roch

7 بهترین برنامه مدیریت دانلود برای کامپیوتر و ویندوز

استفاده از یک برنامه مدیریت دانلود برای کامپیوتر (Download manager) باعث سریع و راحت تر شدن دانلود ها می شود. خصوصا هنگامی که سرعت اینترنت پایین است ، وجود یک نرم افزار مناسب برای دانلود ، بسیار کارگشا خواهد بود.
وقتی چندین فایل بزرگ و یا حتی یک فایل ، برای دانلود کردن وجود داشته باشد هر فایل می تواند مدت زیادی برای بارگیری صرف کند. نرم افزار مدیریت دانلود ، می تواند مکث کرده و مجدداً بارگیری خود را انجام دهد ، یا اینکه فایل را به قطعات کوچکتر تقسیم کرده و دانلود کند که نتیجه آن چند برابر شدن سرعت دانلود می شود .
در این مقاله از روشاک ، لیستی از بهترین برنامه های مدیریت دانلود برای ویندوز ۱۰ آورده شده است که برخی از آن ها برای مک یا لینوکس نیز قابل استفاده هستند .

 بهترین نرم افزار مدیریت دانلود برای کامپیوتر

1. Free Download manager یا FDM

یکی از معروفتیرن و کاملترین دانلود منیجر های رایگان است. این نرم افزار ، هم برای ویندوز و هم برای مک در دسترس است. در استفاده از این نرم افزار فرقی نمی کند که مورد دانلود شما یک torrent یا یک ویدیو از یوتیوب باشد، رابط کشیدن و رها کردن (درگ کردن) ساده این نرم افزار باعث می شود تا همه فعالیت‌های دانلود بسیار آسان باشد.

7 بهترین برنامه مدیریت دانلود برای کامپیوتر و ویندوز 1
fdm – نرم افزار مدیریت دانلود برای کامپیوتر

همچنین می توانیدهر زمانی که بخواهید بارگیری را متوقف نموده و از سر بگیرید. این برنامه کاملا رایگان است و همچنین به دلیل سهولت در استفاده دارای طرفداران زیادی می باشد FDM با فایر فاکس و کروم و سایر مرورگرها سازگار است و از سرعت و امکانات کاملا راضی کننده ، برخوردار است .

2. Download Accelerator plus

استفاده از این برنامه از زمان اینترنت دایال آپ آغاز شده است و نماد اختصاری DAP و فلش آتشین آن شناخته شده و قابل تشخیص می باشد . بنابراین احتمالاً کسی وجود ندارد که نام این برنامه مدیریت دانلود رایگان را نشنیده باشد.
نسخه DAP Premium دارای چند ویژگی جالب مانند حذف ردیابی که شامل حذف کامل تاریخچه دانلود شما می باشد ، است. اما همان نسخه رایگان نیز شامل قابلیت های اساسی و کاربردی است و نیازی به نسخه پریمیوم و کرک شده نیست.

adp -دانلود منیجر پر سرعت و قوی برای ویندوز
adp -دانلود منیجر پر سرعت و قوی برای ویندوز

یکی دیگر از ویژگی های این نرم افزار سرعت زیاد بارگیری می باشد که باعث می شود دانلود در مدت زمان کوتاهی کامل شود. نسخه رایگان آن ، حاوی تبلیغات است اما سرعت مناسب آن ، موجب میشود تبلیغات را نادیده بگیرید .

3 . Internet Download Manager

این برنامه از شناخته شده ترین دانلود منیجرها است که استفاده از آن بسیار آسان می باشد.
این اینترنت دانلود منیجر پس از نصب مستقیم ، فایل ها را در مرورگر مورد علاقه خود ذخیره می کند. شما می توانید با کشیدن و رها کردن آنها در رایانه آن ها را ذخیره کنید.
این برنامه دارای یک سیستم سهمیه تصاعدی است که می تواند بارگیری شما را حتی در هنگام کاهش سرعت اینترنت سرعت بخشد.

idm از معروفترین دانلود منیجرهای کامپیوتر
idm از معروفترین دانلود منیجرهای کامپیوتر

این برنامه رایگان نیست ولی میتوانید به مدت 30 روز از نسخه تریال لذب ببرید .

4. Jdownloader

نرم افزار JDownloader ، یکی دیگر از ابزارهای مدیریت دانلود رایگان بوده که برای لینوکس و مک نیز موجود است. داشبورد آن مینیمالیستی و ساده بوده و می تواند هر فایلی را به سرعت بارگیری کند.

jdownloder - نرم افزار مدیریت دانلود برای کامپیوتر
jdownloder – نرم افزار مدیریت دانلود برای کامپیوتر

برای کاربران ویندوز، بارگیری آن به صورت فایل زیپ است . این نرم افزار نیز دارای ویژگی های مکث و ادامه دانلود مانند سایر نرم افزار های مدیریت دانلود می باشد.

5.GetRight

یک نرم افزار مدیریت دانلود برای ویندوز است که بسیار سبک بوده و استفاده از آن آسان می باشد. در صورت قطع شدن بارگیری و دانلود به هر دلیل ، می توانید پس از وصل شدن اتصال بارگیری خود را ادامه دهید.
این نرم افزار از لینک های FTP ، HTTPS و BitTorrent پشتیبانی می کند.

GetRight - نرم افزار مدیریت دانلود برای کامپیوتر
GetRight – نرم افزار مدیریت دانلود برای کامپیوتر

GetRight ،همچنین با فایرفاکس و اینترنت اکسپلورر نیز در دسترس است ، اما در کروم در دسترس نمی باشد.

6 . برنامه مدیریت دانلود uGet

uGet  یک مدیر بارگیری منبع باز دیگر برای ویندوز است که کاملاً رایگان می باشد. این برنامه ویژگی هایی از قبیل بارگیری چند اتصالی را در اختیار شما قرار می دهد که از تقسیم فایل برای افزایش سرعت بارگیری استفاده می کند. از دیگر ویژگی های آن می توان به امکان مکث و از سرگیری بارگیری بدون نیاز به شروع دوباره دانلود اشاره نمود.
این برنامه ظاهر خود را بر اساس طرح و رنگ سیستم عاملی که بر روی آن نصب شده است ، تنظیم می کند که باعث می‌شود این برنامه از بقیه متمایز شود.
ادغام با کروم، اپرا ، فایرفاکس ، Vivaldi و chromium نیز از ویژگی های این برنامه می باشد .
سرعت بارگیری این برنامه نیز عالی بوده و نیاز کاربر را برطرف می کند.

برنامه مدیریت دانلود uGet
برنامه مدیریت دانلود uGet

7 . GetGo Download Manager

این نرم‌افزار نیز یکی از بهترین برنامه ها برای دانلود به خصوص اگر بخواهید فایل های زیادی را دانلود کنید ،است .این برنامه دارای قدرت پردازش های منحصر به فردی مانند جعبه شناور برای قابلیت بارگیری سریع است. شما حتی می توانید یک فایلLST را با لینک کلیه فایل ها برای دانلود وارد کنید .

نرم افزار getgo
نرم افزار getgo

همچنین می توانید دانلودهای خود را مرتب نموده و آنها را با استفاده از پسوندهای فایل، طبقه بندی کنید . یکی دیگر از ویژگی‌های جالب در این نرم‌افزار این است که می‌تواند اعتبار ورود به سایت را برای دانلود فایل ها از وب سایت های دارای رمز عبور ذخیره کند . بنابراین ، برای دانلود فایل ها از چندین وب سایت لازم نیست چندین بار وارد سیستم شوید ، همچنین شامل ادغام با کروم ، فایرفاکس و سایر مرورگرهای مدرن می باشد.
دانلود کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *