roch

10 ترفند برای افزایش طول عمر باتری سامسونگ گلکسی S10

افزایش طول عمر باتری سامسونگ گلکسی S10 ، یکی از سئوالات رایج دارندگان گوشی سامسونگ گلکسی S10e ، S10 و +S10 است . در این مقاله از روشاک ، شما را با ترفندهایی آشنا میکنیم که منجر به افزایش طول عمر باتری و مدت نگهداری شارژ می شوند .

ترفندهای افزایش طول عمر باتری سامسونگ گلکسی S10

افزایش طول عمر باتری سامسونگ گلکسی S10
افزایش طول عمر باتری سامسونگ گلکسی S10

1. حالت تاریک را فعال کنید.

اولین اقدام برای صرفه جویی در مصرف باتری ، فعال کردن حالت تاریک در صفحه نمایش است.
دستگاه های سامسونگ با رابط کاربری One UI نیز می توانند از این ویژگی بهره مند شوند تا بتوان بیشتر پیکسل های صفحه نمایش AMOLED به حالت تاریک دراورد.
برای فعال کردن حالت تاریک در دستگاه های جدید گلکسی S10 به تنظیمات > نمایشگر رفته و   حالت شب را فعال کنید. به طور خلاصه شما همچنین می توانید از منوی کشویی که می تواند آن را بسیار سریع تر فعال یا غیر فعال کرده استفاده کنید.
علاوه بر این حالت تاریک از خستگی چشم به ویژه در شب جلوگیری می کند. به همین دلیل سامسونگ آن حالت را Night mode می نامد و همچنین اجازه می دهد تا آن را به طور خودکار در زمان‌های خاص فعال کنید.

2. وضوح صفحه نمایش را به FHD تغییر دهید

گوشی های سامسونگ گلکسی S10 و  +S10 امکان تنظیم وضوح صفحه را از WQHD+ به FDH+ را دارند . این عملکرد در مدل های پایین تر در دسترس نیست ، زیرا تنها از رزولوشن FDH پشتیبانی می کند.
تغییر زرولوشن یا وضوح صفحه نمایش این سری از گوشی های سامسونگ  که پنل AMOLED دارند کیفیت تصویر  را همچنان حفظ کنید و در عین حال در مصرف باتری صرفه جویی زیادی می شود.
برای تغییر وضوح به تنظیمات-> نمایشگر-> رزولوشن صفحه رفته و (1080 × 2280) + FDH را انتخاب کنید. فراموش نکنید که دکمه APPLY را نیز اعمال کنید.

3. صفحه نمایش همیشه روشن (Always on Display) را خاموش کنید.

این ویژگی برای خاموش کردن چراغ های نوتیفیکشن طراحی شده که از بسیاری جهات مفید می باشد.Always On Display (AOD) یکی از جالب ترین ویژگی های تلفن های هوشمند با نمایشگرهای AMOLED است. با این حال حتی اگر در پایین ترین حالت ،  انرژی زیادی مصرف می کند.
برای غیر فعال کردن حالت صفحه نمایش همیشه ، روی صفحه نمایش در دستگاه های گلکسی S10 به تنظیمات-> قفل صفحه-> همیشه در نمایش ( Always on DisplY) بروید و آن را غیرفعال کنید. تنها با 10 ثانیه لمس صفحه نمایش یا فقط در یک دوره زمانی خاص آن را فعال کنید.
راه سریع تر برای فعال / غیرفعال کردن AOD، استفاده از دکمه AOD در لیست کشویی اعلان ها است که معمولا در صفحه دوم است.

4 . بهینه سازی خودکار را فعال کنید.

یکی دیگر از ویژگی‌های جدید معرفی شده در رابط کاربری S10 بهینه سازی خودکار است که بطور خودکار گوشی هوشمند را یک بار در روز با بستن برنامه ها در پس زمینه به جز مواردی که اخیرا استفاده شده و حذف فایل های غیر ضروری به جز موارد شخصی بهینه سازی  می کند.
بهینه سازی خودکار فقط در صورت خاموش بودن صفحه نمایش و هنگامی که تلفن هوشمند استفاده نمی شود ، رخ می دهد . بنابراین توصیه می شود از برنامه بهینه سازی در شب استفاده کنید.

5 . خاموش کردن بلوتوث و NFC

از آنجایی که معمولاً NFC در گوشی‌های هوشمند روشن است و باتری زیادی مصرف می کند ، برای صرفه جویی در مصرف باتری باید آن را خاموش نمود.همچنین خاموش کردن بلوتوث و wifi  هنگامی که از آنها استفاده نمی کنید تاثیر بسزایی در ماندگاری شارژ باتری دارد.

6. ویبره و اعلان های گوشی را غیر فعال کنید.

هنگامی که در گوشی شما با ویبره و اعلان ها صداهای خاصی تولید می شود و گوشی  به لرزه می افتد مصرف باتری می افتد مصرف باتری شدیدا افزایش می یابد .برای کاهش مصرف باتری و افزایش عمر باتری در گوشی های سامسونگ بهتر است این اعلان ها را غیر فعال کنید.

7 . اجرای برنامه ها در پس زمینه را متوقف کنید.

برنامه های کاربردی که به طور خودکار داده های پس زمینه را همگام سازی می کنند، انرژی و باتری زیادی مصرف می کنند. به عنوان مثال شبکه های اجتماعی، ویدجت های آب و هوایی و…
برنامه هایی که در پس زمینه اجرا می شوند را ببندید .

8. تنظیم نور صفحه

برای کاهش مصرف باتری و افزایش عمر باتری در گوشی های هوشمند سامسونگ بهتر است روشنایی و نور صفحه را به صورت دستی تنظیم کرده و آن را از ۵۰ درصد پایین تر بیاورید. البته این مورد در تمامی گوشی ها صادق است . هرچه نور صفحه نمایش بیشتر باشد مصرف باتری نیز بیشتر است.

9 . هرگاه گوشی آنتن نمی دهد آن را خاموش کنید .

– در صورتی که در جایی هستید که گوشی تان آنتن نمی دهد به دلیل اینکه تلفن برای پیدا کردن اپراتور انرژی زیادی مصرف می کند، شارژ زیادی هم مصرف می شود. بنابراین بهتر است گوشی تان را خاموش کنید.

10 . باتری را در زمان مناسب شارژ کنید .

– تا وقتی که شارژ گوشی تان به پایین ترین مقدار ( کمتر از 20 درصد ) نرسیده آن را به شارژ نزنید . همچنین در هنگامی که گوشی به شارژر وصل است با تلفن صحبت نکرده یا آن را از شارژر قطع نکنید. زیرا در صورت رعایت این کارها ، باعث می شوند که عمر باتری شما افزایش یابد.
منبع : androidpit

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.