roch

9 ترفند جالب گوگل مپ که احتمالا نمی دانید !

گوگل مپ سرویسی مبتنی بر وب است که اطلاعات مفصلی درباره مناطق جغرافیایی و سایت‌های مختلف جهان ارائه می دهد. علاوه بر نقشه های جاده های معمولی گوگل مپ از مکان‌های مختلف هوایی و ماهواره ای نیز اطلاعاتی ارائه می دهد.
از زمان انتشار گوگل مپ، گوگل ویژگی های مفیدی را به آن اضافه کرده است. در صورتی که فقط از ویژگی اصلی نقشه برداری آن استفاده می کنید، بهتر است بدانید که روش های دیگری وجود دارد که شما می توانید از گوگل مپ استفاده های مفید دیگری نیز داشته باشید.
در این مقاله از روشاک ۸ روش جالب آموزش داده شده است که به شما کمک می کندتا از گوگل مپ استفاده هایی کنید که تجربه سفر بهتری به شما ارائه دهد.

ترفند های استفاده از گوگل مپ

ترفندهای گوگل مپ
ترفندهای گوگل مپ


1. زوم کردن و خارج شدن از نقشه با یک انگشت

استفاده و حرکت در نقشه هنگام رانندگی دشوار است.شما با استفاده از یک انگشت می توانید صفحه را زوم کرده و از زوم خارج شوید.
تنها کاری که باید انجام دهید این است که در هر نقطه روی صفحه نقشه که می خواهید بر روی آن زوم کنید، ضربه بزنید و در حرکت دوم انگشت خود را به پایین فشار دهید. سپس می توانید انگشت خود را برداشته و به بخش دیگری از نقشه بروید تا بر روی آن زوم کرده یا از روی نقشه خارج شوید.

2. مشاهده تاریخچه گوگل مپ

برایمشاهده تاریخچه نقشه گوگل مپ خود بر روی سه نقطه بالا در گوشه بالا سمت راست صفحه نقشه ضربه بزنید، به جدول زمانی خود رفته و یک روز را بر روی نماد تقویم انتخاب کنید.
شما می توانید تاریخ موقعیت مکانی خود را در آن روز خاص از جمله هر مکان جدیدی که بازدید کرده اید و مکان آن را فراموش کرده اید، مشاهده کنید.

3. علامت گذاری نقطه ای که در آن اتومبیل خود را پارک کرده اید.

بعد از آن که اتومبیل خود را در یک مکان یا پارکینگ پارک کردید، گوگل مپ تلفن همراهتان را روشن کنید. نقطه آبی را روی صفحه مشاهده می کنید که مکان فعلی شما را نشان می دهد بر روی آن نقطه زده بزنید. سه گزینه برای شما باز نمایان می شود، روی گزینه ذخیره پارکینگ خود یا save your parking ضربه بزنید تا آن نقطه روی نقشه برای شما پین شود. شما همچنین می توانید برای شناسایی بهتر عکسی را به آن مکان اضافه کنید.

4. اشتراک گذاری موقعیت خود با دوستان

ملاقات با دوستان در یک مکان جدید در صورتی که همه از مسیرهای مختلف به یک منطقه مشترک بروند، می تواند بسیار دشوار باشد. با ویژگی اشتراک موقعیت مکانی خود می توانید دوستان خود را مستقیماً به جایی که در حال حاضر هستید هدایت کنید.
برای فعال سازی به سادگی روی نقطه آبی رنگ نمایانگر موقعیت مکانی خود ضربه زده و از صفحه نمایش داده شده گزینه اشتراک موقعیت مکانی را انتخاب کنید، سپس افرادی را که می خواهید موقعیت خود را با آنها به اشتراک بگذارید، انتخاب کنید.

5. ایجاد لیست نقاط مورد علاقه خود

شما می توانید مکان هایی را که مرتبا از آنجا بازدید می کنید را در گروه های مختلف به صورت جدا مانند سرگرمی ها، مکان‌های خارج از کشور و غیره لیست کنید.
برای این کار کافیست:
– مکانی را که در نظر دارید ذخیره کنید، در گوگل مپ جستجو کنید.
– بر روی نقطه نشان دهنده موقعیت مکانی روی نقشه ضربه بزنید.
– روی آدرس مکانی که در انتهای صفحه ظاهر می شود ضربه بزنید.
– نماد ذخیره را در کنار نماد اشتراک گذاری قرار دهید و مکان را یک لیست اختصاص دهید یا یک لیست جدید ایجاد کنید.

6. عوض کردن آهنگ بدون ترک صفحه گوگل مپ

– برای عوض کردن آهنگ، تنظیمات را در گوگل مپ باز کنید.
– به تنظیمات ناوبری بروید.
– سوئیچ نمایش گزینه‌های پخش رسانه را تغییر دهید.
اکنون گزینه های کنترل موسیقی در پایین صفحه نقشه ها ظاهر می شود.

7. کسب و کار ها و رویداد های عمومی را دنبال کنید.

در گوگل مپ گزینه جستجو در یک تجارت یا رویداد عمومی را انتخاب کنید، سپس روی نقطه نمایندگی تجارت ضربه بزنید و در صفحه اطلاعاتی که ظاهر می شود گزینه فالو را انتخاب کنید.
اکنون شما می توانید در بخش “برای شما” به روز رسانی های مربوط به کسب و کار و رویدادهای عمومی را در نقشه خود دریافت کنید.

8. تغییر حالت شب در طول روز

حالت شب معمولا در طول شب روشن می شود، اما شما می توانید در طول روز نیز این ویژگی را برای صرفه جویی در مصرف باتری تلفن همراه خود را روشن کنید.
برای این کار  به تنظیمات ناوبری رفته و تا زمانی که به گزینه Color Scheme برسید به پایین حرکت کنید، سپس این گزینه را تغییر داده و از حالت خودکار به شب تغییر دهید.

9. اطلاعات ترافیک

خوشبختانه نقشه‌های گوگل مپ می توانند این امکان را به شما بدهند که بدانید چه مکان هایی در چه ساعتی از روز شلوغ شده و شما ممکن است در ترافیک گرفتار می شوید.

منبع : maketecheasier

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.