roch

6 روش انتقال فایل از رایانه به تلفن همراه اندرویدی

آیا تاکنون خواسته اید انتقال فایل از کامپیوتر به تلفن همراه اندرویدی خود را انجام دهید؟ به عنوان مثالممکن است در  رایانه خود عکسی داشته باشید که بخواهید آن را به دوستان خود نشان داده و با آنها به اشتراک بگذارید.
در این مقاله از روشاک چند روش ساده برای جابه جایی و انتقال فایل از رایانه به تلفن همراه اندرویدی آمده است. شما با استفاده و پیروی از گزینه های ذکر شده در این متن می‌توانید یاد بگیرید که چگونه فایل های خود را از رایانه به تلفن همراه اندرویدی خود انتقال دهید.

راه های انتقال فایل از کامپیوتر به تلفن اندرویدی

انتقال فایل از کامپیوتر به تلفن
انتقال فایل از کامپیوتر به تلفن

1. استفاده از کابل usb

یکی از قدیمی‌ترین روش ها برای انتقال فایل از رایانه به تلفن همراه اندرویدی که هنوز هم بسیار کارآمد است، استفاده از کابل usb می باشد. برای انجام این کار موارد زیر را انجام دهید:
۱. تلفن خود را به درگاه usb رایانه متصل کنید.
۲. بررسی کنید و اجازه دسترسی رایانه به تلفن خود را صادر کنید.
۳. نوار اطلاع رسانی را در اندروید کشیده و روی Notification Android ضربه بزنید.
۴. اگر گزینه اعلان USB برای انتقال فایل ظاهر نشد، روی اعلان ضربه زده و گزینه انتقال فایل را از لیست انتخاب کنید.
۵. در رایانه خود، با کلیک بر روی دکمه ویندوز در گوشه سمت چپ پایین صفحه فایل اکسپلورر را باز کنید.
۶. اندروید خود را در لیست دستگاه ها و درایو ها پیدا کنید و بر روی آن دوبار کلیک کنید.
۷. پوشه ای را که می خواهید فایل ها را در آن قرار دهید، باز کنید.
۸. پنجره فایل اکسپلورر دیگری را باز کرده و فایل مورد نظر برای انتقال به تلفن خود را پیدا کنید.
۹. فایل را از مقصد اصلی به پوشه مورد نظر خود کپی کنید.
۱۰. شما می توانید انتقال فایل ها از تلفن همراه اندرویدی خود به رایانه را نیز انجام دهید.

2. حساب های ابری

اگر روزانه به بسیاری از اسناد مختلف دسترسی دارید و می خواهید موارد ذخیره شده در رایانه را از طریق تلفن خود مشاهده کنید، می توانید از یک حساب ذخیره سازی ابری استفاده کنید و توسط یک رایانه و یک مرورگر به این حساب ها دسترسی داشته باشید. برنامه اندروید را برای هما سرویس در تلفن خود نصب کنید هر آنچه از لپ تاپ خود در درایو خود بارگذاری کنید ، به طور خودکار در برنامه تلفن شما پیدا می شود.
برخی از برنامه های مفید برای اشتراک گذاری فایل ها عبارتند از :

Google Drive –  Drive   Dropbox – Box – Mega – NextCloud  – One Drive –  Resilio Sync

3. ایمیل

اگر یک یا دو فایل کوچک دارید که می خواهید به تلفن همراه اندرویدی خود منتقل کنید، یک روش ساده برای این کار استفاده از برنامه ایمیل می باشد. با باز کردن پیام جدید و کلیک بر روی نماد پیوست، آن را از طریق رایانه خود به تلفن همراه اندرویدی خود ارسال کنید. سپس پیام را باز نموده و پیوست‌های تلفن خود را بارگیری کنید.

4. بلوتوث

جایگزین دیگر برای ارسال فایل های کوچک استفاده از بلوتوث است. توجه داشته باشید که این فرایند کندتر از برخی اعمال دیگر می باشد.
برای انجام این کار با موفقیت ، ابتدا باید دستگاه های خود را جفت کنید. در رایانه خود بر روی دکمه ویندوز کلیک کرده و سپس بر روی تنظیمات کلیک کنید.پس از آن بلوتوث را انتخاب کرده و با کلیک کردن روی سوئیچ ضامن آن را روشن کنید.
در مرحله بعد بر روی گزینه Add Bluetooth یا دستگاه‌های دیگر کلیک کنید. بر روی گزینه ی بلوتوث کلیک کنید.
دستگاه خود را از لیست انتخاب کرده بر روی گزینه conenect کلیک کنید.
پس از جفت شدن دستگاه ها انتقال فایل ها کار ساده ای می باشد، کافیست فایل اکسپلورر را باز کرده و فایل مورد نظر برای انتقال با تلفن خود را پیدا کنید.
بر روی فایل مورد نظر کلیک راست کرده و بر روی گزینه send to کلیک کنید.
سپس در تلفن همراه خود بر روی گزینه پذیرش کلیک کنید.
در صورتی که فایل شما بزرگ بوده و حجم زیادی داشته باشد احتمال دارد انتقال از طریق بلوتوث صورت نپذیرد، بنابراین شما باید روش دیگری مانند انتقال توسط وای فای را امتحان کنید.

5. انتقال از طریق Wifi

یک راه عالی برای جابه جایی فایل های بزرگ بین رایانه و تلفن همراه اندرویدی استفاده از wifi می باشد.
برای انتقال از این طریق شما نیاز به یک برنامه خاص در روی تلفن خود دارید اما رایانه نیازی به برنامه ندارد. نرم افزار هایی که شما می توانید استفاده کنید عبارتند از : AirDroid ، Pushline و Pushbullet
برای استفاده از این روش باید یک حساب کاربری در سیستم عامل مورد نظر خود باز کنید و برنامه را بر روی تلفن همراه اندرویدی خود نصب کنید. دستورالعمل انتقال فایل ها را دنبال کنید.

6. استفاده از کارت میکرو SD

اگر تلفن همراه شما دارای کارت میکرو SD است، می توانید با استفاده از آن فایل ها را از رایانه خود به تلفن همراه اندرویدی انتقال دهید..
کارت میکرو SD را از تلفن همراه خود خارج کرده و در صورت لزوم آن را در آداپتور قرار دهید، سپس فایل اکسپلورر را باز کرده تا فایل هایی را که می خواهید، از طریق usb انتقال دهید.
منبع : maketecheasier

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.