roch

آموزش آسان حذف تبلیغات در آیفون

اگر در حین اینترنت گردی با گوشی آیفون خود از تبلیغاتی که در حین مرور پخش می‌شوند رنج می برید و مایل به حذف این نوع تبلیغات می باشید، می توانید از روش های حذف تبلیغات در آیفون استفاده کنید .
هنگامی که تبلیغات مزاحم را، مسدود می کنید، مرورگر سافاری نیازی به بارگیری آنها ندارد که معمولاً به قابلیت استفاده بهتر وب سایت ها برای شما و همچنین به طور کلی بارگذاری سریع تر صفحه ، طولانی تر شدن عمر باتری و استفاده کمتر از حجم اینترنت می انجامد .
تبلیغات آنلاین بد نیستند، اما مجموعه جدیدی از تبلیغات ناهنجار ، خصوصا در ایران باعث شده است که مرورگر ها به درستی کار نکنند و توسط این تبلیغات برخی از هکر ها ، برای سرقت اطلاعات شما از آن استفاده می کنند. تعداد این فعالیت های مخرب هر ساله رو به رشد است. حتی امن ترین تبلیغات نیز می توانند وب سایت های مورد علاقه شما را به هم ریخته و مرور آنها را با کند کردن و تخلیه باتری دچار مشکل کند .
قبلا روش حذف تبلیغات در مرورگر و اندروید را ذکر کرده ایم . در این مقاله از روشاک به معرفی و بررسی روش های حذف تبلیغات در آیفون پرداخته ایم تا بتوانیم شما را از شر این تبلیغات آزاردهنده در آیفون خلاص کنیم .

Remove ads on iPhone
Remove ads on iPhone

آیا برنامه های حذف تبلیغات در آیفون ایمن هستند؟

در اکثر موارد مسدود کننده های تبلیغاتی به اندازه سایر برنامه های موجود در آپ استور بی خطر هستند ، با این وجود برخی از موارد دارای خطر نیز وجود دارند که شرکت اپل آنها را حذف کرده است .

حذف تبلیغات چه تاثیری بر عملکرد گوشی هوشمند دارد ؟

متاسفانه بسیاری از تبلیغات به شکلی افراطی بیش از آنکه جنبه تبلیغ و اطلاع رسانی داشته باشند آزار دهنده هستند . بنابرای اولین دلیل برای مسدود کردن تبلیغات ، آرامش اعصاب است . با این حال مزایای دیگری برای مسدود کردن این تبلیغات وجود دارد که عبارتند از :

– بارگذاری سریع تر وب سایت ها

تبلیغات ، عناصر اضافی در صفحه هستند که باید بارگیری شوند و اغلب آنها ویدئو یا انیمیشن ها را پخش می کنند که این عمل آنها زمان زیادی می برد و غالباً باعث می شود موارد دیگر مانند تصاویر و فیلم های غیر تبلیغی و مفید برای نمایش طولانی تر شوند .

– افزایش امنیت

بسیاری از تبلیغات دارای بدافزارها هستند . این تبلیغات آلوده باعث ایجاد اختلال در دستگاه شما می‌شوند .

– صرفه جویی در حجم اینترنت

هنگامی که تبلیغات مسدود می شوند دیگر نیازی به استفاده از حجم اینترنت برای بارگذاری آنها نیست . زیرا تصاویر و فیلم های تبلیغاتی در تلفن شما بارگیری نمی شوند .

– افزایش عمر باتری

بارگیری تبلیغات دقیقاً مانند بارگیری هرچیزی در مرورگر سافاری ، باتری بیشتری مصرف می کند. بنابراین ، یکی از راه‌های ماندگاری باتری متوقف کردن بارگیری تبلیغات می باشد . این همان چیزی است که هنگام استفاده از حذف کننده های تبلیغاتی استفاده می شود .
تقریباً در همه وبسایت هاز تبلیغات وجود دارد . خواه این تبلیغات به صورت آگهی ها بوده یا به صورت عکس ها ، انیمیشن ها ، فیلم ها ، پنجره های بازشو و … می باشند که دریافت اطلاعات جستجو شده  را برای بازدیدکنندگان بیشتر و سخت‌تر می‌کند . وب سایتی که تبلیغات را نمایش می دهد ، می تواند عملکرد آیفون شما را کند کند .
 تقریباً ۶۰ درصد از منابع وب در وبسایت‌ها، تبلیغات می باشند . این بدان معنی است که اگر یک صفحه کامل ۵ ثانیه طول بکشد تا بارگذاری شود سه ثانیه از آن فقط برای تبلیغات است.

مسدود کردن پنجره های بازشو در سافاری

برای حذف تبلیغات آیفون باید از یک نرم افزار استفاده کنید ، اما سیستم عامل iOS دارای یک مسدود کننده پاپ آپ داخلی به نام Block Pop-Ups می باشد . برای استفاده از این مسدود کننده پاپ آپ داخلی ، تنظیمات را در تلفن های همراه آیفون خود باز کرده و به سافاری بروید ، سپس گزینه Block Pop-Ups را روشن کنید . این کار تفاوت زیادی ایجاد نمی کند اما به عنوان یک شروع در نظر گرفته می شود .

مسدود کردن پنجره های بازشو در سافاری
مسدود کردن پنجره های بازشو در سافاری

نحوه نصب مسدود کننده آگهی در آیفون

افزونه های زیادی مانند AdBlock Plus و AdGuard وجود دارد که ما برای این آموزش AdGuard را انتخاب کرده ایم . دستورالعمل ها برای هر مسدود کننده تبلیغات تقریباً یکسان خواهند بود .
نرم‌افزار را بارگیری کنید . سپس آن را باز کرده و روی گزینه ی Get Started ضربه بزنید ، کنترل پنل را با تنظیمات مختلف فیلتر در دسترس ، خواهید دید .
همچنین ممکن است پیامی در بالای صفحه به رنگ قرمز وجود داشته باشد که می گوید “مسدود کننده محتوای سافاری غیر فعال است”. دلیل این امر نیاز به مجوز برای iOS می باشد .
به صفحه اصلی باز گردید و گزینه‌های تنظیمات–> سافاری را انتخاب کنید ، سپس در بخش عمومی به محتویات محتوا نگاه کنید .
روی حالت دوم ضربه بزنید ، لیستی از هر مسدود کننده تبلیغاتی را که نصب کرده‌اید ، مشاهده خواهید کرد . برای روشن کردن آن ، بر روی کلید جابجایی در سمت راست AdGuard بزنید .
AdGuard را باز کنید ، هشدار قرمز باید ناپدید شود . به این معنی که می توانید تنظیمات را برای برنامه شروع کنید . AdGuard مجموعه‌ای از پیش‌فرض‌ها را دارد که هدف آن یک تجربه آنلاین سریع و بدون تبلیغات می باشد .
با مراجعه به فیلترها و بررسی این که کدام یک از آنها فعال است ، می توانید این پیش فرض ها را مشاهده کنید . به راحتی می توانید با مشاهده علامت های سبز در سمت چپ آن ها به نام آنها پی ببرید .
هر مسدودکننده روش های مختلفی برای تنظیم فیلترها خواهد داشت . بنابراین بخش های راهنما را بررسی کنید تا نحوه انجام آن در برنامه خاص را کشف کنید .
یکی از مزایای AdGuard این است که صفحه اصلی دارای یک ویدئو در بالا است که شما توسط آن می توانید روش های مسدود کردن تبلیغات را طی کنید .
استفاده از ویژگی لیست سفید را نیز فراموش نکنید . زیرا این امر به مسدود کننده دستور می دهد وب سایت های خاصی را معاف کند . به این معنی که هنگام بازدید از آنها ،  تبلیغات باز هم ظاهر می شوند .
این امر مفید است . زیرا به سایت ها اجازه می دهد  درآمد کسب کنند و مطالبی را که به دنبال آن هستید در اختیار شما قرار دهند . از این ویژگی در سایت هایی با تبلیغات ساده که می خواهید از آن پشتیبانی کنید ، استفاده کنید . برای انجام این کار در AdGuard باید سافاری را باز کرده و به سایت مورد نظر بروید .
هنگامی که در آن جا هستید روی دکمه اشتراک ضربه بزنید . سپس ردیف آیکون های خاکستری را حرکت داده تا گزینه های بیشتری را پیدا کنید . اسکرول را پایین آورده و به AdGuard بروید و سوئیچ را تغییر دهید بر روی “انجام شد” ضربه بزنید تا به منوی اول بازگردید .
نمادهای خاکستری اکنون باید یکی را برای AdGuard درج کنند .
روی آن ضربه بزنید و گزینه “فعال کردن در این وب سایت” را انتخاب و آن را روشن کنید .
خاموش کردن گزینه را تغییر دهید تا AdGuard به طور خودکار به تبلیغات در این سایت اجازه دهد .
به یاد داشته باشید که مسدود کننده های تبلیغاتی فقط در سافاری کار می کنند .
فایده افزونه های مسدود کننده این است که منجر به استفاده از داده های کمتر می شوند . زیرا تبلیغات اغلب بصری هستند و بنابراین بزرگتر از متن در هر صفحه وب می باشند . همچنین باعث عمر طولانی‌تر باتری نیز می شوند .

نحوه نصب مسدود کننده آگهی در آیفون
نحوه نصب مسدود کننده آگهی در آیفون

اختصاصی روشاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.