اپلیکیشن و نرم افزار

7 ترفند افزایش سرعت تایپ با گوشی هوشمند

سرعت تایپ با گوشی های هوشمند

کسانی که مدت زمان زیادی از وقت خود را با گوشی های همراه سپری می کنند می توانند به سادگی سرعت تایپ با گوشی هوشمند را افزایش دهند ، اما برای کسانی که با گوشی های هوشمند بزرگ نشده و رشد نکرده‌اند ، تایپ کردن با صفحه کلید حساس به لمس دستگاه می تواند یک روند کند باشد. اما چند ترفند وجود دارد که می‌تواند برای سرعت بخشیدن به نوشتن پیام در گوشی های اندروید استفاده شود . بنابراین می‌تواند باعث سرعت بخشیدن به نوشتن یا ارسال پیام ها شود.
در این مقاله از روشاک به معرفی و بررسی چند ترفند ساده برای افزایش سرعت تایپ در گوشی هوشمند پرداخته ایم تا بتوانیم با این راه کارها سرعت تایپ شما را بالا ببریم.

ترفندهای افزایش سرعت تایپ با گوشی هوشمند

۱. استفاده از دو انگشت شست و اشاره

راحتی چیزی است که همیشه قالب است . اگر با استفاده از انگشت شست ، انگشتان دست یا قرار دادن گوشی هوشمند به صورت عمودی یا افقی راحت باشید می توانید با به کارگیری هم زمان دو انگشت باعث سریع تر نوشتن و تایپ کردن شوید.

 سرعت تایپ با گوشی های هوشمند

سرعت تایپ با گوشی های هوشمند

۲. استفاده از متن های پیش بینی شده و اصلاح خودکار

این کار بسیار مفید است و باعث صرفه جویی در وقت و افزایش سرعت تایپ با گوشی های هوشمند می شود . گوشی‌های هوشمند توانایی تشخیص و اصلاح اشتباهات املایی را دارند ، که باعث سریع تر نوشتن و تایپ شما می شود.
بسته به گوشی اندرویدتان ، باید تنظیمات AutoCorrecttor با همان اقابلیت پیش بینی را در دستگاه فعال  کنید.
پیش بینی متن ، یک ابزار خوب دیگر برای نوشتن سریع تر می باشد . همانطور که در حال نوشتن هستید ، کلماتی در بالای صفحه نمایش ظاهر می‌شوند که شبیه آنچه در حال نوشتن آن هستید ، می باشند.
تنها با نوشتن یک یا دو حرف ، کلمه مورد نظر پیش بینی شده و سرعت شما را برای نوشتن متن بالا می برد ، همچنین به صورت خودکار نیز برای نوشتن ادامه متن یک فضا ایجاد می شود.

۳. تایپ صوتی برای افزایش سرعت تایپ با گوشی هوشمند

با تلفن های هوشمند اندرویدی می توانید از طریق صدا نیز تایپ کنید . درست است که کمی عجیب و غریب به نظر می رسد ، اما امکان پذیر است و باعث افزایش سرعت تایپ با گوشی هوشمند می شود. به جای تایپ با صفحه کلید ، می توانید از عملکرد داخلی گوشی های هوشمند با تایپ صوتی استفاده کنید. به این ترتیب آنچه از دهان شما بیرون می آید به کلمات تبدیل می شود.
در نظر داشته باشید که این تکنولوژی هنوز به صورت صددرصد بی عیب و نقص نیست .
در صورتی که گوشی هوشمند شما برنامه صوتی را به صورت پیش فرض نداشته باشد ، می توانید این نرم افزار را از گوگل پلی به صورت رایگان دانلود کنید.

۴. از صفحه کلید کشویی استفاده کنید

برخی مدلهای گوشی مجهز به صفحه کلید سخت افرازی کشویی هستند . این امکان برای افرادی که زیاد با وشی تایپ می کنند بسیار مناسب اسب .

صفحه کلید کشویی

صفحه کلید کشویی

۵. تنظیم کلیدهای میانبر برای کلمات

این نوع نوشتن ها می تواند بسته به شرایط مورد استفاده باشد . به عنوان مثال هنگامی که با دوستان خود در واتساپ صحبت می کنید ، می توانید کلمات را مختصر بنویسید . به عنوان مثال به هنگام تایپ به صورت فینگلیش می‌توانید man را به صورت mn بنویسید. شما فقط باید کلید ترکیبی خاصی از کلمات را که می خواهید استفاده کنید را استفاده کنید.

6. کیبوردهای دیگر اندروید

در حالی که نمی توان انکار کرد که Gboard یکی از بهترین صفحه کلیدهای Android است ، اما کیبوردهای عالی دیگری  نیز برای گوشی های هوشمند وجود دارد.
اگر در جستجوی صفحه کلید جدید هستید ، در اینجا گزینه های ارزشمندی وجود دارد که باعث
افزایش سرعت تایپ با گوشی هوشمند می شود.

SwiftKey 
Swiftkey از مدتها پیش دارای قابلیت پیش بینی متن بسیار دقیق و تایپ کردن انگشت است.همچنین پیشنهادات ایموجی را ارائه می دهد و در تصحیح خودکار دو زبانه در بیشتر از  150 زبان  به شما کمک می کند.(لینک دانلود)

Fleksy
Fleksy به ارائه پیش بینی های متن قدرتمند و تایپ کردن سریع معروف است.جای تعجب نیست که یک کاربر آن را برای سریع تر تایپ کردن انتخاب کند.(لینک دانلود)

Minuum
Minuum با نام “صفحه کلید کوچک برای انگشتان بزرگ” ، به شما کمک می کند تا با پیش بینی کلمات هوشمند ، پیش بینی های emoji و میانبرهای حرکات ، به صورت سریع و شگفت آور تایپ کنید.همچنین  به شما امکان می دهد سرعت تایپ خود را کنترل کنید.(لینک دانلود)

7. کنترل دقیق روی مکان نما روی صفحه

مهم نیست که چقدر با دقت تایپ کنید ، شما مجبور به غلط گیری کردن  هستید. پیمایش مکان نما به موقعیت دقیق کلمه مورد نظر  می تواند یک چالش بر روی صفحه نمایش کوچک باشد ، که مانع از تجربه و سرعت تایپ شما می شود.
خوشبختانه ، Gboard از ویژگی های خوبی برخوردار است که به شما امکان می دهد مکان نما روی صفحه را دقیقاً کنترل کنید. برای دیدن آن در عمل ، به سادگی انگشت خود را به چپ یا راست بکشید. اکنون باید کنترل دقیق روی مکان نما روی صفحه را داشته باشید.
همچنین ، اگر شما نیاز به حذف چندین کلمه به طور همزمان دارید ، می توانید بر روی کلید backspace سمت چپ ضربه بزنید و بکشید.
منبعمنبع | ترجمه اختصاصی روشاک

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.