roch

9 نکته برای مقایسه گوشی های هوشمند آیفون با اندروید

مقایسه گوشی های هوشمند آیفون با اندروید موجب می شود که هنگام خرید گوشی بتوانید بهترین انتخاب را در مورد گوشی که کارایی آن مورد انتظار شماست را داشته باشید.
در چشم انداز انتخاب سیستم عامل های تلفن همراه ، تنها دو گزینه وجود دارد : iOS و اندروید .
تمام گزینه های دیگر در حال حاضر خارج از دسترس است. اخیراً مایکروسافت ، اذعان کرده است که درآمد حاصل از بخش تلفن در سه ماهه آخر عملاً بی اهمیت می باشد. Canonical ، شرکت مادران لینوکس اوبونتو گوشی های هوشمند را رها نموده است. BlackBerry ، تنها به عنوان یک نام تجاری موجود است و سازنده آن از اندروید استفاده می کنند .
در واقع کسانی که می‌خواهند گوشی هوشمند خریداری کنند ، باید بین یک دستگاه اندرویدی و آیفون یکی را انتخاب کنند.هیچ انتخاب بهتری بین این دو گزینه وجود ندارد و همه چیز بستگی به بودجه و نیازهای شما دارد.

مقایسه گوشی های هوشمند آیفون با اندروید
مقایسه گوشی های هوشمند آیفون با اندروید

راه های مقایسه گوشی های هوشمند آیفون با اندروید

در این مقاله از روشاک 9 عنصر کلیدی در مورد انتخاب بین آیفون و هوشمند اندرویدی وجود دارند که عبارتند از:

۱. سادگی استفاده

رابط کاربری iOS ، به آسانی استفاده می شود ، همانطور که رابط اندروید نیز آسان است .اگر یکی از این دو مورد را استفاده می کنید ، مشکل زیادی در مورد استفاده های دیگر با آن نخواهید داشت.
البته ۱۰ سال پیش ، زمانی که آیفون تازه به بازار آمده بود و رقابت توسط گوشی های ویندوز موبایل و سیمبین نشان داده شد وضعیت متفاوت بود :استفادهاز اپل بسیار ساده بود. اما امروزه با توجه به سهولت استفاده ، تفاوت های زیادی بین دو سیستم عامل اصلی تلفن همراه وجود ندارد.
اگر ظاهر و تنظیمات صفحه اصلی را در نظر بگیریم ، با این حال اولویت برای اندروید اندکی بیشتر است . گوشی های هوشمند اندرویدی ، در حقیقت کنترل بیشتری نسبت به آیفون بر روی سیستم برنامه ها و صفحه نمایش را ارائه می دهند.

۲. طراحی و قیمت

بعضی از گوشی های اندروید مانند سامسونگ S7 و گوگل پیکسل ، یک طراحی جذاب را در مقایسه با آیفون 7 پلاس ایجاد کرده‌اند .
با کنترل هر مرحله از فرآیند تولید، اپل می‌تواند کیفیت آیفون را تضمین کند ، اما این نیز در مورد تولید کنندگان اصلی گوشی های اندرویدی نیز صادق است.
همچنین باید تأکید کرد که اپل تنها گوشی های با کیفیت بالا را تولید می کند ، و این شرکت علاقه مند به تولید اقتصادی آیفون نیست . از سوی دیگر برخی از گوشی های اندروید ، ساده و زشت هستند. برخی از گوشی های اندروید از لحاظ زیبایی شناختی ، زیبا نیستند اما آنها می توانند نیازهای کاربر را با هزینه کم در مقایسه با قیمت آیفون ارضا کنند .

۳. سیستم های باز در مقابل سیستم های بسته

آیفون ، به طور فزاینده ای مالک است و در صورتی که کاربر مایل باشد که تنها خود  از آیفون استفاده کند ، خوب است.
در اندروید هر دو منبع باز است و بیشتر برنامه‌ها با نصب نرم افزار نیز باز می شوند . هیچ یک از برنامه های اپل در اندروید آورده نشده است و هرگز نیز آورده نمی شود . بنابراین ، اگر کتابخانه موسیقی شما بر اساس iTunes است، محدود به آیفون می باشد. این مشکلی برای اکثر کاربران نیست ، اما برای کسانی که سیستم های باز را به سیستم های بسته ترجیح می دهند عامل مهمی از تمایز می باشد .

۴. به روز رسانی ها

در این مسئله اپل ، اندروید را شکست می دهد . هنگامی که اپل یک به روز رسانی جدید یا پچ را منتشر می کند ، تمام (پشتیبانی)تلفن ها آن را دریافت میکنند .
برخلاف آیفون که در آن هر جزئیاتی تحت کنترل اپل است ، در اندروید گوگل سیستم عامل اصلی و برخی از برنامه‌ها را فراهم می کند و آن را به سازنده تلفن برای توزیع به روز رسانی ها و پچ ها می‌دهد .

۵. امنیت

مشکل اندروید ، امنیت داخلی آن نیست ، اما این واقعیت است که گوگل نسبت به اندروید در مورد برنامه های کاربردی که در فروشگاه های آپ خود پذیرفته است ، کمتر سخت گیری می کند.
بهترین راه محافظت از دستگاه اندرویدی این است که برنامه ها را فقط از فروشگاه گوگل پلی دانلود کنید . اما حتی با این وجود گوگل گزارش می دهد که ۰.۱۶ درصد برنامه ها حاوی نرم افزارهای مخرب هستند.
کاربران آیفون نیز ، باید مراقب دستگاه خود باشند ، بد افزار هایی منتظر ، برای آیفون هایی که کاربرانشان به امنیت دستگاه خود اعتماد زیادی دارند ، وجود دارد تا آنها را به دام اندازند. با این حال ، اپل ها از لحاظ امنیتی قوی تر می باشند .

۶. لوازم جانبی

همه دستگاه های اندروید از پورت های استاندارد USB استفاده می‌کنند ، بنابراین می‌توانند چندین دستگاه را به تلفن خود وصل کنید. در استفاده از آیفون ، فقط می‌توان از طریق پورت Lightning اختصاصی ارتباط برقرار کرد.
یکی دیگر از مزایای اندروید این است که کابل ها و دستگاه های USB ارزان تر از Lightning می باشند.

۷. عمر باتری

این جنبه برای ارزیابی دشوار است ، زیرا در هر گوشی اندرویدی متفاوت است. مدت زمان شارژ ممکن است در هر گوشی متفاوت باشد و با سابقه گوشی ، مدل و نحوه استفاده از آن ارتباط دارد.

۸. دوربین

بی شک در گوشی های اندروید کیفیت دوربین ها به میزان قابل توجهی بسته به سازنده آن متفاوت است . به گفته سازنده شرکت Galaxy S8 ، که اساساً از سخت افزار هایی همانند S7 استفاده می کند، دوربین گوشی های اندروید یک گام عقب تر از آیفون 7 پلاس می باشد . هر دو دستگاه دوربین های با کیفیتی را ارائه می دهند. مدل های Galaxy ، با لنز های گسترده تر سلفی های بهتری می اندازند. اما دوربین آیفون ها به طور کلی بهتر هستند.

۹. انتخاب نرم‌افزار

در یک زمان در فروشگاه ، یک نرم افزار بهتر از سایر نرم افزارها وجود دارد . امروزه با ۲.۸ میلیون برنامه در دسترس در گوگل پلی و ۲.۲ برنامه در فروشگاه اپل هر دو سیستم عامل ، انتخاب گسترده ای از برنامه ها و خدمات را به کاربر می دهند .

منبع : cwi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.