roch

روشهای بازیابی فایل های پاک شده اندروید گوشی شکسته

بازیابی فایل های پاک شده اندروید دغدغه اصلی برای هر کاربر تلفن های هوشمند بوده است زیرا برای یکبار هم که شده فایلی به اشتباره حدف می می شود !
کار با گوشی ها و تبلت های اندروید جزیی از فعالیت های روزمره است و کارهای زیادی را با آن انجام می دهیم. اما به هر دلیل  غیر منتظره ، امکان  آسیب دیدن آن ها نیز وجود دارد.
در این مقاله از روشاک ، ما چند روش را نشان خواهیم داد که به شما کمک می کنند تا آنجا که می توانید داده ها را بازیابی کنید.بازیابی 100٪ اطلاعات تضمین نمی شود، زیرا واقعاً بستگی به این دارد که گوشی شما چقدر خراب شده یا آسیب دیده است.

بازیابی فایل های پاک شده اندروید
بازیابی فایل های پاک شده اندروید


راهکارهایی برای بازیابی فایل های پاک شده اندروید

1. بازیابی فایل های پاک شده اندروید از گوشی شکسته با کابل USB

شکستن صفحه نمایش تلفن های اندروید یکی از رایج ترین مواردی است که می توانیم در بین کاربران Android مشاهده کنید.در چنین حالتی ، بخشی از صفحه نمایش به لمس انگشت پاسخ نمی دهد ، بنابراین نمی توانید عملیات پشتیبان گیری را از طریق تلفن انجام دهید.

با این وجود می توانید داده ها را از طریق تلفن با کابل USB بازیابی کنید.

مرحله 1: با دقت کابل USB  را با تلفن هوشمند اندروید خود وصل کنید و آن را به رایانه شخصی خود وصل کنید.
مرحله 2: صبر کنید تا کامپیوتر شما درایورهای لازم را نصب کند و تلفن هوشمند، خود را به عنوان یک درایور جدید نشان دهد.
مرحله 3: my computer را باز کنید و نام تلفن هوشمند Android خود را پیدا کنید.
مرحله 4: بر روی نام تلفن هوشمند خود دوبار کلیک کنید و در اینجا می توانید تمام فایل ها و اسناد چندرسانه ای را در حافظه داخلی و خارجی خود ذخیره کنید.
مرحله 5: تمام مواردی را که می خواهید بازیابی کرده و را کپی کنید را انتخاب کنید.اکنون به درایور رایانه خود بروید و پرونده را در مکان دلخواه خود Paste کنید.
با این حال ، این روش فقط می تواند پرونده های چندرسانه ای و اسناد را بازیابی کند.پیام های متنی ، مخاطبین ، یادداشت ها ، گزارش های تماس با استفاده از این روش قابل بازیابی نیستند.

2. بازیابی فایل ها از اندروید از طریق نرم افزار

اگر تلفن هوشمند شما دارای چندین مخاطب مهم ، پیام های متنی ، یادداشت ها ، تقویم ها ، تماس های تلفنی ذخیره شده است که نمی خواهید آنها را از دست بدهید ، باید از نرم افزارهای بازیابی فایل مانند
Android Data Extraction استفاده کنید ، که مخصوص بازیابی اطلاعات از اندروید های  آسیب دیده و خراب شده بخاطر قرار گرفتن در آب است.
علاوه بر این ، نه تنها می توانید پرونده های چندرسانه ای را بازیابی کنید بلکه می توانید مخاطبین ، پیام های متنی ، یادداشت ها و سایر داده های خصوصی را از تلفن هوشمند اندروید خود بازیابی کنید.
این برنامه می تواند یک نجات دهنده واقعی باشد که روی ویندوز و مک قابل نصب است . بیایید ببینیم چگونه از این برنامه برای بازیابی اطلاعات گوشی هوشمند آندروید آسیب دیده خود استفاده کنید.

مرحله 1 : برنامه Android Extraction Data را اجرا کنید و تلفن Android آسیب دیده را به رایانه وصل کنید.
اینکه چه چیز یا چه فایلی را می خواهید بازیابی کنید را انتخاب کنید.

مرحله 2 : این نرم افزار به شما امکان می دهد بطور خاص انتخاب کنید که چه نوع داده ای مانند پیام ها ، مخاطبین ، موسیقی ، فیلم ها ، اسناد و غیره  را می خواهید بازیابی کنید.
و در صفحه بعد ، باید انتخاب کنید که با چه نوع مشکلی در تلفن هوشمند خود مواجه هستید. در این حالت صفحه سیاه یا شکسته را انتخاب کنید.

مرحله 3 : دانلود بسته بازیابی
در پنجره بعدی ، این برنامه از شما می خواهد تا اطلاعات گوشی خود را وارد کنید ، به راحتی نام و مدل دستگاه خود را قرار داده و روی مرحله بعدی ضربه بزنید.در این مرحله ، نرم افزار می خواهد بسته بازیابی مورد نیاز خود را به منظور بازیابی فایل های ذخیره شده در تلفن هوشمند خود بارگیری کند.
به سادگی ، با فشار دادن دکمه های Home ، Volume down و Power روی تلفن، اندروید خود را راه اندازی مجدد کنید تا بتواند در حالت بارگیری بوت شود و منتظر بمانید تا این نرم افزار بسته بازیابی لازم را بارگیری کند.این کار ممکن است مدتی طول بکشد. مطمئن شوید که به اینترنت اتصال دارید.

مرحله 5 : محتوا را از تلفن شکسته یا آسیب دیده بازیابی کنید.
پس از بارگیری ، این نرم افزار کل گوشی هوشمند شما را آنالیز کرده و تمامی پرونده ها و پوشه های قابل بازیابی را نشان می دهد. تمام فایل ها را از رابط نرم افزار انتخاب کرده و از پایین برنامه بر روی “بازیابی” کلیک کرده و آنها را در رایانه شخصی خود ذخیره کنید.
تلفن همراهی که در آب افتاده است ا توجه به شرایط  ممکن است تعمیر نشود اما مطمئناً داده های موجود در آن با استفاده از نرم افزار Android Data Extraction قابل بازیابی است.
توصیه می شود بلافاصله پس از خراب شدن گوشی از این برنامه استفاده کنید تا پرونده ها به طور خودکار شروع به از بین بردن خود از تلفن هوشمند خود نکنند.

3. بازیابی فایل ها از اندروید از طریق کامپیوتر

قبل از شروع ، باید اشکال زدایی USB را در پیکربندی دستگاه اندروید خود فعال کنید تا اطمینان حاصل شود که تلفن هوشمند توسط رایانه شخصی تشخیص داده می شود.ممکن است اتفاق بیفتد که حتی با وجودی که تلفن هوشمند به رایانه متصل است ، داده های مورد نظر خود را پیدا نکنید. اما نگران نباشید. زیرا تعدادی نرم افزار مفید برای حل این نوع مشکلات وجود دارند.
نرم افزار Wondershare MobileGo Android یکی از این نرم افزارها است که بسیار آسان می باشد.

طریقه استفاده از نرم افزار  Wondershare MobileGo Android

گوشی هوشمند را از طریق یک کابل USB  به کامپیوتر وصل کنید.
چند ثانیه صبر کنید و هنگامی که دستگاه را شناسایی کرد، مکان ذخیره سازی داده ها را انتخاب کنید.
 – فایل هایی که می خواهید انتقال دهید را انتخاب کنید.
صبر کنید تا انتقال ها به پایان برسد.

چگونه اطلاعات را از اندروید با صفحه نمایش شکسته بازیابی کنید؟

اگر صفحه گوشی هوشمند شما شکسته و روشن است ، اما صفحه نمایش آن سیاه است و هنگام لمس پاسخ نمی دهد و استفاده از آن غیر ممکن است می توانید با راه کارهای زیر داده ها و فایل ها را بازیابی کنید.

برای گوشی هایی که  USB OTG  پشتیبانی می کنند ، توسط موس کامپیوتر صفحه می تواند کنترل شود.
شما فقط باید با استفاده از کابل USB OTG یا کانکتور ، USB OTG ماوس یا به عبارت بهتر دسته کوچکتر ماوس و صفحه کلید را به تلفن هوشمند خود وصل کنید و ماوس را برای کلیک آماده کنید. اشاره گر ماوس را آماده کنید به این ترتیب می توانید از گوشی اندروید خود به شرط وصل بودن به  رایانه استفاده کنید.
اگر صفحه نمایش نشان داده نمی شود یا خاموش است یکی دیگر از گزینه ها این است که کنترل گوشی هوشمند خود را مستقیماً از طریق کامپیوتر به دست بگیرید.
برنامه هایی مانندAndroid Data Extraction وجود دارد که با نصب آن ها می توانید کنترل  گوشی هوشمند خود را به دست بگیرید.
منابع : androidpit , androidphonesoft

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.