roch

8 ترفند برای حل مشکل شارژ تلفن های همراه اندرویدی

آیا با شارژ تلفن های همراه اندرویدی خود مشکل دارید و شارژ نمی شود؟ این یک مشکل رایج است که بسیاری از کاربران اندرویدی با آن روبرو هستند.
برای اکثر کاربران اندروید پیش آمده است که تلفن خود را به شارژر وصل می کنند تا آن را شارژ کنند، اما هیچ اتفاقی نمی‌افتد.
شما باید اطمینان حاصل کنید که سیم شارژر تلفن همراه اول اندرویدی به طور ایمن در هر دو انتها متصل شده است. اگر هنوز هم تلفن اندروید شما شارژ نمی شود، ممکن است مسئله کمی نگران کننده باشد، یا مشکل کمی جدی تر از آنچه فکر می کنید، باشد. اما نگران نباشید زیرا در این مقاله از روشاک نکاتی که باعث عدم شارژ شدن دستگاه اندرویدی شما می شود و کارهایی که می توانید برای رفع این مشکل انجام دهید، آمده است که به شما در برطرف شدن این مشکل کمک می کند.

نکاتی برای حل مشکل شارژ تلفن های همراه اندرویدی

 

حل مشکل شارژ تلفن های همراه اندرویدی
حل مشکل شارژ تلفن های همراه اندرویدی

 

1. ریستارت کردن تلفن همراه

قبل از شروع هر کاری برای رفع مشکل شارژ تلفن های اندرویدی لازم است یک تنظیم مجدد انجام داده و تلفن همراه را خاموش و دوباره روشن کنید. این اولین راهکاری است که باید انجام دهید، زیرا برنامه های خاصی در پس زمینه اجرا می شوند که می توانند باتری را تحت تاثیر قرار دهند، با ری استارت کردن مجدد تلفن خود این امکان به وجود می‌آید که مشکلات شارژ نشدن باطری برطرف شود.

2. کابل شارژر دیگری را امتحان کنید .

در مواردی که با کابل شارژر با احتیاط برخورد نشود، ممکن است کابل پیچ و تاب پیدا کند. در اینصورت  هنگامی که شارژر به دستگاه متصل می شود، دستگاه شروع به شارژ شدن نمی کند و امکان خسارت وجود دارد. در این گونه موارد باید از یک کابل شارژ دیگر استفاده کنید و کابل ها را تعویض کنید تا ببینید مشکل از کجاست.

3. نیاز به تعمیر پورت usb

وصل کردن و قطع و وصل کردن مداوم ممکن است برخی از سطوح فلزی را درون پورت usb جابه جا کند. در این صورت به خاطر این جا به جایی ممکن است تلفن همراه اندرویدی شما شارژ نشود یا به آهستگی شارژ شود.
برای رفع این مشکل کافیست دستگاه خود را خاموش کنید و باتری را جدا کنید، سپس از یک دوست بخواهید که برای شما نور انداخته تا بتوانید توسط یک خلال دندان یا چیزی به همان اندازه کوچک زبانه کوچک را در پورت بالا بیاورید.
از آنجایی که هنگام انجام این کار باید بسیار مراقب باشید تا از ایجاد صدمات دائمی جلوگیری کنید.، به همین دلیل توصیه می شود که برای انجام این کار از افراد ماهر و متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

4. کار نکردن آداپتور شارژر

اگر شارژر تلفن همراه اندرویدی شما از نوعی است که  کابل آن از آداپتور جدا می شود، این مشکل می تواند به دلیل جدا کردن مداوم کابل از آداپتور ایجاد شود. زیرا ممکن است usb آسیب دیده باشد. برای بررسی مشکلات آداپتور باید  آداپتور را تعویض کنید. همچنین می توانید دستگاه خود را به رایانه وصل کنید. اگر دستگاه شارژ شو، مشکل از آداپتور می باشد.

5. تعویض باتری

با گذشت زمان و به دلیل عادت های بد در نگهداری، باتری می تواند باعث خرابی آن شود، بنابراین شما دیر یا زود نیاز به تعویض باتری پیدا خواهید کرد.
علائم بارز خرابی باتری و نیاز به باطری جدید برای تلفن همراه این است که باتری متورم می شود. باتری را بیرون آورده و آن را روی یک سطح صاف قرار دهید و سعی کنید آن را بچرخانید، اگر کمی هم بچرخد وقت آن است که یک باتری جدید برای تلفن خود تهیه کنید. نشانه دیگر این که باتری شما دیگر کار نمی کند این است که  هنگامی که باتری را شارژ می کنید، عمر باتری بلافاصله پس از شارژ 100 درصد به 50 درصد کاهش می یابد.

6. تمیز کردن پورت ها برای برطرف کردن مشکل شارژ تلفن های همراه اندرویدی

احتمالا متعجب می شوید اگر بدانید که چه مقدار گرد و غبار و مواد غذایی می توانند وارد گوشی شما شوند. شاید شما هنگامی که میان وعده خود را مصرف می کنید تلفن همراه تان کنارتان نباشد اما باقیمانده این مواد غذایی در آنجا وجود دارند و به محض قرار دادن تلفن همراه در آن جا به داخل آن می روند. در این صورت پورت ها را کاملاً بررسی کنید تا ببینید که آیا می توانید بقایای ریز و درشتی که ممکن است به داخل آنها رفته باشد را بیرون بیاورید.

7. نصب Ampere

برای این که بدانید تلفن شما در حال شارژ شدن است یا نه باید Ampere را نصب کنید. شما می توانید این برنامه را به صورت رایگان از گوگل پلی تهیه کنید. نرم افزار انواع و اقسام اطلاعات را در مورد سلامتی و عملکرد باتری تلفن همراه اندرویدی شما در اختیارتان قرار می دهد.
توسط این برنامه شما می توانید شناسه داخلی، نسخه اندروید، درجه حرارت و همچنین مقدار جریان در صورتی که باتری در حال شارژ شدن باشد،  را ببینید.

8. استفاده از شارژر اصلی

این اشتباه بزرگی است که در صورتی که شارژر خود را پیدا نمی کنید یا همراهتان نیست، از شارژر تلفن همراه قدیمی خود و یا شارژر مدل های دیگر تلفن های همراه استفاده کنید.
زیرا هر شارژ دارای مشخصات ولتاژ و آمپر خاص برای همان تلفن می باشد. اگر از شارژر اصلی استفاده نمی کنید ممکن است دستگاه به یک بار شارژ شده و یا اصلاً به هیچ وجه شارژ نشود.  تلفن های همراه خاصی وجود دارند که در صورت استفاده نکردن از شارژر اصلی اصلا شارژ نشده و یا روشن نمی شوند. برخی از تلفن های نیز وجود دارد که تا ۱۵ دقیقه طول می کشد تا متوجه شوید که در حال شارژ شدن هستند.
منبع : maketecheasier

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.