید .
برای اجرای سیستم عامل کرومیوم OS در ویندوز 10 ، ابتدا باید فایل OVA را برای CloudReady بارگیری کنید .
این یک ماشین مجازی برای VMware است که شما نیز باید آن را بارگیری کنید . در اینجا پیوند VMware Workstation 15 player وجود دارد که نسخه سبک VMware است و به شما امکان می دهد تا یک ماشین مجازی واحد را اجرا کنید .
با بارگیری فایل CloudReady و نصب VMware در ویندوز10  این دو می توانند با هم کار کنند .

از کجا می توان سیستم عامل کرومیوم OS بارگیری نمود؟

اگر شما یک برنامه نویس هستید و دوست دارید یک سیستم عامل منبع باز را از ابتدا بسازید ، می‌توانید دستورالعمل ها را برای بررسی سیستم عامل کرومیوم OS ، ساخت و آزمایش آن دنبال کنید .
تعدادی از سایت ها همچنین باینری آپشن های از پیش ساخته شده سیستم عامل کرومیوم OS را دارند . اما این بارگیری ها توسط گوگل تایید نشده است . حتما از مطمئن بودن سایتی که آن را بارگیری می کنید ، اطمینان حاصل کنید .
به خاطر داشته باشید که سیستم عامل کرومیوم OS برای مصارف عمومی مصرف کننده نیست .

تفاوت بین سیستم عامل کرومیوم OS و سیستم عامل گوگل کروم OS در چیست ؟

سیستم عامل گوگل کرومیوم OS یک پروژه منبع باز است که در درجه اول توسط توسعه دهندگان یا برنامه نویسان مورد استفاده قرار می‌گیرد و دارای کدی است که برای پرداخت و تنظیم  ، تغییر و ساخت برای همه در دسترس است .
اما سیستم عامل گوگل کروم OS محصول گوگل است که OEMs آن را برای استفاده عمومی مصرف کننده در کروم بوک ارسال می کند .
برخی از تفاوت های خاص آنها عبارتند از :
این دو پروژه اساساً در همان پایه کد مشترک هستند . اما سیستم عامل گوگل کروم برخی از ویژگی های اضافی سیستم عامل، از جمله بوت شدن تایید شده و بازیابی آسان را دارد که نیاز به تغییرات سخت افزار مربوطه دارد و بنابراین در سیستم عامل کرومیوم ساخته نمی‌شود .
گوگل کروم OS برای به دست آوردن عملکرد و امنیت پیشرفته روی سخت افزار مخصوص بهینه سازی شده کار می کند .
سیستم عامل کرومیوم OS به صورت پیش فرض به روز رسانی خودکار را انجام نمی هد ، در حالی که سیستم عامل گوگل کروم OS سیستم عامل را به صورت یکپارچه به طور خودکار به روز رسانی می کند تا کاربران جدیدترین و بهترین ویژگی ها و رفع مشکلات آنها را داشته باشند .
سیستم عامل گوگل کروم OS توسط گوگل و شرکای آن پشتیبانی می شود ، اما  سیستم عامل کرومیوم OS توسط جامعه منبع باز پشتیبانی می شود .
گوگل کروم OS شامل برخی از بسته های باینری است که  در پروژه کرومیوم OS مجاز نیستند . لیست غیر جامع آنها شامل موارد زیر است:
– Adobe Flash
– افزونه ی CMD برای پشتیبانی از HTML 5 EME
– پشتیبانی از تلفن همراه 3G
– مدیریت DisplayLink برای ویدئو از طریق USB (برخی سیستم ها)
– ظرف ( ++ARC ) اندروید برای اجرای برنامه های اندروید

نحوه اجرای سیستم عامل کرومیوم OS در ویندوز 10

VMware را باز کنید و در سمت راست بر روی گزینه باز کردن ماشین مجازی کلیک کنید . فایل CloudReady را که بارگیری و دانلود کرده اید را پیدا نموده و آن را انتخاب کنید .
در پنجره جدید می توانید نام خود را به دستگاه مجازی جدید خود متقل کنید و مسیر ذخیره سازی برای همه اطلاعات آن دستگاه را تنظیم کنید .
پس از آماده شدن روی وارد کردن (import) کلیک کنید و صبر کنید تا مراحل کامل شود .
پس از اتمام دستگاه مجازی جدید سیستم عامل کرومیوم OS شما باید روی صفحه اصلی VMware ظاهر شود .
روی آن دوبار کلیک کنید تا کار دستگاه شروع شود .
دستورالعمل های داخل CloudReady /VMware را دنبال کنید تا خود را روی دستگاه مجازی تنظیم کنید .
هنگام تمام شدن اسن کار می توانید ماشین مجازی سیستم عامل کروم OS خود را بسازید .

نکاتی که هنگام اجرای CloudReady باید مورد توجه قرار دهید .

اگر در دستگاه مجازی قرار دارید اما می خواهید برای کنترل مجدد ویندوز ماوس را تغییر دهید، کلیدهای ctrl+Alt را از صفحه کلید فشار دهید .
اگر آداپتور شبکه مجازی به آداپتور شبکه اس اشتباه در رایانه متصل شود ، برای رفع این مشکل کافیست روی پخش کننده در گوشه سمت چپ بالای VMware کلیک کرده ، سپس بر روی مدیریت و در انتها بر روی تنظیمات ماشین مجازی کلیک کنید .
پس از انجام موارد ذکر شده  بر روی آداپتور شبکه (زبانه سخت افزار) و سپس تنظیمات آداپتوها کلیک کنید . مطمئن شوید که همه آداپتورهایی  که ارتباط مستقیمی با دریافت آنلاین ندارند (آداپتور مجازی و غیره) را خاموش نموده اید .
یکی از نکات دیگر این است که سیستم عامل کرومیوم VM به طور خودکار به کارت صدا پیوند ندارد . بنابراین هنگامی که در صفحه تنظیمات هستید سمت چپ صفحه را جستجو کنید تا مطمئن شوید که کارت صدا در زیر دستگاه ها وجود دارد . در غیر این صورت روی افزودن کلیک کنید سپس “کارت صدا” و “شناسایی خودکار” را انتخاب کنید .(می توانید با استفاده از گزینه “مشخص کردن کارت صدا میزبان” یک کارت صوتی خاص را انتخاب کنید) .
هنگامی که کارتان تمام شد روی تایید کلیک کنید .

نتیجه گیری

در مطالب ارائه شده در این مقاله به بررسی نحوه ساختن و اجرای سیستم عامل کرومیوم OS در ویندوز 10 پرداخته شده است .  به یاد داشته باشید با بررسی منظم به روزرسانی در تنظیمات–> درباره CloudReady در سیستم عامل CloydReady کرومیوم OS خود را به روز نگه دارید .
منبع : maketecheasier

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *