roch

کالیبره کردن سنسور گوشی هوشمند چگونه انجام می شود؟

کالیبره کردن سنسور گوشی هوشمند لازمه عملکرد صحیح و دقیق آن است . سنسورهای گوشی های هوشمند اجزاء کوچک نادیده گرفته شده در گوشی های هوشمند می باشند ، که بسیار مهم هستند. بنابراین باید از عملکرد صحیح آنها اطمینان حاصل شود.
سنسورها استفاده از بیشتر توابع مورد استفاده در گوشی های هوشمند را امکان پذیر می سازند و اکثر کاربرد های معمول سنسورهای گوشی‌های هوشمند را افزایش می دهد. اما چگونه می توان این سنسورها را در یک حالت خوب کالیبراسیون نمود؟
در بازی های ویدئویی سنسورهای حرکت قهرمانان عناوین مانند Asphalt 9  یا RealRacing 3 هستند.
به عنوان مثال اگر سنسور حرکتی گوشی شما مشکل داشته باشد ، انواع بازی های موجود در گوشی که برای حرکت نیاز به شناخت حرکت دست و گوشی دارند به مشکل بر می خورند.
در این مقاله از روشاک به بررسی سنسورهای گوشی های هوشمند و نحوه کالیبره کردن آن پرداخته ایم. با مطالعه این متن شما همه چیز را در مورد سنسورهای گوشی های هوشمند را یاد گرفته و می توانید سنسورهای گوشی خود را بهینه کنید.

همه چیز در مورد کالیبره کردن سنسور گوشی هوشمند

کالیبره کردن سنسور گوشی هوشمند
کالیبره کردن سنسور گوشی هوشمند

سنسور مجاورت

سنسور مجاورت، نوعی سنسور  می باشد که در نزدیکی بلندگو قرار داشته و توسط سیگنال ها و اشعه های الکترومغناطیسی در گوشی های هوشمند، سیگنال ارسال می کند و با انتشار سیگنال الکترومغناطیسی تغییراتی را در گوشی های هوشمند ایجاد می کند.
این سنسور با  کمک اشعه مادون قرمز هنگامی که با تلفن همراه صحبت می کنید و تلفن به گوش شما نزدیک می شود با تابش یک نور نامرئی صفحه نمایش را خاموش می کند، یا با اندازه گیری نور برای تنظیم روشنایی بر طبق شرایط باعث کاهش مصرف باتری می شود.‌
گاهی اوقات ممکن است مشکل از سنسور نباشد و مشکل توسط بازی یا آپی که بازی از آن گرفته شده است ایجاد شده باشد که نمیتواند بین سنسور مورد نظر و بازی اطلاعات را به صورت درست تبادل کند.
اما در یک زمان هایی نیز بنا به دلایل ناشناخته کار کرد حسگر متوقف می شود .برای بررسی اینکه آیا این حسگر آسیب دیده است یا خیر،  قبل از تصمیم گیری در مورد استفاده یا عدم استفاده از شیوه های اصلاح ما سعی خواهیم کرد دوباره آن را کالیبره کنیم. در این صورت مشکل اغلب ثابت می شود.

چگونگی بررسی کارکرد سنسور یا حسگرها

همانطور که گفته شد سنسورها برای بسیاری از عملکردهای اساسی تلفن مهم هستند، اما ممکن است به درستی عمل نکنند. در برخی موارد ممکن است مشکل این باشد که برنامه‌ای که از یک حسگر خاص استفاده می کند داده ها را به درستی تفسیر نمی کند.
راه حل دانستن تمام چیز هایی که باید انجام دهید، این است که برنامه دیگری را دانلود کنید که از یک حسگر  یکسان استفاده می کند و  و آن را در صورت کار کردن بررسی کنید.
به عنوان مثال اگر ماشین به حرکات شما در  Asphal9  پاسخ ندهند Real Racing 3 را امتحان کنید.
سنسور مجاورت  در برخی از پایانه‌های سونی  مانند سونی اکسپریا Z3  یک ابزار تشخیصی کاملاً در دست است. کافیست به مسیر زیر بروید:
تنظیمات >> درباره تلفن>> تشخیص یا برنامه دیگر  را از کشوی برنامه ها اجرا کنید.
اگر به سربرگ تست (Test) بروید می توانید عملیات هر یک از توابع را به صورت جداگانه یا کاملاً تشخیصی انجام دهید.
برای بقیه دستگاه ها گزینه دیگری برای بررسی عملکرد سنسورها در داخل منو مخفی ترمینال وجود دارد. برای انجام این کار باید به شماره گیر تلفن رفته و یک شماره را خاص وارد کنید.
در گوشی های هوشمند اندروید کدهای مخفی برای دسترسی به هر یک از این تنظیمات مخفی وجود دارد ، اما برخی از کدها وجود دارند که با توجه به سازنده ، تغییر می کنند . در آنها می توانید عملکرد سنسورهای خود و سایر عناصر مانند دوربین ، صفحه نمایش یا صدا را به روش های مختلف بررسی کنید.
کد *#*#4636#*#* برای دسترسی به اطلاعات وضعیت اجزای مختلف و استفاده از آمار می باشد.
در دستگاه های Xperia ما همچنین کد * # * # 7378423 # * # * را داریم که در تست های سرویس می توانید موارد نمایش داده شده را بطور صحیح بررسی کنید.

محاسبه سنسورها

ممکن است لازم نباشد اما برای اطمینان از اینکه آیا گوشی هوشمند کاملا کالیبراسیون شده است یا نه، می توانید این تابع را اجرا کرده تا بررسی کنید که آیا کار می کند یا خیر.
شما می توانید برخی از سنسورهای خود را کالیبره کنید هر چند که کالیبره کردن آن به پایانه آن در گوگل پلی بستگی دارد.
در برخی از دستگاه های ال جی امکان حرکت سنسور در بخش تنظیمات> عمومی> حرکت وجود دارد. کافیست به دستورالعمل ها توجه نموده و در عرض چند ثانیه حسگر خود را کالیبراسیون کنید.
همه علامت های تجاری قادر به تنظیم هر یک از سنسورهای خود مانند سونی نیستند . بنابراین بهتر است برای رفتن به گوگل پلی در جستجوی یک برنامه کاربردی باشید که بتواند آن چه می‌خواهید بازیابی کنید را  کالیبره کند.
اگر این برنامه وجود نداشته باشد، می توانید از یک روش کمی دشوار تر یعنی بازنشانی داده ها به کارخانه که به طور خودکار همه سنسورها را مجددا محاسبه می کند، استفاده کنید.
کاربران در بین ROM هایمختلف ، ماژول های Xposed  و برنامه های دیگر  برای این نوع از کاربران گزینه های بیشتری برای سفارشی کردن و کنترل سنسورهای گوشی هوشمند دارند. ما به شما توصیه می کنیم از روش هایی که برای تشخیص و  کالیبره سنسور ها می باشد استفاده کنید.

منبع: androidpit

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.