roch

6 ترفند برای افزایش سرعت گوگل کروم

ترفند های مختلفی برای افزایش سرعت گوگل کروم وجود دارد که باعث می شوند کار کردن با این مرورگر راحت تر و لذت بخش تر شود.
مرورگر کروم، یکی از محبوب ترین مرورگر های وب در جهان است و بخش بزرگی از آن به لطف این واقعیت است که یکی از سریع ترین مرورگرها می باشد و خود را در چندین پردازش بر روی رایانه شخصی گسترش می دهد. به این معنی که از حافظه رایانه شما استفاده می کند تا مرور خود را به روش هایی که فایرفاکس در حال حاضر قادر به انجام آن نیست، تسریع کند.
در این مقاله از روشاک به معرفی و بررسی چند ترفند شگفت انگیز برای افزایش سرعت گوگل کروم پرداخته ایم. شما با انجام این ترفند ها می توانید از استفاده از این مرورگر لذت بیشتری ببرید.

راه های افزایش سرعت گوگل کروم

 

افزایش سرعت گوگل کروم
افزایش سرعت گوگل کروم

1. پاک کردن حافظه پنهان

کش یا حافظه پنهان  ، به طور کلی برای ذخیره سازی سریع تر صفحات با ذخیره اطلاعات مهم در مورد آنها در رایانه شخصی طراحی شده است و شما می توانید هر بار که به آن صفحه بازگشتید آن اطلاعات را جمع آوری کنید. اما اگر آن را حفظ نکنید حافظه می‌تواند با اطلاعات حافظه پنهان کَش برای سایت های خاص پر شود که در نتیجه مانع از بروز بودن اطلاعات سایت می شود. بنابراین پاک کردن حافظه پنهان می‌تواند به سرعت بخشیدن به کروم کمک کند. برای پاک کردن حافظه پنهان مراحل زیر را انجام دهید.

– در مرورگر کروم کلیدهای ترکیبی ctrl+shift+Del را فشار دهید و یا در نوار آدرس عبارت
chrome :// settings/clearBrowserData

را تایپ کنید. اطمینان حاصل کنید که مربع کنار تصاویر و پرونده‌های ذخیره شده و کوکی ها و دیگر داده های سایت تیک خورده اند و هر داده که می خواهید پاک کنید نیز تیک بزنید.
زمان را در قسمت کشویی در بالا انتخاب کنید، سپس بر روی پاک کردن مرور اطلاعات کلیک کنید.

2. زبانه هایی را که استفاده نمی کنید معلق کنید.

با گذشت زمان تعداد تب ها یا زبانه هایی که به طور هم زمان باز می شوند،  افزایش می یابند. این روزها با وجود مانیتورهایی با وضوح بالاتر و صفحه نمایش عریض قادر به نمایش اطلاعات بیشتر بر روی صفحه نمایش خواهید بود و امکان استفاده از چند دسکتاپ نیز خواهید داشت اما چرا نباید از آنها استفاده کنید؟
علتش این است که زبانه هایی که در پس زمینه به کار خود ادامه می دهند، همچنان منابع سیستم  را در بر می گیرند. به جای این که زبانه های اضافی را ببندید می توانید یک گزینه در کروم را فعال کنید که زبانه هایی را که استفاده نمی کنید به حالت تعلیق در می آورد و سپس هنگام کلیک کردن روی آنها دوباره آن را فعال می کند و حافظه را ذخیره می کند.

برای فعال کردن این امر Chrome :// flags را در نوار URL تایپ کنید، سپس ctrl+F را برگرداندن برگه (tab discarding) را جستجو کنید. هنگامی که آن را مشاهده کردید، روی کادر کشویی کلیک کرده و گزینه فعال شده را انتخاب کنید. سپس کروم را مجددا راه اندازی کنید.

3. قابلیت فشرده  و ذخیره سازی سایت ها

اگر از رایانه شخصی استفاده می کنید احتمالاً مواقعی پیش آمده است که صفحه ای را ذخیره کنید .  ذخیره داده ها می توانند از اثرات مطلوب سرعت بخشیدن به کروم برخوردار باشد.
گوگل کروم می تواند  اکثر وبسایت ها به غیر از آنهایی که HTTPS های رمزگذاری شده را فشرده کند . بنابراین هنگام بارگذاری سایت ، اطلاعات کمتری برای بارگذاری وجود دارد و  صفحه سریع‌تر بارگیری می شود.

4. از Ad-Blocker استفاده کنید

اگر از تبلیغات درون سایت ها خسته شده اید و از دیدن آنها رنج می برید، می توانید آنها را مسدود کنید.
حذف تبلیغات فقط به این دلیل نیست که آنها آزار دهنده هستند، بلکه گاهی اوقات آنها انواعی دارند که نه تنها تمام صفحه نمایش شما را می گیرند بلکه مرورگر شما را مجبور به بکارگیری منابع بیشتری می کند که فشار بیشتری به رایانه وارد می کند.
برای این کار از افزونه خذف کننده تبلیغات برای گوگل کروم استفاده کنید.
افزونه Ad-Blocker یک افزونه  رایگان برای مسدود کردن تبلیغات است و در صورتی که بخواهید می توانید تنظیم کنید که چه نوع تبلیغاتی را مسدود کند.

5. روشن کردن شتاب سخت افزاری برای افزایش سرعت مرورگر گوگل کروم

کارت گرافیک  یک بخش ارزشمند در رایانه می باشدکه می توانید در کروم از قدرت پردازش آن سریعتر کردن گرافیک مرورگر استفاده کنید.
با رفتن به تنظیمات کروم و کلیک بر روی نماد منو در بالا سمت چپ و انتخاب گزینه Advanced System می‌توانید شتاب سخت افزاری را فعال کنید. در مرحله بعدی بر روی کشویی کنار “استفاده از شتاب سخت افزاری در صورت وجود” کلیک کنید تا آن را روشن کنید.

6. استفاده از Task manager برای غیر فعال کردن فرایند های غیر ضروری

کروم دارای یک مدیر وظیفه داخلی است که برای دیدن همه برگه ها و فرایندهای اجرا شده روی آن ساخته شده است. به سادگی بر روی نماد منو در سمت راست بالای پنجره کروم خود، ابزار های بیشتر، سپس Task manager کلیک کنید.
از طرف دیگر هنگام باز بودن کروم می توانید کلید های ترکیبی Shift+ESC را فشار دهید.
در اینجا می توانید ببینید که کدام برگه ها و افزونه ها بیشترین حافظه را استفاده می کنند. بر روی ستون Memory کلیک کنید تا آن ها را به ترتیب استفاده از حافظه و متعاقباً کند کردن مرورگر ببینید.
اگر فرآیندی را مشاهده می کنید که از مقدار غیرطبیعی حافظه یا CPU استفاده می کند آن را انتخاب کرده و روی
“پایان روند “کلیک کنید.
منبع | ترجمه اختصاصی روشاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.