roch

ترفندهای خاموش کردن سریع صفحه نمایش کامپیوتر

خاموش کردن سریع صفحه نمایش کامپیوتر از چمله کار هایی است که تمام کاربران باید آن را بلد باشند. زیرا برای ترک رایانه برای مدت کوتاه نمی توان آن را به طور کامل خاموش کرد. زیرا هم خاموش کردن و هم روشن کردن دوباره آن کاری وقت گیر است.بنابراین خاموش کردن سریع صفحه نمایش مناسب می باشد.
به عنوان مثال، گاهی اوقات هنگامی که در سر کار یا مکان های دیگر مشغول به کار با کامپیوتر یا لپ تاپ هستید، شرایطی پیش می آید که شما مجبور به ترک فوری کامپیوتر خود بدون خاموش کردن کامپیوتر می باشید. زیرا مجبورید که گهگاهی به کامپیوتر سر زده و روال کارها را دنبال کنید، اما از آنجایی که خطر دسترسی اشخاص دیگر به داده های شما برای اهداف مخرب به خصوص هنگامی که کامپیوتر را خاموش نکنید وجود دارد، لازم است برای جلوگیری از وقوع هرگونه اتفاقی صفحه نمایش ویندوز کامپیوتر خود را خاموش کنید.
در این مقاله از روشاک به بررسی و معرفی ۷ راهکار و ترفند جالب برای سریع تر خاموش کردن صفحه نمایش ویندوز کامپیوتر پرداخته ایم . شما با خواندن و انجام دستورالعمل های توضیح داده شده در این مقاله می توانید در مواقع اضطراری و حساس با خیال راحت کامپیوتر خود را بدون هیچ گونه ریسکی با خاموش کردن مانیتور ترک کنید.

نکات و ترفندهای مربوط به خاموش کردن سریع صفحه نمایش کامپیوتر

 

خاموش کردن سریع صفحه نمایش کامپیوتر
خاموش کردن سریع صفحه نمایش کامپیوتر

 

1. استفاده از تنظیمات مدیریت انرژی ویندوز

شما می توانید تنظیمات سفارشی ایجاد کنید که کامپیوتر را مجبور کند تا صفحه را از این تنظیمات خاموش کند. برای این کار باید موارد زیر را انجام دهید:
به کنترل پنل کامپیوتر خود بروید و اصطلاحات تغییر دکمه های برق را تغییر دهید (change what the power bottons) را جستجو کنید.
بر روی نتیجه گیری کلیک کنید و رایانه شخصی خود را تنظیم کنید که هر بار دکمه خاموش را فشار می دهید مانیتور خاموش شود.
شما می توانید با کلیک کردن روی منوی کشویی این کار را انجام دهید.
پس از انجام تنظیمات اتمام ذخیره کنید.

2. انجام تنظیمات قدرت وقت خواب

استفاده از تنظیمات برق روش کارآمدی برای خاموش کردن سریع صفحه کامپیوتر ویندوز می باشد. این کار به ویژه برای زمانی که یک لحظه از کامپیوتر خود دور می‌شوید، مفید است.با خاموش کردن صفحه نمایش پس از سپری شدن مدت زمان مشخص کامپیوتر شروع به کار می کند. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است :
به جستجوی ویندوز بروید و تنظیمات برق و خواب را جستجو کنید. (باید از نشانه های ampersand استفاده کنید)
سپس بر روی نتیجه کلیک کنید، در صفحه باز شده روی دو منوی کشویی اول کلیک کرده و صفحه را طوری تنظیم کنید تا در طی دو دقیقه خاموش شود.
همین مراحل را برای تنظیمات خواب نیز تکرار کنید.
با این کار به محض اینکه از رایانه خود فاصله بگیرید،می توانید مطمئن باشید که صفحه نمایش ویندوز پس از دو دقیقه به خواب می رود.

3. از میانبرهای صفحه کلید صفحه نمایشگر ویندوز را خاموش کنید.

ویندوز برای بسیاری از توابع دارای میانبر داخلی می باشد. همچنین یک مورد وجود دارد که می توانید برای خاموش کردن سریع تر صفحه نمایش شخصی خود استفاده کنید. برای این هدف کافی است مراحل زیر را دنبال کنید :
به دسکتاپ در صفحه اصلی خود بروید. مهم است که این کار را در دسکتاپ انجام دهید، زیرا مرحله بعدی فقط در صفحه اصلی کار می کند.
از صفحه کلید کلیدهای ترکیبی Alt + F4 را فشار دهید .از منوی کشویی خواب را انتخاب کرده شود تا صفحه کامپیوتر شما فورا خاموش شود.

4. استفاده از BAT Script

اسکریپت BAT راهی برای ویندوز است که می توانید آن را از ابزار فرمان سریع اجرا کنید. برای خاموش کردن صفحه ویندوز رایانه شخصی می توانید از اسکریپت استفاده کنید که بی خطر است روش استفاده از آن شامل:
فایل BAT را دانلود کرده و روی دسکتاپ خود قرار دهید بر روی آن کلیک راست کرده و گزینه Run as adminstrator را انتخاب کنید. این کار بلافاصله صفحه نمایش گر کامپیوتر شما را خاموش می کند.(لینک دانلود)

5. از ابزار Displayoff استفاده کنید.

این نرم افزار یک برنامه کاربردی رایگان است که به شما کمک می کند تا صفحه نمایش خود را خاموش کنید. استفاده از آن بسیار آسان است و هیچ رابط کاربری گرافیکی ندارد شما می توانید آن را مانند یک فایل BAT اجرا کنید.
نحوه استفاده از ابزار Displayoff:
ابتدا ابزار را بارگیری کنید. پس از نصب گزینه Run as adminstrator را انتخاب کنید. پس از آن مشاهده خواهید کرد که صفحه کامپیوتر شما فوراً خاموش می شود.
(لینک دانلود)

6. استفاده از Dark tool

Dark tool نرم افزار کوچکی است که می توانید آن را نصب کنید تا به شما در خاموش کردن سریع صفحه نمایش کمک کند.
برای استفاده از آن به نصب آن نیاز دارید، پس از نصب به عنوان یک میانبر در نوار وظیفه ویندوز قرار می گیرد.
ابنابراین ین نرم افزار را نصب کنید تا نماد آن در نوار وظیفه شما ایجاد شود، سپس برای خاموش کردن صفحه نمایش روی نماد کلیک کنید. (لینک دانلود)
منبع : maketecheasier

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.