roch

8 ویجت مفید مرکز کنترل آیفون

علاوه بر میانبرهای برنامه تعبیه شده در مرکز کنترل iOS ، شما می توانید از طریق منوی مرکز کنترل آیفون به میانبرهای کاربردی منحصر به فردی دسترسی پیدا کنید. در حالی که میانبر هایی مانند یادداشت ها، ماشین حساب و یادداشت های صوتی برنامه های مرتبط را راه اندازی می کنند.
همه ویدجت های مرکز کنترل iOS  به همان روش کار نمی کنند. برخی از آنها مفید هستند.
بهترین ویدجت های مرکز کنترل آیفون آنهایی هستند که عملکرد پنهان را نشان می دهند.  ابزارهای دیگر مرکز کنترل چیزی بیش از ارائه نمادی متفاوت برای یک برنامه انجام نمی دهند. اما آنها هنوز هم می توانند برای فیلم های سریع یک سناریوی مناسب باشند.
ابزارها و ویدجت هایی که در این مقاله ارائه شده اند مفید هستند، زیرا قابلیت‌های جدیدی را در معرض دید کاربر قرار می دهند.
در این مقاله از روشاک میانبرهای مرکز کنترل آیفون مورد علاقه برای کاربران که می‌توانید امروزه از آنها استفاده کنید، آورده شده است. شما می توانید این ویجت های مرکز کنترل را در تنظیمات–>> مرکز کنترل–>> شخصی سازی کنترل ها حذف و اضافه نمود.
همچنین می توان ترتیب ویدجت ها یا ابزار ها را با کشیدن و ترتیب دادن مجدد موارد در لیست تغییر داد.

معرفی 8 ویدجت مرکز کنترل آیفون

 

مرکز کنترل آیفون
مرکز کنترل آیفون


1. ذره بین

میانبر ذره بین فوراً دوربین را باز کرده و داخل آن زوم می کند.با کمک لنز های دوربین آیفون، ذره بین دستی برای شما ایجاد می شود. منوی کشویی ذره بین سطح زوم را تنظیم می کند. دکمه دیافراگم سفید، نمای فعلی را در برمی گیرد و آن را در منظره یاب قفل می کند اما تصویر را در رول دوربین ذخیره نمی کند.
نماد قفل در نقطه تمرکز فعلی قفل می شود و نماد پیچ لایتنینگ فلاش را روشن می کند ، صحنه را روشن می کند و به روشن تر کردن گوشه ها کمک می کند.
دکمه فیلتر چندین فیلتر ارائه می دهد که به چشم انداز کمک می کند این فیلتر ها شامل قرمز- سیاه، سبز- سیاه و آبی-زرد  می باشد. این موارد برای افرادی که بینایی کمی دارند یا کورنگ می باشند، بسیار مفید هستند.

2 . Assisted Hearing

اگر دارای هدفون های Airpids یا Made for iphone  هستید، می توانید از عملکرد Live Listen استفاده کنید تا صداهای جمع آوری شده توسط میکروفون آیفون را به سمعک یا Airpods منتقل کنید. این فقط برای استراق سمع نیست بلکه این امکان را به شما می دهد تا افراد با مشکلات شنوایی بتوانند برای گرفتن صدای بهینه، صدای موجود در محیط خود را انتخاب کنند.

3. حالت کم مصرف

هنگامی که باتری آیفون شما به کمتر از ۲۰ درصد کاهش یابد، گزینه ای برای هشدار روشن کردن حالت کم مصرف فراهم می کند.
این حالت به طور انتخابی عملکردهای مختلف پس زمینه را برای کاهش تخلیه باتری و طولانی تر شدن عمر آن غیر فعال می کند. اگر می خواهید در هر زمان به این تنظیم دسترسی پیدا کنید ویدجت حالت کم مصرف را به مرکز کنترل آیفون اضافه کنید.

4. ذخیره صفحه

با ضربه زدن به این ویدجت شمارش معکوس برای تولید ذخیره صفحه آغاز می شود. درحالی که آیفون شما در حال ضبط است، یک بنر قرمز در بالای صفحه نمایش داده می شود. برای پایان دادن به ضبط یک بار دیگر به ویدجت عکسبرداری صفحه که اکنون قرمز است، ضربه بزنید یا روی بنر قرمز در بالای صفحه ضربه بزنید، سپس روی هشدار ظاهر شده نیز کلیک کنید.
نماد ضبط صفحه را لمس کنید تا بتوانید منبع ضبط صفحه را انتخاب کرده و در دسترس بودن میکروفون را تغییر دهید.

5. Remove Tv Apple

شما می توانید Apple Tv خود را با آیفون خود کنترل کنید. این ویدجت در همان شبکه وای فای به تلویزیون های اپل جستجو و وصل می شود. این ریموت حتی ممکن است مفیدتر از  Siri Remote باشد که ویژگی های یکسان اما با رابط لمسی بهتری را برای کاربر فراهم می کند.
یک صفحه کلید کشویی کامل برای ورود متن در دسترس می باشد و شما می توانید همان طور که در برنامه‌های دیگر استفاده می‌کنید،از جستجوی صوتی نیز استفاده کنید.

6. چراغ قوه

این گزینه فلاش متصل به دوربین آیفون شما را روشن می کند. ویدجت مرکز کنترل را فشار دهید تا بتوانید سطح قدرت چراغ قوه را به یکی از چهار سطح تنظیم کنید.
چراغ قوه تا زمانی که خاموش شود، روشن خواهد ماند. برای خاموش کردن چراغ قوه دو بار روی ویدجت ضربه بزنید.

7. کدهای QR را اسکن کنید.

کدهای QR ممکن است به طور عمده توسط همه بازاریابان فراموش شود، اما این بدان معنی نیست که آن ها ارزش بررسی ندارند. ویدجت کد QR دوربین QR Code را باز می کند و کدهای قابل مشاهده QR را اسکن می کند.پس از اسکن ، یک اعلان با محتوای کد QR در بالای صفحه ظاهر می شود.
اگر کد QR شامل یک رشته متن باشد اعلام برای جستجوی این اصطلاح میانبر برای فراهم  سافاری می کند.
در صور تی که کد QR حاوی اطلاعات مخاطب باشد اعلان گزینه ای را برای ایجاد یک مخاطب جدید با اطلاعات آن فراهم می کند.کدهای QR URL  اطلاعاتی را برای پیوند با سایت اجرا شده فراهم می کند و کدهای QR پیام رسانی می توان متناسب با ایمیل یکایمیل یا پیام متنی ایجاد کند. اگر به اطلاع‌رسانی ضربه بزنید هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.

8. نکات اضافی

تایمر : به طور معمول این برنامه میانبر صفحه تایمر را در برنامه Clock ایجاد می کند.

ماشین حساب : برای کپی کردن نتیجه آخرین محاسبه force-Touch  را لمس کنید.

دوربین : برای دستیابی به چهار گزینه ی میانبر برای دسترسی به دوربین جلو، ضبط ویدئو، حالت عمودی یا حالت دوربین کد QR،  باید force-Touch  را لمس  کنید.
منبع : maketecheasier

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.