roch

چگونه سرعت بالا آمدن ویندوز 10 را افزایش دهیم؟

افزایش سرعت بالا آمدن ویندوز 10 ، یکی از دغدغه های کاربران این ویندوز می باشد. زیرا هیچ چیز جریان کار را بیش از یک رایانه کم سرعت ، کند نمی کند.
کندی یک مشکل رایج در سیستم عامل ویندوز است. علت آن هرچه باشد راه هایی برای افزایش سرعت بالا آمدن ویندوز 10وجود دارد و اجرای سریع تر آن کار سختی نیست، شما فقط به چند نکته و ترفند ساده نیاز دارید.
در این مقاله از روشاک روش های مختلفی برای سرعت بالا آمدن ویندوز 10 و بهبود عملکرد آن ارائه شده است ، که شامل موارد زیر می باشد:

• چگونگی اجرای سریع ویندوز ۱۰

۱. به دنبال برنامه های Resource_Hog در نوار ابزار باشید.

برای باز کردن نوار ابزار در رایانه کلیدهای ctrl+shift+Esc را به صورت همزمان فشار دهید و بر روی جزئیات بیشتر کلیک کنید تا نمای کاملی از برنامه های رایانه شخصی شما و همچنین شبکه ، حافظه ، دیسک ، CPU و GPU در آنها مشاهده کنید.
اگر می‌بینید چیزی از منابع زیادی استفاده می کند ، می توانید روی آن کلیک راست کرده و سپس بر روی پایان کار
(End Task) کلیک کنید. در آینده می توانید یک برنامه جایگزین برای آن در نظر بگیرید. به عنوان مثال مرورگرکروم می تواند یک منبع کاملا سنگین باشد در حالی که فایرفاکس کاملا سبک تر است.
بر روی زبانه performance کلیک کنید. در پایان می توانید بر روی منبع نظارت که به شما نمای عمیق تری از میزان حافظه مورد استفاده در پردازنده ها می دهد ، کلیک کنید.
شما می توانید با پایان دادن به مراحل مختلف حافظه فشرده ببینید که آیا حافظه آزاد شده است یا خیر.

۲. حذف برنامه های غیر ضروری

این یکی دیگر از موارد بارز برای سرعت بالا آمدن ویندوز 10 می باشد. اگر رایانه شما با برنامه های غیر ضروری و بلا استفاده زیادی همراه باشد ،حتی اگر از آن برنامه ها استفاده نکنید باید آن ها را حذف کنید ، زیرا آن ها ممکن است بدون اطلاع شما در پس زمینه اجرا شوند.
به دنبال برنامه هایی باشید که به ندرت از آنها استفاده می کنید و آن ها را حذف کنید. این کار حافظه بیشتری را آزاد می‌کند و باعث اجرای سریع ویندوز 10 می شوند.
در ویندوز جستجو را آغاز کنید، سپس کنترل پنل را جستجو کرده و آن را باز کنید . به نوار جستجو در داخل کنترل پانل رفته و Uninstall program را تایپ کرده و بر روی آن کلیک کنید. سپس در لیست برنامه های نصب شده حرکت کرده و موارد غیرضروری را حذف کنید.

افزایش سرعت بالا آمدن ویندوز 10
افزایش سرعت بالا آمدن ویندوز 10

۳. فرایند های راه اندازی ویندوز را بهینه کنید.

منظور از فرآیندهای راه اندازی برنامه هایی هستند که از لحظه بوت شدن رایانه شروع به کار می کنند .این برنامه ها زمان بوت شدن را تحت تأثیر قرار می‌دهند و سرعت کامپیوتر شما را حتی برای مدتی پس از شدن بوت کامل ، محدود می کنند.
برای این که سیستم عامل ویندوز شما سریع تر اجرا شود با دنبال کردن مراحل زیر می‌توانید شروع این برنامه ها را متوقف کنید.
با استفاده از جستجوی ویندوز Task manager را جستجو نموده و آن را باز کنید سپس بر روی تب Startup کلیک کنید.
از لیست برنامه های فهرست شده در برگه راه اندازی (Startup) جستجو کرده و تاثیر شروع آنها را بررسی کنید.
هدف غیر فعال کردن برنامه هایی است که تاثیر زیادی در شروع کار دارند . شما می توانید با کلیک راست بر روی برنامه و انتخاب غیرفعال کردن آنها را غیر فعال کنید .
همچنین اگر احساس می‌کنید برنامه‌ای غیر ضروری است آن را نیز غیر فعال کنید.

۴. اسکن کردن برای ویروس ها و نرم افزارهای جاسوسی

ضروری است که ویروس ها و منابع جاسوسی را در هر فرصتی که به دست می آورید ، حذف کنید. برای این کار ابتدا به نصب یک نرم افزار آنتی ویروس نیاز دارید.
نرم افزار آنتی ویروس Avira برای این کار پیشنهاد می شود.
نرم افزار آنتی ویروس را نصب کنید ، سپس بر روی اسکن کامل کلیک کرده و به برنامه اجازه دهید تا مسیر خود را طی کند. این روند ممکن است زمان زیادی طول بکشد ، اما باعث اجرای سریع تر ویندوز 10 می شود.

۵. پرونده های موقت را حذف کنید تا ویندوز OS سریع تر اجرا شود.

ویندوز فایل های موقتی زیادی را در هنگام کار ذخیره می کند. تمام ذخیره سازی های مورد استفاده باعث کند شدن سیستم عامل می شوند.
برای بهبود عملکرد در ویندوز رایانه با دنبال کردن دستورالعمل های زیر این فایل ها را حذف کنید.
الف. جستجو برای پاکسازی دیسک. برنامه های کاربردی را راه اندازی کنید.
ب. از شما در مورد درایو مورد نظر برای پاکسازی سوال خواهد شد . درایوی را که ویندوز در آن نصب شده است، انتخاب کرده و OK را بزنید.
ج. در پنجره بعدی گزینه های مختلفی برای پاکسازی به شما نشان خواهد داد ه شد . در صورت لزوم آنها را تیک بزنید و بر روی پاکسازی فایل های سیستم کلیک کنید.

۶. قدرت برنامه های خود را برای سرعت بالا آمدن ویندوز 10 تغییر دهید.

ممکن است به شما توصیه شود که برای حفظ عمر باتری ، رایانه خود را بر روی lower power plan تنظیم کنید. اما این نیز بر سرعت کامپیوتر تاثیر خواهند گذاشت. برنامه های قدرت ویندوز تا حد زیادی چگونگی اجرای سریع سیستم عامل را تعیین می‌کنند و با محدود کردن سرعت پردازنده فعالیت پردازنده را کنترل می کنند .
هنگامی که روند شما بدون محدودیت انجام می شود ، رایانه شما سریع ترین سرعت را اجرا کند. برای دستیابی به این هدف باید برنامه قدرت را روی متعادل یا عملکرد بالا تنظیم کنید. برای این کار باید:
۱‌ کنترل پنل را باز نموده و در کادر جستجو choose power plan را تایپ و بر روی آن کلیک کنید.
۲. روی متعادل یا عملکرد بالا کلیک کنید ، اما توجه داشته باشید که عملکرد بالا بهتر است اما انرژی بیشتری مصرف می کند.

۷. از Troubleshooter در ویندوز استفاده کنید.

اگر شک دارید که ویندوز به دلیل مشکلات داخلی کند است، برای اجرا شدن سریع تر ویندوز می توانید آن را با استفاده از عیب یابی داخلی ویندوز رفع کنید.
این گزینه این قابلیت را دارد که از طریق اسکن کردن فایل های سیستم ، مشکلات را تشخیص دهد و پس از تشخیص آنها را به طور خودکار برطرف می‌کند.
این عمل می تواند سرعت عملکرد رایانه شما را افزایش دهد.
کنترل پنل را باز کنید. در نوار جستجو تعمیر و نگهداری سیستم (system maintenance) را تایپ کرده و آن را باز کنید. گزینه وظایف تعمیر و نگهداری توصیه شده را به صورت خودکار انجام دهید یا (perform recommended maintenance Task automatically) را انتخاب کنید.
به سرپرست اجازه و اجرای عیب‌یابی را بدهید تا همه مشکلات را شناسایی و تصحیح کند .
منبع : maketecheasier

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *