roch

آموزش رفع مشکل عدم اتصال کامپیوتر به اینترنت در ویندوز ۱۰

عدم اتصال کامپیوتر به اینترنت در ویندوز 10 از جمله مواردی است که ممکن است باعث نگرانی و ناراحتی کاربران شود.
در حال حاضر بسیار نادر است که ببینیم کسی بدون اتصال به اینترنت از کامپیوتر استفاده می‌کند و  تقریباً غیر ممکن است که بدون اتصال به اینترنت از طریق کابل یا وای فای خانگی به استفاده از رایانه فکر کنید.
با این حال در بسیاری از موارد، این احتمال وجود دارد که  در حین کار با رایانه با مشکلات خاصی روبه رو شوید که باعث می‌شود نتوانید به اینترنت متصل شوید.
حقیقت این است که دلایل متعددی برای عدم اتصال کامپیوتر به اینترنت در ویندوز ۱۰ وجود دارد.
با این وجود ما توصیه ها ، بررسی ها و مراحلی را برای حل کردن مشکل عدم اتصال یارانه به اینترنت در این مقاله از روشاک برای شما آورده ایم که با خواندن و انجام مراحل آن می توانید دوباره به اینترنت متصل شده و از آن لذت ببرید.

عدم اتصال کامپیوتر به اینترنت در ویندوز 10
عدم اتصال کامپیوتر به اینترنت در ویندوز 10

چگونگی رفع مشکل عدم اتصال کامپیوتر به اینترنت در ویندوز 10

  • بررسی موارد

هنگام وصل نشدن کامپیوتر به اینترنت یک سری موارد باید بررسی شوند که شامل موارد زیر می باشند:
اولین مورد راه اندازی مجدد روتر برای ایجاد ارتباط با ارائه دهنده خواهد بود . برای این کار کابل برق را از روتر جدا کرده و چند ثانیه صبر کنید و دوباره آن را وصل کنید.
اگر روتر دارای باتری و منبع تغذیه دیگری باشد ، نیز باید آ ن را جدا کنید ، سپس همه چیز را دوباره وصل کنید و منتظر بمانید تا دوباره راه اندازی مجدد شود.
اگر بعد از این کار همچنان مشکل داشته باشید و رایانه شما به اینترنت وصل نشود، ریستارت کردن مجدد رایانه را امتحان کنید.اگر همچنان مشکل ادامه یابد باید اطمینان حاصل کنید که مشکلی برای روتر یا ارائه دهنده اینترنت شما وجود ندارد.
برای این کار می‌توانید با مجوزهای سرور یک پنجره فرمان سریع باز کرده و دستور ipconfig را اجرا کنید.
در اطلاعات نشان داده شده در خط فرمان باید به آدرسی که در کنار Default Gateway ظاهر می شود، نگاه کرده سپس دروازه آدرس ping در لینک را راه اندازی کنید.
در نتیجه باید چندین خط پاسخ از آدرس IP مدخل و آماری با چند بسته ارسال و دریافت شده،0 بار گردش از دست رفته و دور تقریبی  ۴ یا ۵ میلی ثانیه ارائه شود.
اگر نتیجه مشابه موردی است که آمده اما رایانه شما به اینترنت وصل نمی شود ، باید با شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنت تماس بگیرید.

  • استفاده از ابزارهای ویندوز ۱۰ برای حل مشکل عدم اتصال کامپیوتر به اینترنت در ویندوز 10

سیستم عامل شخصی مایکروسافت یک عیب یابی شبکه را ارائه می دهد که شما می توانید آن را در ویندوز ۱۰ راه اندازی کنید.
برای انجام این کار باید به تنظیمات>> به روز رسانی و امنیت >> عیب یابی مشکلات بروید و یا شناسایی و تعمیر مشکلات شبکه را  در کادر جستجو در نوار وظیفه ویندوز ۱۰ تایپ کنید.
اگر کامپیوتر همچنان به اینترنت وصل نمی شود ، می توانید از نماد سیستم نیز برای تنظیم مجدد انتشار و تجدید آدرس IP استفاده کنید.
برای این کار یک دستور اعلان را با اجازه aministrator  باز کنید و دستور زیر را به صورت متوالی انجام دهید:

 

netsh winsock reset, netsh int ip reset, ipconfig / release, ipconfig / renew and ipconfig / flushdns.

  • در صورت عدم اتصال کامپیوتر به اینترنت درایور شبکه را بروزرسانی کنید.

درایور کارت شبکه قدیمی یا ناسازگار شما ممکن است دلیل عدم اتصال رایانه به اینترنت باشد . بنابراین توصیه می شود که به device manager رفته و آداپتور شبکه را باز کنید و بر روی آن راست کلیک کرده و گزینه Update drive را انتخاب کنید ، سپس Search for drive را انتخاب کنید .
این احتمال وجود دارد که پس از اتمام فرایند کامپیوتر شما ریست شود . پس از ریست شدن می توانید بررسی کنید که آیا مشکل اتصال کامپیوتر به اینترنت برطرف شده است یا خیر.
اگر به رسانی درایور شبکه مشکلات اتصال به اینترنت در ویندوز ۱۰ را بر طرف نکند ، شما می توانید سعی در حذف و نصب درایو آن کنید.
برای این کار باید به وبسایت سازنده رفته و آخرین درایو موجود برای کارت شبکه خود را دانلود کنید.
س از اتمام کار به device manager در ویندوز ۱۰ بازگشته و کارت شبکه خود را انتخاب و روی آن راست کلیک کنید. گزینه Update drive را انتخاب کرده و در پنجره بعدی روی گزینه ی Search for Software driver  کلیک کنید. اکنون باید فقط درایو دانلود شده را انتخاب کرده و مراحل را کامل کنید.
در پایان کامپیوتر را مجدداً راه اندازی کرده و بررسی کنید که آیا رایانه به اینترنت وصل میشود یا خیر.
کارت شبکه باید مانند هر قطعه سخت افزاری برای عملکرد صحیح پیکربندی شود. این کار نه تنها برای اتصال به اینترنت انجام می‌شود ، بلکه به منظور بهبود عملکرد صحیح آن نیز می باشد.
بنابراین پیکربندی صحیح کارت شبکه در ویندوز ۱۰ می‌تواند به شما کمک کند تا مشکلاتی را که باعث می‌شود کامپیوتر به اینترنت متصل نشود حل کرده و به حداکثر سرعت ممکن برای اتصال برسید.

  • غیر فعال کردن فایروال و آنتی ویروس

در صورتی که کامپیوتر شما به اینترنت وصل نیست ، سعی کنید فایروال ها و آنتی ویروس ها را به طور موقت غیر فعال کنید. زیرا گاهی اوقات فایروال ها باعث می شوند که کامپیوتر به اینترنت متصل نشود.
برای بررسی اینکه آیا ممکن است فایروال ها باعث ایجاد مشکل شده باشند یا خیر ، به سادگی فایروال رایانه خود را غیر فعال کنید، و آزمایش کنید که آیا می توانید در اینترنت گشت و گذار کنید یا نه.
اگر پس از غیرفعال کردن فایروال کامپیوتر بدون مشکل به اینترنت متصل شدید ، باید با توسعه دهنده فایروال تماس گرفته یا به وبسایت آن بروید تا بررسی کنید که آیا به روز رسانی ها در دسترس هستند یا نه. در صورت در دسترس بودن آن را روی کامپیوتر نصب کنید.
همین مسئله می‌تواند در مورد آنتی ویروس و یا سایر نرم افزارهای امنیتی یا موارد مشابه نیز اتفاق بیفتد.
بنابراین برای بررسی اینکه آیا یکی از برنامه ها باعث می شود که کامپیوتر شما نتواند به اینترنت متصل شود، سعی کنید که آنها را غیر فعال کرده سپس اتصال خود به اینترنت را بررسی کنید .در این صورت باید به دنبال یک راه حل امنیتی جایگزین که با تجهیزات شما مغایرت نداشته باشد و بتوانید بدون مشکلات به اینترنت متصل شوید ، باشید که این می تواند شامل به‌روزرسانی‌های در دسترس باشد.

  • در صورت عدم اتصال کامپیوتر به اینترنت از تنظیم مجدد شبکه استفاده کنید.

این امکان وجود دارد که مشکلات اتصال به اینترنت در رایانه شخصی شما در نتیجه بروز رسانی های ویندوز به ویندوز ۱۰ رخ داده باشد . در این حالت اگر قبلا موارد فوق را امتحان کرده اید اما کامپیوتر نمی‌تواند به اینترنت متصل شود، به عنوان آخرین مرحله می‌توان گزینه استفاده از تنظیم مجدد شبکه را در نظر گرفت.
این مهم است که بدانید رایانه شما باید ویندوز ۱۰ نسخه ۱۶۰۷  بالاتر را اجرا کند. از منوی استارت به صفحه پیکربندی >> شبکه و اینترنت>> وضعیت>< تنظیم مجدد شبکه بروید.
با استفاده از این گزینه اکنون ریست را انتخاب کرده و تایید کنید، سپس منتظر بمانید تا فرایند انجام شود و رایانه را مجددا راه اندازی کنید.
منبع : adslzone

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *